czas na portal

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 26 cze 2010, 01:19

Rozmawiałem na temat portalu z fachowcem informedia robią kampanię reklamowe dla takich firm jak era, energa czy plus gsm, ale do rzeczy- Pierwsza zasadnicza sprawa to koszty! utrzymanie profesjonalnego portalu, silnik serwer itp. są bardzo drogę, następna rzecz jaka która budzi u niego wątpliwości to treść? mianowicie wszystko to co chcielibyśmy osiągnąć spokojnie można zmieścić na dobrej stronie internetowej co znacznie obniży koszty i ułatwi kontrolę, ogólnie z rozmowy wynikło że portal to duża inwestycja i opłaca się go założyć tylko jeśli ma generować konkretne zyski i lepszym rozwiązaniem będzie dobra stronka dobrze by było żeby ktoś zrobił Layout jeśli są konkretne wymagania co do stylistyki, wtedy samą stronkę zrobi za kilka stów (ile tego nie powiedział)
W niedzielę będzie u mnie Marcin i zobaczymy jakie on ma zdanie na ten temat.

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 26 cze 2010, 14:06

no to już trochę wiemy:) dzięki Stell
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 27 cze 2010, 17:35

Ostatnio nie było mnie przez jakiś czas bo mam kłopoty z dostępem do internetu. Rebel jeśli jesteś w stanie to wyślij mi grafikę strony... postaram się napisać to w htmlu jeśli będę w stanie to zrobić to pokażę co mi wyszło. Prześlij na maila.

Pozdrawiam
MM
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 27 cze 2010, 21:43

A więc tak koszt stronki zależy od ilości podstron, konieczne jest ustalenie ile i jakich podstron oczekujemy, jeśli już to jakie wersje językowe, następna sprawa to dodanie do katalogów promocyjnych, za prostą stronę z 4-5 podstronami galeria,o mnie, o kowalstwie, kontakt i zasady współpracy i jakąś prezentacją flash czy jak się tam to nazywa 500pln. coś ciekawego z flasha http://www.hoomor.pl/swf/nadrzeka.html :lol:

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 27 cze 2010, 22:07

czyli nasza strona to inna sprawa, a za dołączenie do tego stron/galerii użytkowników to inna sprawa(500). hmm. to mi się trochę dużo widzi. nie chodzi mi o to ile to jest warte, tylko o to na ile nas stać. najlepsza by była opcja chałupnicza:) musimy to dobrze przemyśleć i uzgodnić na ile możemy sobie realnie pozwolić. Pewnie na Ustce jakieś decyzje zapadną, bo kilka mądrych głów ma przyjechać:)
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 27 cze 2010, 22:53

Trudno mi powiedzieć czy to drogo czy tanio, facet z tego żyje i na pewno nie jest amatorem, jeśli są ludzie na forum (a z tego co widzę są) którzy potrafią zmajstrować stronkę, wiadomo że na pewno taniej to wyjdzie

RebelCoil
Posty: 77
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:16
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: RebelCoil » 28 cze 2010, 00:53

Hmmm według założeń z 1 posta harlem'a to opcja StellArt'a chyba niezbyt wypali. Bez php z kontami dla ludzi, to będzie strona na zasadzie, Co na poczatku wrzuci osoba zarządzająca stroną to tak będzie i raczej nic sie na niej nie bedzie zmieniac. Bo nie wydaje mi się że to co mówi harlem miało by opcje kont dla wygody edytowania, osoba zajmujaca sie storna musiała by bawić się w htmlu.
Ja to tak widze...

Matt: Nie da rady żeby od tak chop siup wysłał pliki, musiał bym je zrobić, a nie wiem jakie mają być bo nie wiem na ile potrafisz html (swoja droga w html nie zrobisz wysuwającego się menu [potrzebny javascript albo php], to samo guziki) Jakby to było tak łątwo w html zrobić to już dawno bym to zrobił :P

Co do samego wyglądu, jeśli ktoś ma zdjęcia o jakości przynajmniej jak te Matthan'a to by pasowały

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 28 cze 2010, 07:48

Jeśli chodzi o portfolio członków to da się to zrobić, każdy miał by swoje i mógł by nim zarządzać , ale jeśli chodzi o całość musiała by być to jedna osoba, czyli zdjęcia z imprez,aktualności kalendarz imprez itp. na głowie jednej upoważnionej osoby, chodzi o to żeby nie robić bałaganu i faktycznie żeby wyglądało to profesjonalnie, na moja prośbę Marcin przeczytał ten temat i mówił że większość pomysłów da się zrealizować łącznie z wklejaniem filmów. Rebel potrafił byś zmajstrować Layout? w odpowiednich rozdzielczościach itp. to by sporo uprościło i obniżyło koszty.

RebelCoil
Posty: 77
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:16
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: RebelCoil » 28 cze 2010, 08:57

potrzebne tylko zdjecie i czy rozmiar guzikow pasuje.

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 28 cze 2010, 14:59

co prawda to prawda... stronę jest łatwo zrobić w htmlu ale portalu lub coś do niego podobnego to już nie bardzo... edycja już zrobionej strony jest już bardzo prosta więc to da się załatwić... gorzej z wykonaniem jej samej. rebel wyślij mi albo cały plik jpg albo w kawałkach jak chcesz... spróbuję zmajstrować stronę w htmlu( nie będzie szału ale sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie...
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

RebelCoil
Posty: 77
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:16
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: RebelCoil » 28 cze 2010, 20:49

Matthan, a maila mi napiszesz ? : D

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 29 cze 2010, 18:52

w podpisie jest znaczek e-mail ;] klikaj :P a jak nie chcesz tam kliknąć to( edit)
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 21:22 przez Matthan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

RebelCoil
Posty: 77
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:16
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: RebelCoil » 29 cze 2010, 19:03

wiem że jest ale tma nie podaje e-maila a plikow nie mozna wysylac nim

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 30 cze 2010, 12:55

a nie pomyślałem o tym :P
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

RebelCoil
Posty: 77
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:16
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: RebelCoil » 20 lip 2010, 00:19

I jak ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”