cynkowanie ogniowe

techniki metaloplastyczne i informacje z zakresu odlewnictwa

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 08 cze 2010, 00:41

No do tej pory tak robiłem że po cynkowaniu a przed malowaniem szlifowałem papierem delikatnie ale tą samą robotę trzeba robic 2 razy, nie jestem na razie aż takim ortodoksem :P
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

pi3tras
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2011, 21:28
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: pi3tras » 13 maja 2011, 14:49

akurat pracuje w ocynkowni i po krótce moge coś powiedzieć na ten temat

Klienci którzy po raz pierwszy do nas przychodzą zazwyczaj nie świadomie mają materiał źle wyczyszczony tzn taki który nie wyczyści sie samoczynnie w naszych kwasach... a między innymi są to naklejki, farba i jak juz wpomniana szlaka która zreszta jest najgorsza do usuniecia ze wspomnianych... po mimo przejściu danego materiału przez kwasy i samego ocynkowania SZLAKA POZOSTAJE ! (oczywiscie coś tam wypali ) a my jako firma czyścić tego nie musimy i nie jest to podlegane reklamacji... co oczywiście nie znaczy że nie zostanie to wyczyszczone szczotką i pokryte dla pewnosci specjalną farbą , warunkiem jest to ,że jest tego mało ... żmudna robota.

Najlepiej wcześniej takie spawy wyczyścić wiertarką ze szczotą drucianą - zazwyczaj schodzi... zapraszam do Kluczborka

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 13 maja 2011, 22:17

czy pracujesz w SEPPELERZE ?

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 14 maja 2011, 01:08

Koleszka chyba nie do końca nas zrozumiał, ale fajnie że przedstawił temat po krótce od strony pracowników ocynkowni. Z mojej strony mogę jedynie dodać pobożne życzenie większej kultury pracowników w takich zakładach :P :P
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

pi3tras
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2011, 21:28
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: pi3tras » 14 maja 2011, 14:33

tak w Seppeler Harlem
Marcin są stoły i taborety , oraz inni pracownicy ocynkowni ... z tym nic nie poradzisz :P a co do zrozumienia ... przeczytałem posta i na podstawie tego sie wypowiedziałem - na pewno to komuś pomoże w jakiś sposób :)

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 02 lut 2012, 18:29

Witam przywieziono mi ostatnio balustrady z ocynkowania i jest sporo miejsc na poręczy gdzie na ocynku są tak jakby piachu nasypał i za cynkował to.Balustrady oddawałem do cynkowani czyste bez odprysków itp,przygotowane jak do malowania.Czy u was też tak się zdarza.Jak zawoziłem to połaziłem trochę po placu i niektóre rzeczy były tez tak ocynkowane a niektóre idealnie zero skaż brudu itp.

Zastanawiam się czy robić coś z tym bo za bardzo nie mam pomysłu jak się tego pozbyć.Jak zacznę zdrapywać to nie zacznie rdzewieć w tych miejscach?.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 02 lut 2012, 19:52

rafal194 pisze:Witam przywieziono mi ostatnio balustrady z ocynkowania i jest sporo miejsc na poręczy gdzie na ocynku są tak jakby piachu nasypał i za cynkował to.Balustrady oddawałem do cynkowani czyste bez odprysków itp,przygotowane jak do malowania.Czy u was też tak się zdarza.Jak zawoziłem to połaziłem trochę po placu i niektóre rzeczy były tez tak ocynkowane a niektóre idealnie zero skaż brudu itp.

Zastanawiam się czy robić coś z tym bo za bardzo nie mam pomysłu jak się tego pozbyć.Jak zacznę zdrapywać to nie zacznie rdzewieć w tych miejscach?.
To normalka musisz zapodać szlifierkę kątową i to wyczyścić ,takie rzeczy są nieuniknione.Przechodzę przez to co cynkowanie.

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 02 lut 2012, 19:54

Ale tarczą listkową czy jak.Nie będzie to potem rdzewiało?

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 02 lut 2012, 20:04

rafal194 pisze:Ale tarczą listkową czy jak.Nie będzie to potem rdzewiało?
Listkową albo fibrową ja zawsze takimi czyszczę i nigdy nie było problemu.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 02 lut 2012, 20:12

Listkową na małych obrotach wyczyść, później możesz podmalować to ocynkiem w spray'u ale niekoniecznie. To się zdarza, co prawda u mnie w cynkowni dość rzadko ale czasami tak...
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 02 lut 2012, 20:20

Dzięki serdecznie za pomoc.No to jutro znienawidzone czyszczenie. :)

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 02 lut 2012, 20:26

Jak masz dużo czyszczenia to załóż maskę na twarz bo ten pył nie jest zbyt zdrowy
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 02 lut 2012, 20:37

Dzięki za przypomnienie,trochę jest jak będę jechał z drugą partią spytam się dlaczego tak jest.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 02 lut 2012, 20:39

Przyczyną może być zanieczyszczony ocynk w wannie w cynkowni, jak trafisz na świeży ocynk w wannie to masz elementy ocynkowane miodzio :D
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 02 lut 2012, 20:41

Marcin pisze:Listkową na małych obrotach wyczyść, później możesz podmalować to ocynkiem w spray'u ale niekoniecznie. To się zdarza, co prawda u mnie w cynkowni dość rzadko ale czasami tak...
Wydaje mi się Marcin ,że obroty nie mają tu nic wspólnego co do czyszczenia,ocynk zawsze maluję proszkowo i nawet śladu nie widać po czyszczeniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „METALOPLASTYKA I ODLEWNICTWO - metalworking and founding”