REGULAMIN SWOŁOWA

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Grzegorz K. » 17 sie 2017, 22:58

Aries dziękuję ci. To jest szkielet na którym zbudujemy całą strukturę. Będę na tym pracował.

Grafic skoro prosisz to biję sie w pierś. Nie miałem innego podkuwacza, założyłem ilość osób większą i nie miałem siły walczyć z materią. Jestem sam w kwestiach organizacyjnych a podejście typu "czemu nikt z tym nie robi" już mi wychodzi bokiem.

Swołowo/ustka rozpoczęła swój byt jako spontaniczny ruch towarzysko hobbystyczny. Ewoluuje to w kierunku profesjonalnej imprezy i moim zdaniem tak iśc powinno. Nie dobrze by jednak było gdybyśmy całkiem zatracili ten charakter niewymuszonej i miłej imprezy. Dlatego uważam że na imprezie powinno być miejsce na integrację, na rekreację, nauke i pracę. Powinniśmy stworzyć, tak jak pisałem, podział pracy - teamy i liderów. Ograniczył bym tu też demokrację, dyskusja i wybór pracy warsztatowej powinien odbywać się tylko w grupie liderów. Powinniśmy mieć kogoś od show dla turystów (ty widzę Ariesa, ludzie go uwielbiają ). Powinniśmy zachować też miejsce dla chcących tylko integracji ale dużo znaczą dla ruchu i sprawy. Archetypowy już Adam jest postacią samą w sobie ciekawą a jego prace stanowią urozmaicenie imprezy. Muszę go namówić na mały pokaz/prelekcję bo gość ma niesamowity talent i wiedzę.
Powinniśmy brać przykład z imprez Legnicy i Wojciechowa. Nie możemy jednak robić kalki. Z tego co wiem te imprezy też borykają się z trudnościami i też są podobne głosy jak u nas. Inna jest atmosfera tych spotkań. Swołowo jest nasze i niech takie zostanie. Dość istotnym elementem jest tu też Muzeum, któremu nie możemy pozwolić sobie wejść na głowę. Tegoroczne regały nie były najszczęśliwszym pomysłem a 2 ich sztuki było zwykłą przesadą. Zwłaszcza przy tak niskiej frekwencji. Nie ogarnąłem tego. Chwała uczestnikom że podołali.

Podsumowując. Poza stworzeniem dokumentu, którego szkielet już zaczął się był rysować, należy bezwzględnie podjąć dyskusję na temat pracy/prac warsztatowych. Należy założyć tzw twardy rdzeń - liderzy i doświadczeni gracze którzy na 100 przyjadą oraz miękkie mięso - nowi i wczasowicze wszelkiej maści. Bo powtarzam jeszcze raz, to ma być praca przy kowadle i skrzypki Olka, to ma być praca warsztatowa i pokaz dla turystów. No tak bym chciał żeby to wyglądało.

Jeszcze w kwestii kar. Należy wprowadzić punkt przewidujące zdarzenia mało prawdopodobne, drastyczne itd...tak na wszelki wypadek i w zasadzie dla podziałania na wyobraźnię.

Pozwolę sobie zacytować jednego z kolegów, anonimowo... "Grzechu świetna impreza, ale wiesz co... współczuję ci"

I tu stawiam na szali swoje prezesowanie. Chcecie żebym dalej prowadził Stowarzyszenie i organizował Swołowo czy sa inni kandydaci? Ja wiem, że jestem "lordem chaosu", formalna struktura jest tylko narzędziem do promowania ruchu i kontaktów z oficjelami wszelkiej maści. Ja gardzę biurokracją i nie szanuję powszechnie uznanych autorytetów władzy lokalnej i szczebla państwowego. Potrafię jednak z każdym rozmawiać. :) Więc musicie sobie zadać pytanie "quo vadis?". Czy pozostajemy płynnym tworem, który jednak prze do przodu i kształtuje ludzi oraz ich umiejętności. Czy też robimy typową organizację ze strukturą, być może z pracownikami , funduszami, księgową... itd...

Ot taki mój myślotok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Aries » 17 sie 2017, 23:15

Grzegorz K. pisze: Czy pozostajemy płynnym tworem, który jednak prze do przodu i kształtuje ludzi oraz ich umiejętności. Czy też robimy typową organizację ze strukturą, być może z pracownikami , funduszami, księgową... itd...
Ot taki mój myślotok.
Grzegorz, to są chyba dwie prawie skrajne wizje... Może da się wypracować coś pośredniego. Olek ze skrzypkami, Adam z rzeźbami, spontan i biesiady z Fortuną czarną... Ja też to uwielbiam! Ale w organizacji imprezy na taka skalę jaką już widzimy przy Swołowie pomoże chyba jednak jakaś doza formalizmu i usystematyzowania... Mam nadzieję, że ta wizja nie jest utopią... :|
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Grzegorz K. » 17 sie 2017, 23:22

Dlatego moim zdaniem należy:

1. przyjąć ograniczoną ilość kujących - osoby pracujące, osoby towarzyszące będą osobną kategorią.
2. wcześnie zająć sie rekrutacją i tematem pracy
3. wdrożyć resztę postanowień, wpisowe itd...

Pozwoli nam to, moim zdaniem zachować charakter imprezy i jednocześnie pozwoli wyglądać jak poważna impreza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Nikiel » 18 sie 2017, 13:30

W tym roku nie byłem ale podoba mi się to co piszecie. Najważniejsze jest ustalenie po co jest ta impreza i dla kogo.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Arkadi » 18 sie 2017, 18:25

Grzegorz K. pisze:Dlatego moim zdaniem należy:

1. przyjąć ograniczoną ilość kujących - osoby pracujące, osoby towarzyszące będą osobną kategorią.
2. wcześnie zająć sie rekrutacją i tematem pracy
3. wdrożyć resztę postanowień, wpisowe itd...

Pozwoli nam to, moim zdaniem zachować charakter imprezy i jednocześnie pozwoli wyglądać jak poważna impreza.

Jestem tego samego zdania.

Pisać regulamin na kilka stron nie ma sensu, bo pisząc, go trzeba też pomyśleć, kto będzie w stanie to wszystko zrealizować (im mniej biurokracji tym lepiej można to ogarnąć)
Od 5 lat jestem na każdym Swołowie i poza tym, że Prezes ma zawsze głowę pełną od strony organizacyjnej, to jeszcze dochodzi problem, dlaczego nie ma, tyle osób co się deklarowało, a kasa została wyrzucona w błoto, wprowadzimy opłatę zwrotną i problem zniknie raz na zawsze. BHP trzeba trochę zmodyfikować, ale poza tym naprawdę są to fajne imprezy. Osoby towarzyszące typu wujka szwagra wieloryba córka, które nic nie wnoszą dla naszej imprezy ,powinny być poza zakwaterowaniem, jak i wyżywieniem. Forumoholicy powinni też zawitać, aby się zintegrować z resztą, bo to jedyna taka nasza impreza w roku. :mrgreen:

graffic

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: graffic » 18 sie 2017, 18:38

Arkadi pisze:Forumoholicy powinni też zawitać, aby się zintegrować z resztą, bo to jedyna taka nasza impreza w roku. :mrgreen:
hehehehehe :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Arkadi » 19 sie 2017, 09:25

graffic pisze:
Arkadi pisze:Forumoholicy powinni też zawitać, aby się zintegrować z resztą, bo to jedyna taka nasza impreza w roku. :mrgreen:
hehehehehe :mrgreen:
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 558
Rejestracja: 25 maja 2013, 18:44
Lokalizacja: Rzacholecki las
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Rumcajs » 14 sty 2018, 19:03

Jako, że czas szybko leci i nowy rok już się "zadomowił", to proponuję aby pomału sensownie pomyśleć co i jak, co by potem się z ręką w nocniku nie obudzić...

Pisaliście aby określić czy impreza ma być nastawiona na warsztaty/naukę czy bardziej spokojne spotkanie.
Warsztatowo można zrobić kilka tematów/detali i niech każdy spróbuje daną pracę odtworzyć, można coś w formie pokazu zrealizować co by mniej doświadczeni na żywo coś zobaczyli więcej, można i to nawet nagrać i video w świat puścić i pokazać co tam się dzieje. W Luźniejsze spotkania można by starać się wykonywać wspólną robotę o nieco większych gabarytach(coś jak zeszłoroczne regały ino bardziej zorganizowanie i odpowiedzialnie ze strony ludzi) Jeśli jedno i drugie ma zainteresowanie to można to zrobić tak że przykładowo:

2018 - warsztaty
2019- więcej luzu i jakaś praca wspólna
2020 - warsztaty
2021 - i znów impreza nastawiona na integracje przy wspólnej robocie

Grzechu napisałeś, że impreza zmierza w kierunku czegoś bardziej profesjonalnego i to bardzo fajny i słuszny myślę zamysł. Ale z ciekawości chciałbym spytać co ze stowarzyszeniem ? czy to jakoś działa poza Swołowem ? są jakieś określone cele działania ? pokazywania ? promowania ? No niestety ale od pewnych aspektów biurokracyji i bardziej uporządkowanych działań to nic się nie zrobi i będzie jak jest...
"Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło"

lachim
Posty: 549
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:26
Lokalizacja: Skórka
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: lachim » 14 sty 2018, 21:32

Obyś nie rozpętał kolejnej burzo-dyskusji :) Ale zgadzam się z Rumcajsem, że czas zacząć.

Dla mnie i warsztaty i integracja jest do ogarnięcia za jednym razem.

Warunki to:
1. Podział na zespoły
2. Rozdzielenie zadań
3. Praca dla publiczności
4. Integracja na "zapleczu"
5. Rotacja zespołów pomiędzy pracą przed publicznością a zapleczem/integracją/warsztatami (naszymi).

6. Wpisowe, praca domowa czy inne tematy to odrębna rzecz.

Postaram się więcej nie wymądrzać i jestem chętny do działania.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Arkadi » 14 sty 2018, 21:45

lachim pisze:Obyś nie rozpętał kolejnej burzo-dyskusji :) Ale zgadzam się z Rumcajsem, że czas zacząć.

Dla mnie i warsztaty i integracja jest do ogarnięcia za jednym razem.

Warunki to:
1. Podział na zespoły
2. Rozdzielenie zadań
3. Praca dla publiczności
4. Integracja na "zapleczu"
5. Rotacja zespołów pomiędzy pracą przed publicznością a zapleczem/integracją/warsztatami (naszymi).

6. Wpisowe, praca domowa czy inne tematy to odrębna rzecz.

Postaram się więcej nie wymądrzać i jestem chętny do działania.
Co masz na myśli praca dla publiczności.?

lachim
Posty: 549
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:26
Lokalizacja: Skórka
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: lachim » 14 sty 2018, 22:04

Pokazy, aktywny udział gości skansenu w pracach kowalskich. Muzeum tez musi mieć ciekawą pozycję w programie imprezy.

Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 558
Rejestracja: 25 maja 2013, 18:44
Lokalizacja: Rzacholecki las
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Rumcajs » 14 sty 2018, 22:16

Nie w ilość a jakość myślę, ale to nie ode mnie zależy...
Warto by określić małe stosunkowo cele/priorytety i sukcesywnie z roku na rok je organizować. Jak rozwijasz własny pomysł czy to na biznes czy cokolwiek innego to wszystkiego na raz się ogarnąć nie da....
"Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło"

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Bodar » 15 sty 2018, 09:49

Równolegle z regulaminem może pomyśleć też o specjalnej organizacji imprezy w 2019 roku w X rocznicę powstania Forum Kowalskiego?

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: bey » 15 sty 2018, 16:45

Regulamin do podpisania dla turystów chcących spróbować, oraz wyposażenie ochronne (fartuchy, rękawice, gogle). Trzeba się zabezpieczyć i ubezpieczyć :P
Lepsze jest wrogiem dobrego

graffic

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: graffic » 15 sty 2018, 21:08

Nie trzeba sie ubezpieczac - tylko deklaracja (oswiadczenie zgodnie z kodeksem cywilnym) ze uczestnik zwalnia organizatora z jakiejkolwiek odpowiedzialnosci, nie bedzie dochodzil zadnych roszczen z tytulu uszczerbku zdrowia, uszkodzen ciala itd. a w sytuacji utraty zycia zadne osoby trzecie nie moga wnosc o odszkodowanie, zadac zadosc uczynienia itd. zapis do skonsultowania z prawnikiem - i tyle.
Albo, albo brak udzialu publicznosci - tryby ubezpieczenia nie zadzialaja poza tym sa klopotliwe - wiec albo pelne zwolnienie z odpowiedzialnosci albo wykluczenie z uczestnictwa publiki (przy najmniej na takiej imprezie)

Proste rozwiazania sa najlepsze to samo dotyczy organizacji i zalozen

ODPOWIEDZ

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”