czas na portal

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

czas na portal

Post autor: harlem » 26 maja 2010, 22:10

Z racji problemów z kończącą się domeną forumkowalskie.pl za chwile może w ogóle nie być dostępne, bo ograniczenie już chyba zostało założone. Tak sobie ostatnio z Salaputro dywagowaliśmy, że może powinniśmy zabrać się za stworzenie portalu w ramach naszego Stowarzyszenia, a w portalu tym znalazłoby się forum kowalskie. Przestałby istnieć problem Nikodema, który jest właścicielem domeny i od niego zależy czy forum będzie dostępne czy też nie. Stowarzyszenie byłoby właścicielem domen i innych pomysłów. Na portalu tym znalazłaby się cała działalność i przedsięwzięcia Stowarzyszenia. Stowarzyszone osoby mogłyby mieć na tym portalu swoje portfolia. Oczywiście należałoby pomyśleć czy zlecić wykonanie web-site-u profesjonalistom? To taka koncepcja, bo w końcu Stowarzyszenie powinno działać a nie być martwe. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 26 maja 2010, 22:22

zdecydowanie portal musza zrobic profesjonalisci...

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 26 maja 2010, 23:02

Powiem tak... z doświadczenia wiem, że najlepiej by było aby ktoś z nas zrobił taką stronę... Taki "profesjonalista" najczęściej nie ujmie całości w taki dobry sposób i do tego będą problemy z aktualizacjami portalu... no niestety tak jest... Chyba, że znacie kogoś "półprofesjonalnego" który zrobi dobrą stronę i ma jeszcze wystarczająco dużo czasu aby aktualizować w miarę szybko dane na stronie. Jeszcze jest opcja aby aktualizacje robili członkowie SFK albo przynajmniej wybrane osoby. w podobny sposób jak na tym portalu co już jest.( opcja mało praktyczna, może zrobić się zamieszanie)

pozdrawiam!
MM
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 27 maja 2010, 09:40

a nie da sie zrobic tak, zeby portal zrobili profesjonalisci, a potem zajmowal sie nim admin? Wat sobie dobrze z radzi, ale strona musi byc od a do z pro!
Czy profesjonalisci zrobia to dobrze? nie ma powodu zlecac tego pierwszemu lepszemu informatykowi. duzo ludzi ma znajomych , którzy robią naprawde dobre strony,portale itd. mozna by kogos wybrac.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 27 maja 2010, 15:16

Tak jak mówi Nikiel, najlepiej aby zrobili profesjonaliści, a następnie żeby ktoś się tym zajął.
Ja chodze na informatyke, i przez wakacje postaram się coś podszkolic w tym zakresie.

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 27 maja 2010, 22:19

Jeżeli chodzi o edytowanie informacji na stronie to jest to pryszcz :) ja robię taką zwykłą stronkę ( nie portal) i tak jak mówisz to żaden problem. Oczywiście zlecenie zrobienia takiej strony kosztuje i to nie mało, więc dlatego mówiłem o "pół profesjonaliście" :) Stronka u profesjonalnej firmy będzie kosztowała w granicach 1500 zł... myśl, że nie stać nas na to w tej chwili... Ogólnie przymierzam się do rozwoju moich umiejętności, ale nie czuję się na siłach robić portal w tej chwili. ( W html bym zrobił, kod bym napisał, ale gorzej z szatą graficzną...)
Jadę teraz na egzamin, w sobotę wieczorem zajrzę i powiem czy jest to problem, czy też nie...

A i jeszcze jedno jeśli chodzi o ścisłość to nasza stronka to będzie vortal a nie portal
Vortale nazywane także portalami wertykalnymi stanowią jeden z najliczniejszych modeli stron internetowych. Specjalizują się w dostarczaniu sprecyzowanych informacji poświęconych bardzo konkretnym dziedzinom. Mogą być dedykowane poszczególnym grupom np. studentom, webmasterom, muzykom, pisarzom, anglistom. Szczególną zaś popularnością cieszą się vortale marketingowe, finansowe i ekonomiczne. Daleko posunięta specjalizacja spowodowała, iż użytkownicy Internetu chętniej korzystają z zasobów vortali niż portali ze względu na możliwość otrzymania konkretnych informacji w dowolnym stopniu szczegółowości. Nie bez znaczenia jest także interaktywność, która umożliwia wymianę doświadczeń i opinii między reprezentantami określonej grupy tematycznej. Aplikacje wspierające komunikację to najczęściej listy dyskusyjne, chat-room oraz forum na stronie WWW.
Podajcie linki do stron które wam się podobają ( tylko nie przesadzajcie ;-) )
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 03 cze 2010, 13:32

jak jest różnica portal/vortal?

mi się podoba ost metal:)
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

RebelCoil
Posty: 77
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:16
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: RebelCoil » 03 cze 2010, 18:06

Jak by był pomysł jak by to miało wyglądać to jak byście chcieli mógł bym spróbować coś naklepać w photoshopie,

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 03 cze 2010, 19:06

portal jest bardziej ogólnym pojęciem a vortal dotyczy czegoś konkretnego tematyka takiego vortalu jest jednolita. Portal zajmuje się szerszą tematyką:)
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Grzesiek
Posty: 338
Rejestracja: 24 wrz 2009, 08:56
Lokalizacja: Łęg k. Makowa Maz
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 04 cze 2010, 09:45

1500zł to dużo??? na tyle ludzi ile jest zarejestrowanych???
Myślę że to jest bardzo tanio... i nie było by problemu żeby taka kwotę uzbierać. Pod warunkiem oczywiście, że to wszystko będzie miało swój sens i portal będzie profesjonalny i będzie służył nam i wszystkim zainteresowanym kowalstwem.
Trzeba inwestować w promocję i marketing.
Ja w każdym razie chętnie się opodatkuję.
"kowal po to ma kleszcze żeby różne rzeczy trzymać"

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 04 cze 2010, 10:47

Dobra zarejestrowanych jako kto? W SFK? realnie ilu jest zarejestrowanych?
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 04 cze 2010, 14:29

no wlasnie... realnie to bardzo duzo. niech mamy nawet 50 uzytkownikow ktorzy by zaplacili w co szczerze watpie bo przy dobrych wiatrach i tak bedzie max 20 osob. przy 50 to jest po 30zl realnie ale nie dla wszystkich. przy 20 osobach mamy 75zl to juz jest duzo.

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 04 cze 2010, 16:02

Jeszcze się z wami nie ze stowarzyszyłem, ale jak sprawa przejdzie do konkretów możecie na mnie liczyć. Miło będzie mieć swoją cegiełkę, powstanie takiego portalu jest raczej w interesie wszystkich poważnie myślących o kowalstwie...

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 04 cze 2010, 18:44

Stell dobrze gadasz. Żebyśmy chociaż 30 osób namówili no składkę na vortal to ja się w takim wypadku piszę...
Ale jak będzie mniej to może być krucho...
zaglądnijmy do innego tematu ( już tworzę)

pozdro
MM
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 05 cze 2010, 19:55

O pieniadzach na portal/vortal będziemy rozmawiali dopiero na spotkaniu w Ustce, ale o wyglądzie i kształcie tegoż (:P) możemy podyskutować już teraz.

Zapodajcie jakieś przykładowe portale, kolorystykę i inne szmery bajery. jaki powiniem być układ strony, gdzie logo , gdzie przyciski, reklamy.

Warto by to było przygotować wcześniej, żeby potem tylko znaleźć wykonawcę i jechać z koksem.

miejsce reklamowe powinniśmy dopiero udzielać po utworzeniu portalu?

Może temat nie kowalski, ale jest sezon ogórkowy więc jest czas na takie rozmowy.

Jak dla mnie to kolory czarny i czerwony:)
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”