kucie noży (wyposażenie warsztatu do wykuwania noży)

noże, nożyki, nożyczki

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

szyszok08
Posty: 15
Rejestracja: 21 lis 2016, 18:34
Lokalizacja: bielsko biała
Kontakt:

kucie noży (wyposażenie warsztatu do wykuwania noży)

Post autor: szyszok08 » 06 sty 2018, 17:31

Witam! W końcu buduje nowy warsztat , będzie więcej miejsca 8x4m . Wiec pojawia się więcej miejsca na maszyny ,zostaje mi wolne 25-30 tysięcy do wykorzystania i chciałbym żebyście mi doradzili co do:
- młota kowalskiego czy MR 80 czy jakiegoś pneumatyka albo macie jakąś inną propozycje z własnych doświadczeń
- prasa hydrauliczna - kto mógłby mi taka wykonać i ile by to wyniosło
-szlifierka magnetyczna - najlepiej przerobiona na pasy ścierne ,może ma ktoś na sprzedarz albo wie kto by mógł poprzerabiać
Z góry dzieki za wasze doradztwo

Awatar użytkownika
MD_ZERO
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2015, 10:04
Lokalizacja: Płock

Re: kucie noży (wyposażenie warsztatu do wykuwania noży)

Post autor: MD_ZERO » 10 sty 2018, 10:31

jezeli chodzi o mloty na olx ostatnio byly 4 od 2tysi do remontu do 10 tysi i kotlina przemyslowa w cenie zlomu
,, Rozpalone ogniem serce z piersi się wyrwało, uwięzione w ciele ludzkim tak bardzo cierpiało.
Ogień, który je rozpalił - nigdy nie przygaśnie, rozklepane na kowadle świeci coraz jaśniej. "

Awatar użytkownika
Oshizuka
Posty: 571
Rejestracja: 07 lut 2014, 15:10
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina
Kontakt:

Re: kucie noży (wyposażenie warsztatu do wykuwania noży)

Post autor: Oshizuka » 15 sty 2018, 23:32

Kurcze temat był wałkowany sporo razy.. a niech mi tam...
Piecyk... gazówka. Koniec i kropka. Po palnik do Banana, rad też mysle ze udzieli
Prasa... Kuba Parys, bodajże KUBA na forum (juz nie pamietam)
Szlifierka magnetyczna na pas, ciekawy temat, sam byłbym zainteresowany, mam 2 gości ale to na priv bo sa spoza forum i nie wiem czy nie maja nic przeciwko danym osobowym :)
Co do młota to nie pomogę bo nie mam, nie używam, można bez problemu radzic sobie bez niego :)
Zwykłą taśmówe masz?

kin241
Posty: 444
Rejestracja: 07 paź 2009, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: kucie noży (wyposażenie warsztatu do wykuwania noży)

Post autor: kin241 » 16 sty 2018, 11:47

Jeśli chodzi o młot to do noży lepsze są pneumatyki z uwagi na precyzyjniejsze sterowanie typu C41-25, C41-40, MS-60.

ODPOWIEDZ

Wróć do „NOŻOWNICTWO - knifemaking”