Palnik propan+tlen

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Palnik propan+tlen

Post autor: Qmar » 05 mar 2016, 15:02

Cześć chłopaki,
Sprawa prosta, gdzie najtaniej (ewentualnie ciut drożej ale dobrej jakości) kupić palnik z butlami i całym już gotowym osprzętem? Propan tlen oczywiście. Potrzebuję do miejscowego podgrzewania blachy (płatnerstwo) i do lutowania różnych rzeczy na lut twardy i srebrny. Allegro?
What man is a man who does not make the world better?

graffic

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: graffic » 05 mar 2016, 18:45

allegro też, sklepy z akcesoriami spawalniczymi (w necie i w realu), sklepy "żelazne" ( popularne w mniejszych miejscowościach) itp. - ja preferuje kupowanie takiego sprzętu w realu, mając możliwość ich zobaczenia / potrzymania w ręku (człowiek z większym przeświadczeniem kupuje to co mu podpasuje) poza tym zawsze można pogadać ze sprzedawcą który coś zasugeruje lub da jakąś dobrą radę - przy okazji kup reduktor / reduktory

kupowanie całego osprzętu w jednym komplecie - często wychodzi drożej (wbrew logice)

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: Jacenty » 06 mar 2016, 08:44


Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: Rafal L. » 06 mar 2016, 09:19

gorzej jak sprzedawca bedzie zachwalał to co akurat ma na stanie aby sprzedac.Najdrozej kupic butle tlenowo,czesto w skladach nie chco sprzedawac z tych dużych.

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: Jacenty » 06 mar 2016, 09:27

Jakiego badziewia by nie kupił pod tytułem zestaw propan tlen to będzie on spełniał swoje zadanie. Krzysiek Assman kupił najtańszy z palników i do dzisiaj twierdzi, że była to jedna z najlepszych decyzji odnośnie zakupu sprzętu warsztatowego. Poza tym każdy z zakupionych elementów musi spełniać przewidziane normy.

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: Qmar » 06 mar 2016, 09:44

No kusi mnie ten z allegro za 720 (z dostawą 780). Kiedyś ze 2 lata temu pytałem w lokalnym sklepie gdzie nabijają butle i taki zestaw to wołali okolo 1200-1500zł....
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: Jacenty » 06 mar 2016, 09:55

Tutaj masz namiar na gościa, który ma stoisko na giełdzie w Słomczynie, może podjedziesz i popatrzysz na sprzęt osobiście. http://olx.pl/oferta/palnik-gazowe-zest ... 26nod.html

piotr1as
Posty: 481
Rejestracja: 13 sty 2016, 18:01
Lokalizacja: Żychlin

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: piotr1as » 06 mar 2016, 12:00

Zastanów się nad zakupem dużej butli tlenowej ze względu na cenę gazu w małej (duża wychodzi taniej za litr). Mam małą do argonu i poważnie zastanawiam się nad zakupem dużej cena małej 8L -40 zł cena dużej 40L -100zł.
Popatrz i policz ceny wszystkich części zestawu, przeważnie w zestawach nie wkładają części najwyższej jakości. W linku powyżej masz palnik za 40zł z allegro.

Awatar użytkownika
Kuba
Moderator
Posty: 1310
Rejestracja: 11 wrz 2011, 20:25
Lokalizacja: tu i tam :)

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: Kuba » 07 mar 2016, 23:07

Też będę niebawem kompletował sobie zestaw propan-tlen palniki kupiłem perun nowe lecz ze starych czasów cały zestaw w skrzynce
takie jak te http://olx.pl/oferta/palniki-do-ciecia- ... 285b36c424 i właśnie będę kupował dużą butle tlenową , w miejscach wymiany gazów popytaj po ile cenią takie butle

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: Jacenty » 08 mar 2016, 08:39

Duża butla tlenowa w zakupie to chyba standard 200 zł.

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: Qmar » 08 mar 2016, 21:50

Teraz to już nie wiem, czy brać po prostu zestaw z allegro czy kompletować coś samemu :/
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
reneq
Posty: 694
Rejestracja: 16 kwie 2010, 16:22
Lokalizacja: __

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: reneq » 09 mar 2016, 16:25

Jakby coś, mam nówki reduktory tlen i acetylen, z czasów PRL
BIURO TECHNICZNE Dokumentacje urządzeń dla Urzędu Dozoru Technicznego

jakubzpodlasek
Posty: 82
Rejestracja: 25 lip 2016, 20:37
Lokalizacja: kujawy i pomorze

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: jakubzpodlasek » 21 wrz 2016, 17:19

Planuję zakup palnika propan-tlen. Mam palniczek do lutowania termet gtl-3 i jestem z niego zadowolony. Ale widać, że nie jest dedykowany podgrzewaniu cięższych kawałków. temperatura jest, mocy za mało - ogrzewanie trwa w nieskonczonosc.

1. Który palnik wybrać? oferta jest dośc bogata. od zupełniej tanizny do bardzo drogich palników.
w sklepie spawalniczym dziś miałem w ręku palnik Sherman TWC 1. Zrobił miłe wrazenie na mnie. cena bardzo przystępna, dostępnosc dysz bogata.

2. W zestawie używamy bezpieczników przypalnikowych, oraz przyreduktorowych. Jak rozumiem - obu jednocześnie - tak?
Na złomowisku przyglądałem sie takiemu zestawowi. Miał tylko przyreduktorowy, przypalnikowego nie miał. Domyslam się, ze powinien być i jeden i drugi?

3. jaki rozmiar dysz jest odpowiedni? od palnika oczekuje, ze potrafi prędko podgrzać pręt 15mm na pomaranczowo. W gospodarstwie rolnym przyda mi się opcja podgrzania znacznego przekroju np 50mm w celu wyprostowania - jakie dysze będa stosowne do takich zadan?

Mam kogoś kto uzywa takiego palnika i przeszkoli mnie z zakresu obslugi i BHP.

dzie-ku-je :)

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: Jacenty » 21 wrz 2016, 17:40

Osobiście na jednej dyszy ( dzień w dzień) pracuję od ponad piętnastu lat. Najtańszy palnik od najdroższego różnić się będzie przede wszystkim ceną. Jakość płomienia jest niezmienna biorąc pod uwagę tani i drogi. Jeżeli masz za dużo kasiory to bierz drogi. Bezpieczników nie używam i nie używałem. Kiedyś trochę robiłem na acetylenie i tam bezpiecznik był niezbędny. Zapomnij o prostowaniu czegokolwiek o grubości 50 mm, przepraszam, podgrzejesz ale nie będzie to proces szybki. Pręt 16 mm na krótkim odcinku zagrzejesz dość łatwo i w krótkim czasie uzyskując kolor biały, a jeżeli przegniesz z grzaniem to materiał popłynie.

jakubzpodlasek
Posty: 82
Rejestracja: 25 lip 2016, 20:37
Lokalizacja: kujawy i pomorze

Re: Palnik propan+tlen

Post autor: jakubzpodlasek » 21 wrz 2016, 18:39

dziekuje za podpowiedzi

a jaka to dysza? kupie taka sama. w komplecie nie bylo zadnej, musze jakas wybrac. tylko pytanie - jaka. rozpietosc mnie mocno zdezorientowala

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”