Treadle hammer czyli młot pedalowy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 12 paź 2010, 17:49

teraz fajny klimat w kuźni z tym młotkiem 8-) jaki ciężar bijaka polecasz,czy opłaca sie więcej kilogramów dać niż Ty masz czy to bezsensowne,mam trochę :-P grawerki w zakopiańskim stylu i mam zamiar takiego pomocnika sobie sprawić tylko nowocześniejszej konstrukcji ;-)

Awatar użytkownika
danny
Posty: 174
Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:16
Lokalizacja: świdnica

Post autor: danny » 12 paź 2010, 17:49

ładnie pięknie elegancko tylko te grabie mogłeś dać w drugą strone bo se krzywde zrobisz:)
Prosze o wyrozumialosc ucze sie :)

szekspir

Post autor: szekspir » 12 paź 2010, 18:05

Ciężar wydaje mi się odpowiedni(do tej konstrukcji),przy budowie z kształtowników,na pewno bym pokusił się na większy ciężar,jutro postaram się przekuć na gorąco jakieś ozdoby na płaskowniku -to będę mógł coś więcej napisać,jestem pewien, że raczej będzie OK,gdyż na zimno zostawia piękny równomierny ślad,na gorąco pewnie pójdzie jak w masło ;-)

Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 74
Rejestracja: 10 wrz 2009, 16:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Nidhogg » 12 paź 2010, 20:05

Fajnie wygląda. Przez te stare belki sprawia wrażenie, jakby stał tam od stu lat. Do zdobienia i cięcia jak znalazł, ciekawe, czy sprawdza się tez do przebijania otworów?
Ophelia
You are keene my lord, you are keene.
Hamlet
It would cost you a groning to take off mine edge.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 21 paź 2010, 05:09

Szekspirze zadowolony jesteś z efktu pracy na gorąco?
Kontakt 517355290

szekspir

Post autor: szekspir » 21 paź 2010, 19:16

Bardzo jestem zadowolony i postaram jak najszybciej zapodać foto,na razie poprostu jestem objuszony,nawałem innych zajęc typu okoliczni chłopi itp,stuknąłem na Olivierze dwie podkówki do ameryki,musze jrszcze zrobić pięc w tym samym kierunklu i pare (2) dla zaprzyjaznionych osób z forum...Także prosze o cierpliwość,bowiem jest jeden mankament tego młota i niedługo go rozwiążę.Prosze o cierpliwość bo już się nie wyrabiam ze wszystkim-pozdrawiam Banan serdecznie ,mam Twój numer to myslę że kiedyś się zmówimy,gdyz mam pewne prace za warszawa

gacek-elk
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2010, 10:01
Lokalizacja: Ełk

Post autor: gacek-elk » 01 lis 2010, 08:03

BANAN pisze:Znalazłem na yutubie fajne rozwiązanie młota pedałowego http://www.youtube.com/watch?v=x6u5i-ufQxs&NR=1 ,chyba się zdecyduję na budowę właśnie takiej konstrukcji.
Zgodzę się z Tobą Banan, i widzę możliwość łatwej rozbudowy pod napęd elektryczny, co stworzyło by naprawdę zwartą konstrukcję i działało jak resorak, wystarczy napęd z krzywki przenieść na ciągadło przez sprężynę.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 02 lis 2010, 05:08

Resoraka już zbudowałem natomiast nadal potrzebny jest mi młot ,który zastąpi pomocnika od młotka ,ten z reguły potrafi nie wcelować w przecinak,czy żłobnik,uderzyć za lekko lub za mocno.Ten pedał młot z linku ,który podałeś zajmuje mało miejsca,a nie chcę by doszło do sytuacji,w której obstawię się maszynami,a nie będzie już miejsca na złożenie bramy czy balustrady.Warto wspomnieć,że mając resoraka i młot pedałowy nie musimy już marzyć o młocie sprężarkowym gdyż te dwa narzędzia spokojnie go zastąpią.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
marcinello
Posty: 397
Rejestracja: 10 sty 2010, 18:36
Lokalizacja: Tarnów/Zabłędza
Kontakt:

Post autor: marcinello » 18 lut 2011, 19:19

jak myślicie taki młot do skuwania się nada ? ewentualnie jaka by musiała być masa bijaka i czy musiał bym pod to robić specjalny fundament?
Stal musi wiedzieć ze jesteś jej panem :)

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 19 lut 2011, 10:22

lepiej zrób takiego jak ma nomad
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
marcinello
Posty: 397
Rejestracja: 10 sty 2010, 18:36
Lokalizacja: Tarnów/Zabłędza
Kontakt:

Post autor: marcinello » 19 lut 2011, 12:41

nie bardzo , miał bym kłopot ze zrobieniem pod niego fundamentu , dlatego pomyślałem że może pod taki młot z bijakiem jakieś 10kg nie musiał bym robić fundamentu a było by to na tyle mocne by skuwać na tym pakiety , dla tego pytam .
a jeśli nic z tego pozostaje jakąś mocna prasę hydrauliczna zmajstrować .
Stal musi wiedzieć ze jesteś jej panem :)

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 20 lut 2011, 01:24

młotek Nomada to maleństwo:) nie trzeba żadnego fundamentu:) najwyżej jakieś deski czy guma i tyle. A damasty to rób małe przekroje, ale długie:) zgrzewaj po kawałku. Spokojnie pozgrzewasz taki materiał małym młotkiem.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 20 lut 2011, 11:55

Ja swój mam na chyba 20-centymetrowej posadzce betonowej, i nie ma problemów. Tylko zamiast drewnanej podstawy pod kowadło chyba zrobie betonowe, bo młot jest zbyt niestabilny. I się zastanawiam nad przerobieniem go na młotka z prowadnicą taki jak np. krusty, bo ten bije nie prosto z góry, a pod kątem, i musze teraz przerobic bijak.

Awatar użytkownika
marcinello
Posty: 397
Rejestracja: 10 sty 2010, 18:36
Lokalizacja: Tarnów/Zabłędza
Kontakt:

Post autor: marcinello » 20 lut 2011, 18:59

w takim razie chyba powoli zacznę wczytywać się w temat :)
Stal musi wiedzieć ze jesteś jej panem :)

prezesAdammm
Posty: 74
Rejestracja: 16 gru 2011, 13:39
Lokalizacja: brak

Post autor: prezesAdammm » 07 mar 2012, 07:36

Znalazłem ciekawy projekt młota:
(może się komuś przyda)
ze strony: http://www.iforgeiron.com/topic/8709-a- ... msearch__1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 07:44 przez prezesAdammm, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”