Przygotowanie pod malowanie .

Techniki używane obecnie, kowalstwo artystyczne

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Krzysztof Assman

Przygotowanie pod malowanie .

Post autor: Krzysztof Assman » 03 lut 2014, 22:02

Witam . Jak poprawnie przygotować powierzchnię pod malowanie ? Grunt tradycyjnie zastosuję epoksydowy bo jak dotąd nie zwiódł mnie . Ale jak przygotować powierzchnię ? Wszystko wyczyszczone do zera szczotką drucianą na obrotach . Zero zendry , zero korozji . Wyczyszczone do białego . Lecz po szczotce drucianej nie podoba mi się ta powierzchnia , zbyt gładka , niemalże wypolerowana :D
Co teraz począć ? Czy jestem skazany na włókninę taką do matowania ? Sporo tego matowania będzie . Co radzicie ? pewnie piaskowanie było by zbawienne , ale nie realne raczej .

Awatar użytkownika
Vanir
Posty: 144
Rejestracja: 22 sty 2014, 21:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Vanir » 03 lut 2014, 23:31

Jak piszesz piaskowanie. Ale skoro poza zasięgiem, spróbuj wytrawić (np. elektrolitycznie). Potem tylko porządnie wyczyścić benzyną ekstrakcyjna lub alkoholowym czyścikiem i malu malu ;)

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 04 lut 2014, 05:11

Nic więcej nie rób Krzychu. Odtłuść i maluj. epoksyd i tak da Ci matową powieżchnię.
Kontakt 517355290

miras
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:15
Lokalizacja: maszewo

Post autor: miras » 25 cze 2014, 15:33

Witam, do tej pory robiłem raczej małe rzeczy… teraz kończę balustradę. Niestety przerosła mnie ta praca. Po codziennej pracy 2 godziny dziennie… jak się rozkręciłem to trzeba było iść do domu. Praca jest prosta- właściwie łączenie profili prostokątnych. Wykorzystując temat- mam pytanie… piaskowanie nie wchodzi w grę… czy przed malowaniem musze koniecznie usunąć zendrę- zendrę rozumiem jako siwą warstwę, która pokryty jest metal (?). Bo jak tak jest… to padnę martwy jak będę musiał to zrobić... a żona wyrzuci mnie z domu- bo nie mam już dla niej wcale czasu.
Rdzy nie mam, i wszystko przejechane szczotka druciana na obrotach, ale tylko przejechane- profil bez metalicznego połysku.
Oczywiście pozdrawiam

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 25 cze 2014, 18:32

Zendra, którą należy usunąć, to luźna zendra kuźnicza, o którą na profilu raczej trudno. Za to na pewno są tłuste. Benzyna ekstrakcyjna, szmata i naprzód ;)
Kontakt 517355290

miras
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:15
Lokalizacja: maszewo

Post autor: miras » 26 cze 2014, 11:10

Banan! ufff... zendra z serca! dzieki i milego dnia.

gaultier
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2014, 11:14
Lokalizacja: Duchnice
Kontakt:

Post autor: gaultier » 27 cze 2014, 23:46

Z ciekawości zapytam, jaki kolega stosuje podkład? Antykorozja zawsze spędza mi sen z powiek. Zendrę z płaskowników wyginanych w łuki szlifuję, ale na pozostałych elementach zostawiam, z doświadczenia wiem że najbardziej newralgiczne są spawy, na prostych odcinkach korozja rzadko się pojawia.
Kowalstwo Artystyczne
Kowal.waw.pl

miras
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:15
Lokalizacja: maszewo

Post autor: miras » 28 cze 2014, 10:42

Witam, widzę, że na forum dobre opinie ma podkład Nobikor Nobilesu. Ja całościowo zakupiłem ostatnio Lowigraf- podkład i farbę nawierzchniową. Następnym razem na pewno wypróbuję podkład z Nobilesu. O malowaniu popatrz w dziele- metaloplastyka i odlewnictwo- malowanie… tam jest dużo informacji i zawsze można się dopytać. Mój problem polega na tym, że większość prac robiłem dla siebie, czy dobrych znajomych- więc jakby coś z reklamacjami nie było kłopotu. Dzisiejsza balustrada jest z polecenia… jak wyjdzie okej może coś jeszcze wpadnie. No i miłego weekendu!

das
Posty: 36
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:54
Lokalizacja: Głogów

Post autor: das » 29 paź 2014, 20:04

a jaki można stosować podkład pod malowanie proszkowe? znajomy w malarni mówił że niektórzy stosują zwykły podkład typu NOBIKOR. czy to się nadaje?

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 29 paź 2014, 20:08

Pod malowanie proszkowe nie stosujesz żadnego podkładu.Jedynie w malarni proszkowej mogą nałożyć ci podkład cynkowy lub inny i dopiero właściwą farbę.Jezeli byś im zawiózł nie przyjeli by ci tego elementu.Elementy malowane proszkowo są na koniec wygrzewane w 180stopniach.

A przynajmniej tak było na malarni na której robiłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „KOWALSTWO WSPÓŁCZESNE - blacksmithing”