Strona 1 z 2
: 09 lut 2010, 20:58
autor: wszebąd
A dla początkującego co byś Trollu radził zgrzać . Oprócz jednej jedynej próby nie zgrzewałem niczego. Chętnie bym jakieś krzesiwo zgrzał. Moze przygotuję stary pilnik i resztę szmelcu. Mogę wziąć parę elektrod ?
HOWGH
: 11 mar 2010, 19:58
autor: Trollsky
no spawarka dosc fajnie pomaga przy zgrzewaniu
na poczatek hmm to moze nc6 + czarna blacha
: 11 mar 2010, 20:36
autor: wat93
ja bym polecil na poczatek lancuch od roweru/motoru. naprawde bardzo latwo zgrzac.
: 11 mar 2010, 20:45
autor: Nomad
Jeszcze łatwiejsza jest lina, jeśli ktoś chciałby popróbowac, to moge kilka sztuk przywiesc.
: 11 mar 2010, 20:49
autor: wat93
jako wykorzystywacz ja chce

nie mam liny a juz dwano chcialem sprobowac ja zgrzac...
: 11 mar 2010, 21:49
autor: Trollsky
a masz line ocynk czy rdzewną ?
: 12 mar 2010, 14:35
autor: Gotlib
Jaki wpyw ma ocynk na skówanie ?
: 12 mar 2010, 14:39
autor: BANAN
Nie będziesz miał okazji skuć ocynku bo ci się w kotlinie spali.
: 12 mar 2010, 14:50
autor: Gotlib
Więc lina stalowa ocynkowana nie nadaje się do zgrzewania, czy najpierw należy opalić ocynk ?
: 12 mar 2010, 14:59
autor: Nomad
Ocynk nie przeszkadza przy zgrzewaniu, bo w tej temp. sie juz spala, a resztki to i tak wylecą z innym syfem.
Trollu no właśnie dokładnie nie wiem, bo nóż z niej wyszedł nierdzewny, a ocynk już dawno by sie sfurał przy zgrzewaniu, ale dla pewnosci mogę ją przed grzaniem w ognisku z ocynku wypalic.
Z ocynkiem jest tak, że jego tlenki są szkodliwe, a nawet zabójcze dla zdrowia.
: 13 mar 2010, 11:34
autor: Trollsky
o to mi chodzilo
ocynk jest zabójczy dla zdrowia.
wypalajcie line na swiezym powietrzu bez zaciagania sie dymem
aha, kiedys miałem recepte w jakim kwasie maczac line zeby ocynk zszedł ale zdrowe to tez bye było
: 13 mar 2010, 19:42
autor: witold
Witam,
Co do usuwania ocynku to można to zrobić w zwyczajnym occie ;-) Sprawdzałem kiedyś na swojej kolczudze jak usuwałem ocynk :-) Po prostu bach do octu i powoli sobie zacznie go rozpuszczać. Jak chcecie przyśpieszyć proces to podgrzać delikatnie ocet albo dosypać kwasku cytrynowego ;-)
Oczywiście to wszystko na świeżym powietrzu albo w miejscu dobrze wentylowanym, bo opary są szkodliwe. Jak już ocynku nie będzie to trzeba będzie dobrze wypłukać to w wodzie. Ot taka domowa chemia :-D
: 28 mar 2010, 20:42
autor: Nomad
Jestem pewny, że ta lina nie ma ocynku, mam ją zawieszoną tak, że częsc się chowa pod dachem, a częśc wystaje. Dzis tak patrze i ta wystająca częsc troche zardzewiała od deszczu, więc bez obaw, nie potrujemy się ocynkiem

: 29 mar 2010, 22:49
autor: wszebąd
Ocynki w kwasie solnym jeśli po dłuższym czasie przestanie cynk schodzić i bulgotać to macie płyn do lutowania OŚTROŻNIE !! OCZY !!!!
HOWGH
: 23 lut 2011, 20:04
autor: mitryl
Siemano witam wszystkich po długiej przerwie.
Mam pytanie odnośnie zgrzewania łańcucha a dokładni chodzi o szczegóły KIedyś próbowałem zgrzewać st3+resor wyszło inne też ale to nie były "damasty" tylko takie próbki po przerwie zdrowotnej chce się zabrać za to ponownie i proszę o radę dziś w pracy przygotowałem sobie dwa pakiety z łańcucha 1 po prostu złożyłem i pospawałem a w 2 poutykałem elektrody w szpary(utwardzana elektroda) i za lepiłem migomatem tak że mało szparek jest chcę to teraz zgrzać znaczy na wiosnę bo kuję pod chmurką i czy dobrze sie do tego zabrałem mianowicie łańcucha nie da sie oczyścić dokładnie z rdzy i czy przed zgrzaniem trzeba to chyba wszystko dobrze sklepać a potem zgrzewać jak wy robicie damasty z łańcucha ??
a i jeszcze jedno : mam sporo smalcu chce zrobić pakiety z noży od strugarki (heblarki) nie wiem jaka to stal dokładnie są dwie opcje 1. Stal NCV1 .
2. Stal HSS
chce to zgrzać ze stalą ROC 400 mam jej sporo
http://www.ims-stalserwis.com/ims/ims_s ... %20400.pdf
co myślicie o tym połączeniu ?