Wychodząca rdza. Jak malować?

Techniki ślusarskie

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

manieksoma
Posty: 142
Rejestracja: 04 mar 2012, 10:27
Lokalizacja: Somianka
Kontakt:

Wychodząca rdza. Jak malować?

Post autor: manieksoma » 11 lis 2012, 13:34

Witam. Na ostatniej pracy po malowaniu podkładem a później Farbą
na barierce wyszła rdza w miejscach trudno dostępnych przy malowaniu.
Jak na przyszłość malować żeby uniknąć tego problemu?
Myślę nad malowaniem detalu przed spawaniem na podkład, ale obawiam się
czy później dobrze będzie się spawało.
Jak wy malujecie swoje prace?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
nibylung
Posty: 331
Rejestracja: 08 lis 2009, 18:22
Lokalizacja: zgierz
Kontakt:

Post autor: nibylung » 11 lis 2012, 17:06

Swoje prace malujemy po prostu dokładnie.Rdza ci wyszła bo w tych miejscach nie pomalowałeś.

Awatar użytkownika
Kuba
Moderator
Posty: 1310
Rejestracja: 11 wrz 2011, 20:25
Lokalizacja: tu i tam :)

Post autor: Kuba » 11 lis 2012, 17:13

Ja mam podobnie jak kolega manieksoma szczególnie miedzy płaskownikami i w winogronach to wyłazi :oops:

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6489
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 11 lis 2012, 17:41

Malowanie podkładem przed spawaniem to stary i dobry pomysł,zapobiega odpryskom i zabezpiecza stal w trudno dostępnych miejscach.O ile elektroda dawała sobie radę z pomalowanym materiałem,o tyle nie jeden migomat ma z tym kłopoty.
Kontakt 517355290

manieksoma
Posty: 142
Rejestracja: 04 mar 2012, 10:27
Lokalizacja: Somianka
Kontakt:

Post autor: manieksoma » 11 lis 2012, 20:24

malowałem dokładnie bo przewidywałem że tak może być. Właśnie chodzi o to że mój migomat może miec z tym kłopot bo jest juz trochę przepracowany a posiadam Ozas Essab orico 2000 o mocy 200A ale może wiekszy prąd da radę przetopić podkład?

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 11 lis 2012, 20:44

Ja zanurzam całe wzory w podkładzie a tam gdzie będzie spaw staram się kawałek zeszlifować farbę aby łuk załapał ,oraz maluję ramkę w tym miejscu gdzie będzie wzór podkładem.A przed właściwym malowaniem staram się przemalować pędzelkiem w tych kantach co może wyjść rdza .Dziwne mam sposoby ,trochę przerost formy nad treścią ale i efektów nie znam czy wychodzi :P .A te pręty na profilu na ostatnim zdjęciu może spawaj do czoła profilu.Ale ja jestem pospolitym składaczem więc mogę się mylić.Jaki był okres od montażu do reklamacji.Jak to się mówi metal nie drewno rdzewieć musi.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 12 lis 2012, 03:13

ocynk panowie
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6489
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 12 lis 2012, 04:48

Jakoś co robię w ocynku,to rozwleka się w czasie i nie czuję zarobku :/
Kontakt 517355290

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 12 lis 2012, 08:18

Marcin pisze:ocynk panowie
Jak klient usłyszy cenę to mu się odechciewa ocynku.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 12 lis 2012, 11:23

BANAN pisze:Jakoś co robię w ocynku,to rozwleka się w czasie i nie czuję zarobku :/

Ile dłużej to trwa?

Jak nie chce płacić za jakość to niech sie na rdze przygotuje i po sprawie, krótka piłka.
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6489
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 12 lis 2012, 12:35

Ta brama,którą pokazałem ostatnio to dodatkowe 4 dni obróbki i wykończenia po ocynku:blachy,zawiasy,szlifowanie naddatków,które powstały na spawach i wąchanie smrodu z tym związanego,do tego dochodzi farba dwuskładnikowa,też nie tania.Robimy dobrze klientowi,który ma wyrób praktycznie na cale życie,a my jeno satysfakcję,bo jeśli się zdecyduje jeszcze po latach coś u nas zamówić,to my już nie będziemy mieli siły by cokolwiek zrobić.Każdy kij ma dwa końce :lol:
Kontakt 517355290

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 12 lis 2012, 13:10

Prawdę mówiąc nie rozumie Twojego podejścia BANAN, Twoje prace świadczą o Tobie, oddajesz robotę po jakimś czasie wychodzi rdza... coś tu jest nie tak. U mnie 9/10 prac idzie do ocynku. Jak nie cynkujesz musisz to zawiezc do piaskowania pozniej podkład i nawierzchniowa i nie masz pewnosci ze rdza nie wyjdzie, bo wyjdzie na bank. Cynkujesz czyscisz malujesz i sie nie martwisz ze z zakamarkow ci poplynie ruda ;) A ze smród no cóż coś za coś :P
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 12 lis 2012, 14:22

Coraz bardziej dochodzę do wniosku ze im bliżej stolicy tym są gorsze stawki.Bo tak szczerze Marcin jeżeli bym klientowi tak powiedział ze albo daje do ocynku albo niech przygotuje się na rdze to co drugi by odchodził bo wolą zapłacić za dobrze pomalowane dwie warstwy żeby chociaż te dwa lata mieć spokój niż za ocynk.U mnie ocynk kosztuje 2,5brutto i czekania minimum tydzień ostatnio oparło się na 3tygodniach.
Oczywiście przedstawia się propozycje i ich skutki klientowi i on płaci i wybiera.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 12 lis 2012, 15:24

Jak byś porównał stawki np za mb ogrodzenia czy barierki u mnie i u BANANA to bys sie smial ze za darmo robie... Ja mowie wprost albo ocynk albo rdza i nie mam problemu z reklamacjami ze po czasie rdza wyplywa. Jak sie nie decyduja na ocynk to robie jak pisalem wczesniej: piaskowanie, podkład, nawierzchniowa ale i tak nie ma opcji rdza po czasie wypłynie :mrgreen: najszybciej z zakamarków
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6489
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 12 lis 2012, 15:25

Widzę Marcin,że podchodzisz do sprawy jak mój syn.Ocynk i masz święty spokój.Owszem,moje prace świadczą o mnie,ale przecież nie mogę dawać dożywotniej gwarancji na zabezpieczenie antykorozyjne,to bzdura.A dostępność cynkowania jaka jest teraz jeszcze się nam wszystkim czkawką odbije,wspomnicie moje słowa.Moje własne ogrodzenie malowałem tylko 2 razy, podkładem w ciągu 18 lat.Pierwszy raz przed montażem i potem 2 lata później.Jak na razie nie ma potrzeby malować i wcześniej nie było piaskowane.Jak dajesz klientowi robotę do której nie musi zaglądać przez trzydzieści lat,to pozbawiasz go możliwości podziwiania twojej pięknej pracy z bliska :lol:
Kontakt 517355290

ODPOWIEDZ

Wróć do „ŚLUSARSTWO - locksmithing”