Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

zielony 58
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2016, 08:23
Lokalizacja: kaszuby

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: zielony 58 » 11 cze 2017, 23:55

QoTheGreat dzięki za zdjęcia twoich przecinarek , bo tak jak wyżej stwierdził kolega egojack1 zdjęć nigdy nie jest za dużo. W tym temacie było dużo zdjęć na serwerach zewnętrznych i są już niedostępne, a szkoda bo sam opis trochę mniejszą ma wartość bez zdjęcia dla kogoś mniej zorientowanego. Ja już zdobyłem sworzeń o grubości około 30 mm z 2 tulejami pasowanymi do niego + 2 zaślepki na rury 300 mm z blachy 20 mm , które będą zastosowane jako podziałka. Trochę to potrwa bo jestem w arbajcie i wrócę do domu pod koniec tygodnia. Wtedy trochę pogrzebię przy tym projekcie.

maly606
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2016, 15:37
Lokalizacja: Lubin

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: maly606 » 22 paź 2017, 16:30

Witam serdecznie.Nazywam sie Artur mieszkam w okolicach lubina ,woj dolnośląskie.Mieszkam na wiosce mam do dyspozycji garaż dwustanowiskowy i chciałbym w nim urządzic warsztacik swoje miejsce pracy, traktuje to jako hobby i grzebanie tam po godzinach pracy.Powoli wyposażam kupiłem migomat,na dniach kupie gazy,zrobiłem jakies koziołki, mam pożyczoną tak zwaną gumówke od kuzyna .Na początek chce zrobic sobie ogrodzenie balustrady ,jakies regały,przydatne urzadzenia do obróbki metalu.Chciałbym odswieżyc temat i poprosic o pomoc doświadczonych kolegów o wybór przecinarki do metalu.Pracuje na tej gumówce jest to samoróbka nie tnie zbyt dokładnie iskry,smród kurz i hałas.Koledzy co byście mi doradzil z ponizszych maszyn podkresle ze nie miałem z nimi do czynienia.Potrzebuje kupić raz a dobrze i nie załowac zakupu .Prosze o parę słów uzasadnienia przeciez wy takze kiedys zaczynaliscie ,nie chciałbym sie zrazic złym zakupem.
Zastanawiam sie nad:
Przecinarką tarczową.Tarcza z węglikami na filmikach tnie to pięknie szybko ,równo bez iskier kurzu tylko ile wytrzyma taka tarcza czy można ja ostrzyc i po jakim czasie sama tarcza bardzo droga około 430zl (355mm)
Piłą tasmową brzeszczot 13mm koszt około 2000zl wydaje mi sie ze by mi wystarczyła.Tylko niewiem czy przy takim brzeszczocie nie bedzie cieła na kiełbaske.Czy ktoś może mi napisac ile czasu przecina taka piła preta 12,czy jakiś profil?
Następnie z brzeszczotem 20mm.Na filmikach tez to fajnie wygląda tylko wydaje mi sie ze sytrasznie powoli tnie,no i już troche miejsca zajmuje.
Ponizej podaje linki do urządzen;
http://allegro.pl/przecinarka-tarczowa- ... 91651.html
http://allegro.pl/przecinarka-tasmowa-p ... 67616.html
http://allegro.pl/przecinarka-tasmowa-p ... ml#thumb/1
Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: QoTheGreat » 23 paź 2017, 16:43

Piła taśmowa nie nadaje się do hartowanych metali. Jeżeli nie będziesz ciąć niczego utwardzanego to będzie najlepszy wybór. Ja na chwilę obecną mam to co na zdjęciach wcześniej. Głównie używam "gumówki" a wszelkie nierówności w profilach poprawiam na szlifierce taśmowej. Tak zrobiłem 2 balustrady dla siebie.

Awatar użytkownika
zolwik888
Posty: 276
Rejestracja: 03 gru 2013, 09:50
Lokalizacja: Głogów/Marl(DE)

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: zolwik888 » 23 paź 2017, 20:42

Obie taśmowe są dobre: skrętne ramie, siłownik hydrauliczny i przyzwoite imadła więc ja bym wybrał na Twoim miejscu model BS712R ze względu na możliwość cięcia większych przekroji i szerszą taśmę co przekłada się też na dokładność cięcia, drugim modelem nie utniesz już profilu 100mm w 45stopni i nigdy nie wiadomo co przyjdzie uciąć aczkolwiek Ty znasz lepiej swoje potrzeby ;) ja mam tej samej firmy tylko model BS170G bo był na 230V a nie mam siły w warsztacie, gdybym miał to bym wziął BS712R ten co pokazałeś.

maly606
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2016, 15:37
Lokalizacja: Lubin

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: maly606 » 24 paź 2017, 12:45

Witam.Dziekuje za zainteresowanie i pomoc.Nawiązując do postu kolegi QoTheGreat przypuszczam ze nie będe ciął materiałów utwardzonych ,tak jak pisałem wczesniej mam gumówke tylko, że robi zadyme w pomieszczeniu,głośna i troszke krzywo tnie ,ale za to jest szybka.Przypuszczam ze robiąc dla siebie ogrodzenie to jakos by sie to zmęczyło,chodzi oto ze czytając opinie ludzi którzy zakupili taśmówki ,piszą ze nie wrócili by do gumówki nie ma takiego syfu i hałasu i jest dosyc precyzyjna.Nie mam dużego pomieszczenia i po przecieciu paru profili jest syf na regałach i smród.Kolego zolwik888 czy ty jestes zadowolony z piły taśmowej czy używasz takze gumówki chodzi przykładowo o przeciecie jednego kawałka profila i preta wszystko tniesz na tasmie czy szkoda czasu.Tez sk łaniam sie ku modelowi BS712R ,tylko niewiem czy to nie jest na wyrost jak dla mnie,Chce zrobić ogrodzenie dla siebie około 30mb,jakies balustrady przed domem 8mb,i z tyłu taras jest wysoki i tam balustrada z 20mb. No i jak by mi to wychodziło to cos dla znajomych.Własnie koledzy pytanie jak ta piła szybko tnie czy ktoś mógłby mi to zobrazowac czasowo ze naprzykład preta kwadrat 12 tnie 60 sekund czy 30 sekund może to głupie pytanie ,ale gumówka to ciacha raz dwa.Poniżej dołączam zdjecie mojej gumówki troszke sie na niej boje robić chyba musze porobic osłony .I mnie jwięcej wielkość pomieszczenia zmieszcze sie z tą piłą.Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zolwik888
Posty: 276
Rejestracja: 03 gru 2013, 09:50
Lokalizacja: Głogów/Marl(DE)

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: zolwik888 » 24 paź 2017, 14:55

Ja zadowolony jestem z dokładności cięcia, raz pilnikiem przejadę i gotowe do spawania. Profile zawsze tnę taśmówką, pręty często kątówką ale to jak tnę materiał do kucia a do spawania zawsze taśmową. Gumówki nigdy nie miałem, mam niskie pomieszczenie i dla mnie nie do zaakceptowania cały ten syf po cięciu. Jak chcesz same balustrady robić to tańszy model Ci starczy, 45stopni tnie powyżej 80mm profil więc wystarczy. Co do prędkości cięcia to na filmiku BS712R nie wydaje mi się aby ta piła była optymalnie ustawiona. Regulujesz prędkość taśmy i opad ramienia i powinno taki profil o wiele szybciej przeciąć. 12x12 pręt sprawdzę jutro to Ci napisze ale dłużej niż 30sek na pewno to nie trwa. Mając taśmówkę, miejsce możesz zrobić sprzedając gumówkę ;)

maly606
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2016, 15:37
Lokalizacja: Lubin

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: maly606 » 25 paź 2017, 16:06

Dzieki,za zainteresowanie i fatyge ,czekam na pomiar z prętem 12.Raczej na podstawie twojego doświadczenia i porady kupie tasmówke BS712R.To jak dlamnie zakup chyba na lata, dlatego dozbieram i kupie ten model zeby potem nie żałowac.

Awatar użytkownika
zolwik888
Posty: 276
Rejestracja: 03 gru 2013, 09:50
Lokalizacja: Głogów/Marl(DE)

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: zolwik888 » 26 paź 2017, 16:29

Nie chcialo mi sie zmieniac tasmy ale tasma do profili pret kw 12 przecielo w 36sek a nie jest to max mozliwosci pozdrawiam

piotr1as
Posty: 481
Rejestracja: 13 sty 2016, 18:01
Lokalizacja: Żychlin

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: piotr1as » 26 paź 2017, 17:30

Wszystko ok tylko po co ciąć jeden pret na raz. W imadlo wlozysz kilka i tniesz tyle samo czasu jak jedna sztukę.

maly606
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2016, 15:37
Lokalizacja: Lubin

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: maly606 » 26 paź 2017, 19:40

Witam.Dziekuje za sprawdzenie.Mama jeszcze dwa pytania ,czyli do profili i do prętów są dwa rodzaje taśmy?,przypuszczam ze chdzi o wielkość zębów.I druga sprawa jezeli robicie przęsła których góra idzie po łuku, to każdy pręt ma inną wysokość.Wtedy tniecie pojedynczo ,czy wszystkie na wymiar najdłuższego w przęśle i reszta długośći krótszych prętów to odpad?

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: BANAN » 26 paź 2017, 20:25

Przeważnie robię najdłuższe i potem po złożeniu po płaskolu obcinam to co wystaje.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
zolwik888
Posty: 276
Rejestracja: 03 gru 2013, 09:50
Lokalizacja: Głogów/Marl(DE)

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: zolwik888 » 03 lis 2017, 19:23

Kolego mały606, dzisiaj ciąłem pręty więc i zmieniłem taśmę, 12 kw poszło w 14 sek ;)

maly606
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2016, 15:37
Lokalizacja: Lubin

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: maly606 » 04 lis 2017, 21:17

Dzieki kolego.To jednak zapierdziela taka tasmówka.Mam jeszcze pytanko a dużo roboty jest ze zmianą taśmy,strzelam czy tak w 10minut się zmieni.

piotr1as
Posty: 481
Rejestracja: 13 sty 2016, 18:01
Lokalizacja: Żychlin

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: piotr1as » 05 lis 2017, 07:21

Zapewne w różnych modelach wygląda to trochę inaczej ale zasada jest jedna:
Zdjąć osłonę przeważnie na zaczepach
Zluzowac napinacz taśmy
Zdjąć taśmę i założyć nową
Napiac i założyć osłonę.
Spokojnie do zrobienia w 10 min.

Awatar użytkownika
blob
Posty: 617
Rejestracja: 05 sty 2014, 15:15
Lokalizacja: Łychów Szlachecki

Re: Przecinarka tarczowa do metalu. Wiele dylematów i pyań

Post autor: blob » 05 lis 2017, 18:24

Przy wprawie robie to nie dłuzej niz w jedna minute, jak w wojsku z kałachem :D
blob

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”