REGULAMIN SWOŁOWA

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Grzegorz K. » 07 sie 2017, 20:08

Witam

Zapraszam do dyskusji nad rozpoczętym w temacie swołowo 2017 tematu stworzenia regulaminu. Proszę żeby to nie było miejsce na wylewanie żalów tylko merytoryczna dyskusja i konkretne propozycje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Grzegorz K. » 07 sie 2017, 20:11

Kilka wątków ze wspomnianej dyskusji.

BEY:
I uchwalić, że:
- darmo mają tylko członkowie stowarzyszenia, oraz goście zaproszeni przez prezesa
- pozostali płacą za pobyt
- niesłowność, łamanie ustaleń i olewka, skutkuje usunięciem ze stowarzyszenia z trzy letnią karencją na ponowne przystąpienie

Grzegorz K.
- darmowo osoby chcące kuć, turyści i osoby towarzyszące wnoszą opłatę manipulacyjną. Wyjątek stanowią osoby zaproszone - oficjele innych stowarzyszeń, samorządów, kościołów, artyści, osoby prowadzące prelekcje, uczestnicy eventów towarzyszących wpływających pozytywnie na promocję wydarzenia.
- temat pracy musi być ogłoszony na pół roku przed imprezą. Pozwala to podzielić pracę na zespoły i przemyśleć projekt
- Zasadą niech będzie - jesz za darmo, śpisz za darmo, zostaw zostaw po sobie coś ładnego.

Osoby towarzyszące. Ja rozumiem przyjechać z żoną i z dzieckiem. Aries i jego synek oraz Dzidy Kowalskie Team robili furorę. Ale jeżeli ktoś chce zabrać przyjaciela od strony babki, tudzież szwagra to takiego który pomoże w kuźni (tak jak kolega Steela) albo niech płaci. Dzieciaki bezpłatnie

BEY:
Opłata za pobyt przelewem, przed imprezą, do ustalonego terminu. Nie wpłacenie na czas, sorki lista zamknięta.
Grzegorzu, chciałbym, aby to było czarno na biały, jako regulamin Swołowa. Włącznie z konsekwencjami jego złamania.

Rumcajs:
Podzielić się trza od razu na zespoły po 2/3 osoby do konkretnych zadań i ustalać co kto robi i kto będzie to potem składał
Obrazek

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: BANAN » 07 sie 2017, 21:05

Wspomniałeś o artystach :) Nie mam nic przeciwko by w Swołowie promowali swoją sztukę, ale mogli by też z nami pokuć. W końcu każdy z nas jest w jakimś zakresie artystą. Jeśli takiemu artyście nie pasuje Wojciechów czy Legnica bo trzeba tam trochę popracować, to i nie powinno pasować Swołowo.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: bey » 07 sie 2017, 21:43

Zacznijmy od konkretów.
Ilu członków liczy stowarzyszenie, ilu z nich się udziela w Swołowie, a ile to martwe dusze?
Aby stowarzyszenie się rozwijało darmowy pobyt w Swołowie musi być związany z członkowstwem.
Przydałoby się podwiesić statut stowarzyszenia na głównej.
Określenie ilości osób w zespołach i ilość zespołów dopiero po potwierdzeniu i omówieniu pracy dla muzeum.
Należałoby też określić dokładnie formułę spotkań, czyli co tam robimy?
Ja to widzę tak, podział na 3 stanowiska:
1. Praca dla muzeum (koordynator, zespoły z liderami) ilość w zależności od tematu pracy
2. Oprawa dla publiczności:
-wystawa prac, osoba za to odpowiedzialna
- stanowisko, gdzie gawiedź sobie młotek potrzyma, osoby robiące podkówki, listki, krzyżyki na pokaz i handelek
3. Stanowisko dla nauki, wymiana doświadczeń (każdy może się zadeklarować, że pokaże jak robi coś i nauczy innych)
Potrzeba określić czas i porę funkcjonowania poszczególnych stanowisk, tak, aby ta sama osoba miała możliwość skorzystać z nauki, oraz wziąć udział w pracy dla muzeum, (jeśli wyrazi taką deklarację)

Trzeba spisać zasady BHP podczas trwania imprezki, każdy, kto przyjedzie dostanie do podpisania dokument, że zapoznał się z zasadami BHP, zna swój przydział prac, według wcześniejszej deklaracji i zobowiązuje się do jego wykonania, oraz przestrzegania regulaminu
Lepsze jest wrogiem dobrego

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: BANAN » 08 sie 2017, 06:18

bey pisze:Zacznijmy od konkretów.
Ilu członków liczy stowarzyszenie, ilu z nich się udziela w Swołowie, a ile to martwe dusze?
Aby stowarzyszenie się rozwijało darmowy pobyt w Swołowie musi być związany z członkowstwem.
Przydałoby się podwiesić statut stowarzyszenia na głównej.
Z określeniem ilości członków, to nawet prezes miałby problem. Członkowie założyciele plus ja zdeklarowany w nowej formule. kiedyś w Swołowie usłyszałem też tekst ,, jesteś z nami to jesteś w stowarzyszeniu." Należało by to uściślić. A może każdy kto nosi koszulkę czy naszywkę z logo forum? Jeśli tak, to mamy też kowali dwu stowarzyszeniowych. No i żony i dzieci ;)
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Grzegorz K. » 08 sie 2017, 06:28

Jest post z oficjalną liczbą członków. Ten tekst powiedziałem ja i podtrzymuję to co powiedziałem. Ale abstrahujemy za bardzo od punktu odniesienia. Skupmy się na imprezie w Swołowie
Obrazek

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: BANAN » 08 sie 2017, 06:35

Poczekajmy co ma do powiedzenia Magda, jestem bardzo ciekawy.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Grzegorz K. » 08 sie 2017, 15:40

Powinna miec widoczny ten dzial.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Grzegorz K. » 10 sie 2017, 20:25

Przeniosłem do publicznego...
Obrazek

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Aries » 11 sie 2017, 19:51

Czy niebędący członkami Stowarzyszenia mogą brać udział w dyskusji?
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: BANAN » 11 sie 2017, 20:29

Aries pisze:Czy niebędący członkami Stowarzyszenia mogą brać udział w dyskusji?
Patrz wyżej cytat , który padł z ust prezesa ;) W twoim przypadku to chyba tylko formalność. Warto uzupełnić zaległości.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Grzegorz K. » 11 sie 2017, 20:39

Jesteś jesteś członkiem. Papier na ścianę potrzebny to się napisze
Obrazek

lachim
Posty: 549
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:26
Lokalizacja: Skórka
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: lachim » 11 sie 2017, 20:44

Ja boję się wypowiadać... Wszak członkiem FK nie jestem... Zasady BHP - kto pracował w okularach, fartuchu, rekawicach? Chyba tylko Aries. Przestrzegać BHP muszą też zwiedzający a uczestnicy muszą to egzekwować. Zwykła lina która rozciągnąłem powinna być nieprzekraczalną granicą. A jak było?
Temat pracy i podział - kilka razy podnoszony przez Egojacka zwykle bezskutecznie.
Dla mnie jako niestowarzyszonego nie jest potrzebny regulamin a dorosle podejście do tematu. Przyklad banalny - przyjście przed godziną rozpoczęcia pleneru aby przygotować stanowiska do pracy, czy praca / asysta chociaż w czasie wyznaczonych godzin... A jak regulamin nie będzie przestrzegany? Będą represje?
Wg mnie to nie jest kwestia regulaminu. A zapłacić mogę, tak samo jak robię to na utrzymanie mojej parafii czy serwera na którym jest FK.
Prosta zasada dostaję coś od innych czego nie umiem, daje innym w zamian to co mam lub umiem.
I oczywiście deklaruję swoją pomoc, bo pomimo tego, że nie jestem stowarzyszony, to mi jeszcze zależy.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Aries » 11 sie 2017, 21:04

Wybaczcie, nie chciałem wyjść na formalistę....
Popieram Michała. Do regulaminu należy dołożyć kwestie związane z BHP uczestników i zwiedzających. Miałem w tym roku dwie groźne sytuacje. Raz detal wypadł mi z kleszczy i poleciał w kierunku oglądających, innym razem chłopiec oglądający pokaz chciał mi podać kawałek odciętego gorącego metalu, który spadł obok pieńka...
Nie byłem w piątek, więc nie wiem jak rozpoczął się plener... Myślę jednak, że gdyby na początku (np. przy stole przy śniadaniu, lub w innej okoliczności) przedstawić obecnym kowalom zasady pracy, kucia, kontaktu z odwiedzającymi, to miało by to pozytywny oddźwięk. Kontakt twarzą w twarz jest skuteczniejszy. A gdyby to zrobił Prezes lub któryś z doświadczonych kowali czy weteranów Forum, to miało by to jeszcze większą moc.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: REGULAMIN SWOŁOWA

Post autor: Aries » 11 sie 2017, 21:06

bey pisze: podział na 3 stanowiska:
1. Praca dla muzeum (koordynator, zespoły z liderami) ilość w zależności od tematu pracy
2. Oprawa dla publiczności:
-wystawa prac, osoba za to odpowiedzialna
- stanowisko, gdzie gawiedź sobie młotek potrzyma, osoby robiące podkówki, listki, krzyżyki na pokaz i handelek
3. Stanowisko dla nauki, wymiana doświadczeń (każdy może się zadeklarować, że pokaże jak robi coś i nauczy innych)
Potrzeba określić czas i porę funkcjonowania poszczególnych stanowisk, tak, aby ta sama osoba miała możliwość skorzystać z nauki, oraz wziąć udział w pracy dla muzeum, (jeśli wyrazi taką deklarację)

Trzeba spisać zasady BHP podczas trwania imprezki, każdy, kto przyjedzie dostanie do podpisania dokument, że zapoznał się z zasadami BHP, zna swój przydział prac, według wcześniejszej deklaracji i zobowiązuje się do jego wykonania, oraz przestrzegania regulaminu
Popieram w 100%, szczególnie odnośnie punktu 2. Myślę, że należy Swołowo ukierunkowywań na pokazy dla publiki. Mam wrażenie, że to miejsce jest do tego stworzone a i turyści tego oczekują.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, 21:08 przez Aries, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

ODPOWIEDZ

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”