chiński c41-25 problemy z nierówną pracą

Moderatorzy: Nomad, Nikiel, BANAN, Marcin

kin241

Re: chiński c41-25 problemy z nierówną pracą

Post autor: kin241 » 25 sty 2019, 19:58

Mojemu koledze zatarło się łożysko w takim młocie. Wymieniliśmy łożysko, przy okazji robiąc przegląd zaworu sterującego i cylindrów. Po złożeniu młota okazało się że młot po lekkim naciśnięciu pedału zaczyna od razu walić w kowadło. Bijak nie unosił się tylko od razu walił w kowadło. Jak pracował wcześniej nie wiem bo łożysko na wale było zatarte. Regulacja zaworów niewiele dawała. Lepiej zaczynał pracować jak zwiększało się ilość oleju smarującego, wtedy dawało się przez chwile pracować. Niestety aby tak zostało musiałby dodatkowa zatrudnić dwóch ludzi, jednego do dolewania oleju a drugiego do ścierania podłogi w warsztacie. Moim zdaniem winą była nieszczelność cylindra bijaka który po uszczelnieniu zwiększonym przepływem oleju smarującego pozwalał na podniesienie się bijaka i jakieś sterowanie, chociaż niedoskonałe. Na rozebranie i naprawę tego uszczelnienia niestety nie starczyło czasu bo trzeba było zająć się czymś innym.

Awatar użytkownika
BANAN
weteran forum
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 26 sty 2019, 00:30

kin241 pisze:
25 sty 2019, 19:58
Mojemu koledze zatarło się łożysko w takim młocie. Wymieniliśmy łożysko, przy okazji robiąc przegląd zaworu sterującego i cylindrów. Po złożeniu młota okazało się że młot po lekkim naciśnięciu pedału zaczyna od razu walić w kowadło. Bijak nie unosił się tylko od razu walił w kowadło. Jak pracował wcześniej nie wiem bo łożysko na wale było zatarte. Regulacja zaworów niewiele dawała. Lepiej zaczynał pracować jak zwiększało się ilość oleju smarującego, wtedy dawało się przez chwile pracować. Niestety aby tak zostało musiałby dodatkowa zatrudnić dwóch ludzi, jednego do dolewania oleju a drugiego do ścierania podłogi w warsztacie. Moim zdaniem winą była nieszczelność cylindra bijaka który po uszczelnieniu zwiększonym przepływem oleju smarującego pozwalał na podniesienie się bijaka i jakieś sterowanie, chociaż niedoskonałe. Na rozebranie i naprawę tego uszczelnienia niestety nie starczyło czasu bo trzeba było zająć się czymś innym.
To co pisałem na początku. Śruba regulacyjna dźwigni zaworów. Po uruchomieniu bijak ma się podnieść do góry. Innej opcji nie ma. Pracowałem na wersji 40 kilogramowej. Bijak się podnosił dopiero po lekkim naciśnięciu pedału. W tej pozycji podkręciłem śrubę regulacyjną by podparła dźwignię i zrobiło się komfortowo.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
MT
Moderator

Post autor: MT » 01 lut 2019, 12:49

Banan, u mnie bijak się podnosi po włączeniu młota, przepuszcza powietrze własnie w momencie kiedy jest w górnej pozycji, ciężko go zmusić żeby zaczął pracować. Wczoraj sprawdziłem ,że jeśli zacznie się pracę zanim bijak dobije do górnej maksymalnej pozycji młot pracuje w miarę normalnie. Wydaje mi się ,że winny jest uszczelniacz tak jak sugeruje Kin.
Officina Ferraria

Awatar użytkownika
Arkadi
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 02 mar 2019, 15:03

Miałem taki sam problem i jest to wina nieodpowiedniego smarowania i niczego więcej. Mój lata jak petarda juz 4 lata .

kin241

Post autor: kin241 » 02 mar 2019, 20:41

Arkadi pisze:
02 mar 2019, 15:03
Miałem taki sam problem i jest to wina nieodpowiedniego smarowania i niczego więcej. Mój lata jak petarda juz 4 lata .
Możesz napisać coś więcej? Jak to rozwiązałeś i jakie smarowanie stosujesz? Olej do sprężarek czy jakiś inny.

Awatar użytkownika
Arkadi
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 03 mar 2019, 19:24

Puszczam smarowanie tak aby tłok był mokry i jak widzę ze już jest smarowanie to śrubę całkowicie zakręcam i lece na zakręconej śrubie.Olej daje spręzarkowy

Remington

Post autor: Remington » 03 mar 2019, 19:57

A to ciekawy patnt Arkadi. Ustawienie smarowania w tym typie młota to porażka. Lekko za dużo i pryska olejem spod tłoka. Minimalnie przykręcić i nie ma smarowania. Kilka dni temu zrobiłem poprawki na śrubie regulującej. Przetoczyłem jej stożek na węższy kąt, wcześniej dodałem nakretkę kontrującą, bo śruba regulacyjna luzowała się od wibracji. W tygodniu zrobię testy.

kin241

Post autor: kin241 » 04 mar 2019, 18:57

Arkadi dzięki za odpowiedź. Proste i skuteczne rozwiązanie aby nie zalewać olejem młota a jednocześnie było smarowanie.

Awatar użytkownika
MT
Moderator

Post autor: MT » 05 mar 2019, 07:31

Dzięki chłopaki za odpowiedzi, ja mam cały czas śrubę odkręconą bo regulacja smarowania jest zero jedynkowa :-).
Pomimo tego, że tłok się podnosił po odpaleniu młota zgodnie z sugestią Banana podkręciłem trochę śrubkę przy żółtej dźwigni i ku mojemu zdziwieniu nastąpiła poprawa i powietrza zaciąga jakby mniej, chociaż problemu całkowicie to nie wyeliminowało. Pytanie z innej beczki, kto jest w stanie dorobić kowadła do tego młotka? bo te oryginalne to chyba z st3 są:-).
Officina Ferraria

Awatar użytkownika
VikingArt
Kontakt:

Post autor: VikingArt » 06 mar 2019, 10:34

Podpinam się do pytania MT o kowadła

kin241

Post autor: kin241 » 06 mar 2019, 14:01

Prawdopodobnie Akrostal robi takie usługi. Niestety nie wiem jak to wychodzi cenowo. Kiedyś z nimi rozmawiałem ale to było dawno i nie pamiętam szczegółów.
http://akrostal.pl/
W innym przypadku trzeba kupić materiał, dać do wykonania kowadeł a następnie jeszcze do OC i nie wiem czy nie wyjdzie drożej.
Osoba która handluje młotami sprowadza również kowadła z Chin.

Awatar użytkownika
Arkadi
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 11 mar 2019, 22:20

VikingArt pisze:
06 mar 2019, 10:34
Podpinam się do pytania MT o kowadła
Wilku chyba robił jak dobrze pamietam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”