Piec gazowy buczy jak silnik odrzutowy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

bzykAK47
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:45
Lokalizacja: KARLINO

Re: Piec gazowy buczy jak silnik odrzutowy

Post autor: bzykAK47 » 11 wrz 2019, 17:54

Witam serdecznie po dluzszym czsie,z gory bardzo wszystkich przepraszam(bez wazeliny oczywiscie),po prostu nie bylo mnie dluzszy czas i nie mialem czasu na hobby tak powiedzmy(inne sprawy,wazne),chcialem powiedziec ze problem sie rozwiazal,moze nie sam do konca,mianowicie piecyk przez czas jaki go nie uzywalem wysechl na maxa,zero wilgoci na sciankach,co juz poprawilo sytuacje,ale nie do konca ,nadal nieco buczal,lecz po odpaleniu z wsadem w srodku jak zasurgerowal jeden z kolegow wczesniej ,gdy zmniejszylem przeswit wylotu w pokrywie pieca (mianowicie dokladam po cegle na wierzchu zostawiajac mala szpare u gory okolo 2-3 cm pieknie pracuje,po paru minutach po rozgrzaniu bierze okolo 0,25 bara gazu i tylko szumi zamiast gwizdac i wpadac w rezonans z potwornym gwizdem... Wielkie dzieki zapomoc wszystkim ;-) mam jeszcze pytanie natomiast,ostatnio odlewalem przygotowki na kola pasowe fi 300mm i juz je nawet wytoczylem,jednak pytanie dotyczy wygazowyania aluminium,w wiekszosci filmikow ludzie uzywaja sody i soli potocznie mowiac,ostatnio jednak na rosyjskiej stronce ogladalem goscia ktory testowal te sposoby i koniec koncow doszedl do wnioskow ze najlepiej (topiac gazowo) topic bez niczego,zostawic do ustania sie przez 5-10min po roztopieniu i dopiero odlewac,tak zrobilemi ku zaskoczeniu w odlewach po przetoczeniu pory powietrza byly ale bardzo male (max 0.2mm)i bardzo malo,dodam ze piec oporowy dopiero koncze,sterownik,termopara i grzalki sa brak tylko izolacji zewnetrznej z powodu braku funduszy.... czy naprawde jest tak wielka roznica jesli chodzi o jakosc przy topieniu alu metoda gazowa a elektryczna ps jeszcze jedno pytanie,przepraszam ze chyba w zlym dziale ale tak przy okazji,czy stal 1.4301 do 1.44.. bo do takiej ostatnio mam dostep(wiem ze to nierdzewka uzywana glownie do zywnosciowki) nadaje sie na noze??? z gory dziekuje za odpowiedzi,pozdrawiam wszystkich ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”