Wady w ocynku

Techniki ślusarskie

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

blaster
Posty: 47
Rejestracja: 04 lut 2016, 14:45
Lokalizacja: Twardogóra

Wady w ocynku

Post autor: blaster » 03 sty 2017, 14:40

Witam.
Odebrałem słupki z ocynku ogniowego, niestety są w opłakanym stanie pełno poprzyklejanych grudek i parchów, czyszczę to i czyszczę a efekt kiepski.Facet z cynkowni tłumaczył że mają nową wannę i później będzie lepiej. Zdarza się wam że elementy mają taką strukturę po ocynku? Jak sobie z tym radzicie?

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Wady w ocynku

Post autor: BANAN » 03 sty 2017, 14:48

Listkówka i naprzód.
Kontakt 517355290

blaster
Posty: 47
Rejestracja: 04 lut 2016, 14:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Wady w ocynku

Post autor: blaster » 03 sty 2017, 15:06

Tarcza listkowa 120 daje rade, szlifierka oscylacyjna nie bardzo. Kurna ale tego czyszczenia będzie.

Dziadzia
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2017, 15:19
Lokalizacja: Wielkoposkie

Re: Wady w ocynku

Post autor: Dziadzia » 03 sty 2017, 16:00

Jeżeli element jest dość prosty geometrycznie to nie powinno być z tym żadnych problemów. Większość syfu wypływa na wierzch kąpieli po zanurzeniu wyrobu i trzeba to zgarnąć z lustra przy wyciąganiu. Jak chcesz się pobawić z ew. reklamacją to jak mi dasz foty mogę u niezależnego źródła zasięgnąć opinii czy to można reklamować do nich czy nie. W razie czego pn-en 1461 ;)

wojtekronek
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2016, 18:54
Lokalizacja: Dziewiętlice

Re: Wady w ocynku

Post autor: wojtekronek » 03 sty 2017, 19:46

Tłumaczenie że nowa wanna to ściema, Ocynkowałem już mnóstwo elementów i zawsze sprawdzam zgrubnie jakość powłoki, poza tym każda szanująca się cynkownia robi wstępne czyszczenie po ocynkowaniu, cynkujesz w Długołęce? Ja od dawna cynkuje w Wrocławiu na ul. Awicenny i nigdy nie ma większych problemów
Co do czyszczenia, ja staram się nie używać szlifierki, wole robić to ręcznie pilnikiem,
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Sokrates

blaster
Posty: 47
Rejestracja: 04 lut 2016, 14:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Wady w ocynku

Post autor: blaster » 03 sty 2017, 21:20

Tak w Długołęce, ale ostatni raz.

wojtekronek
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2016, 18:54
Lokalizacja: Dziewiętlice

Re: Wady w ocynku

Post autor: wojtekronek » 03 sty 2017, 21:22

Też tam byłem raz, i to tylko z tego powodu że zrobili usługę w jeden dzień
Jeśli robie zlecenie tylko cynkowane to wożę do Wrocławia, jeśli ocynk plus proszek to jadę w drugą stronę do Świdnicy, wtedy lakiernia odbiera elementy z cynkowni i mam z bani przygotowywanie pod malowanie
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Sokrates


wojtekronek
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2016, 18:54
Lokalizacja: Dziewiętlice

Re: Wady w ocynku

Post autor: wojtekronek » 04 sty 2017, 08:55

Typowy przykład na to że w wannie pływa mnóstwo syfu, szkoda że nie zareagowałeś bezpośrednio w ocynkowni, teraz to będzie kopanie się z koniem, będziesz to malował ?
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Sokrates

blaster
Posty: 47
Rejestracja: 04 lut 2016, 14:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Wady w ocynku

Post autor: blaster » 04 sty 2017, 09:09

Rozmawiałem z kierownikiem mówi żeby przywieść to coś poradzą. Ma być proszek drobna struktura, tylko po co cynkować jak mam to czyścić i zcieram powłokę do blachy, ręka nie maszyna.

wojtekronek
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2016, 18:54
Lokalizacja: Dziewiętlice

Re: Wady w ocynku

Post autor: wojtekronek » 04 sty 2017, 09:18

W takich ekstremalnych sytuacjach jak zdarcie ocynku pozostaje robić zaprawki pastą cynkową, i potem na to spray cynkowy, ale w Twoim przypadku to praktycznie całe elementy trzeba poprawiać
Jak znam życie tak właśnie zrobi pan kierownik, daj znać jak rozwiązali Twój problem
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Sokrates

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Wady w ocynku

Post autor: BANAN » 04 sty 2017, 15:12

Nie przesadzajcie z tym zdarciem ocynku. Cynk na stali jest powłoką anodową i póki na stali jest, to ją zabezpiecza bez względu na porowatość powłoki czy miejscowe zeszlifowania do żywego. I tak pewnie będziesz malował. Choć przy proszku rzeczywiście taki ocynk to porażka.
Kontakt 517355290

wojtekronek
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2016, 18:54
Lokalizacja: Dziewiętlice

Re: Wady w ocynku

Post autor: wojtekronek » 04 sty 2017, 15:57

Uwierz, wiele razy spotkałem się z zdartym ocynkiem do żywego, niezabezpieczonym zaprawką, rdza bije po oczach z daleka, wystarczy że przy czyszczeniu ocynku szlifierką zobaczysz iskry, oczywiście mam na myśli sam ocynk bez malowania
Co do powłoki anodowej to raczej powstaje ona przy galwanizowaniu ? Ocynk ogniowy to chyba tylko przyklejona powłoka?
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Sokrates

habeer
Posty: 595
Rejestracja: 09 wrz 2016, 08:31
Lokalizacja: Na Dolnym Śląsku piękne okolice, gmina Miękinia, Pisarzowice :)

Re: Wady w ocynku

Post autor: habeer » 04 sty 2017, 16:31

blaster pisze:Tak w Długołęce, ale ostatni raz.
U mnie słupki i konstrukcja płotu także w Długołęce cynkowana byłą i parchy były, także żadne to przejściowe chwilowe, tylko zwykłe niechlujstwo. W moim przypadku cynkowanie było w czerwcu zeszłego roku.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Wady w ocynku

Post autor: BANAN » 04 sty 2017, 17:15

wojtekronek pisze: Co do powłoki anodowej to raczej powstaje ona przy galwanizowaniu ? Ocynk ogniowy to chyba tylko przyklejona powłoka?
A le na czystej ,wytrawionej z tlenków powierzchni stali. W przeciwnym razie takie cynkowanie nie miałoby sensu.
Kontakt 517355290

ODPOWIEDZ

Wróć do „ŚLUSARSTWO - locksmithing”