Maska spawalnicza

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

sjergiej
Posty: 35
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:27
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: sjergiej » 31 sty 2013, 15:24

Mam zamiar kupić przyłbicę do spawania, gdyż od wiosny będę miał możliwość darmowego pouczenia się spawania. Osoba która mnie będzie uczyła ma zwykłą najtańszą maskę. Potrzebuje drugiej, a chciałbym zainwestować już w coś lepszego. Znalazłem przyłbice POWERWELD PW 4700 (poniżej linki)

http://allegro.pl/maska-spawalnicza-ide ... 26404.html

http://allegro.pl/przylbica-samosciemni ... 08308.html

Jeden ze sprzadawców napisał, że filtr, który jest zamontowany w tej konkretnej przyłbicy (ADF700E) został wymieniony na nowy model (ADF718G), który poza ogniwem solarnym i akumulatorem, jest wyposażony w baterię CR2032 niejako wspomagająca zasilanie układu elektronicznego.

Prosiłbym osoby, które na codzień mają styczność ze spawaniem, na wypowiedzenie się co sądzą o tej przyłbicy. Może ktoś ma taką przyłbicę i zna jej wady oraz zalety.

P.S. Wiem, że w tym temacie jest sporo na temat masek, ale linki do konkretnych egzemplarzy już wygasły, a nikt nie wymieniał konkretnych modeli. Są tylko wypowiedzi o markach, ale nie o konkretnych modelach.

Awatar użytkownika
Borsuk Mat
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2012, 13:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Borsuk Mat » 31 sty 2013, 15:31


spt
Posty: 24
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:20
Lokalizacja: Żytkiejmy
Kontakt:

Post autor: spt » 02 lut 2013, 22:47

ateem pisze:Ja używam maski samościemniającej od 6 lat. Przez ten czas dokupiłem kolejne 2.
Przeglądałem i testowałem różne maski dostępne na rynku i uznałem za najlepsze te z układem ściemniającym firmy Optrel. Charakteryzują się one tym, że zasilane są solarem. Inne układy (m.in. speedglass) zasilane są na baterie, co może nas zaskoczyć brakiem zasilania w najmniej odpowiednim momencie.
Wszystkie maski działają. Mają płynną regulację zacienienia w zakresie 5-13 din.
Co do ceny masek to te z zakresu do 400 pln mają czas reakcji 1/10,000 s podczas gdy te droższe 1/100,000 s. Niby mała różnica, ale przy spawaniu zawodowym czuć różnicę po całym dniu spawania.
Te szybsze praktycznie do tiga tylko są potrzebne.
Widać że nie miałeś kontaktu ze sprzętem Speedglas,wyobrażasz sobie że sprzęt profesjonalny ot tak sobie ze względu na wyczerpujace się baterie nagle ma w dupie twój wzrok,ja jestem jeszcze na wiekszej prowincji,ale nie uprawnia to do pisania bzdur.Są drogie,ale z czegoś niestety to wynika.( moim zdaniem z tego że jest dla zawodowców).
spt

danielh
Posty: 6
Rejestracja: 09 lis 2014, 10:32
Lokalizacja: Radom

Post autor: danielh » 12 lis 2014, 19:31

Witam, jestem spawaczem ( dozór MAG) przyłbice samościemniające są dobre pod warunkiem że są wymieniane raz do roku (mówię o spawaniu zawodowym). Essab'y są dobre - pracuję na nich obecnie. Speedglass(3M) to według mnie najlepsza marka choć pracodawcom szkoda wydać pare zł więcej na taką przyłbicę. Wadą przyłbic samościemniających jest to że mają zawsze jakiś czas reakcji (zależny od poziomu baterii stałej lub solarnej). Jeśli miałbym kupić coś dla siebie do domu kupiłbym zwykłą przyłbicę na szybki(13 DIN). Jest to najbezpieczniejsze dla oczu ;)

FARBUŚ
Posty: 42
Rejestracja: 01 sie 2010, 13:08
Lokalizacja: Woźniki Śl

Post autor: FARBUŚ » 12 sty 2015, 17:50

A co myślicie o tym pomyśle - przyłbica z doświetleniem ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kuba
Moderator
Posty: 1310
Rejestracja: 11 wrz 2011, 20:25
Lokalizacja: tu i tam :)

Post autor: Kuba » 12 sty 2015, 17:51

:/

FARBUŚ
Posty: 42
Rejestracja: 01 sie 2010, 13:08
Lokalizacja: Woźniki Śl

Post autor: FARBUŚ » 14 sty 2015, 12:39

Przydatna przy słabym oświetleniu - włącza się automatycznie .Gaśnie po zajarzeniu łuku. Używam przy precyzyjnych spawach - niweluje wstępne zaciemnienie filtra (4DIN), przez co wyraźnie widać miejsce rozpoczęcia spawu. Ten ,kto używa samosciemniajacej wie o co chodzi
Ego sum ​​a fabro; Ex metallis non nihil a me alienum puto

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 14 sty 2015, 17:00

Ile taka przyjemność kosztuję? Jak dla mnie przedni sprzęt.

Krzysztof Assman

Post autor: Krzysztof Assman » 14 sty 2015, 17:33

mnie zawsze wpienia , że mam za ciemno , myślę , że taka lampka byłaby lekarstwem :)

FARBUŚ
Posty: 42
Rejestracja: 01 sie 2010, 13:08
Lokalizacja: Woźniki Śl

Post autor: FARBUŚ » 14 sty 2015, 20:16

Przyznam się bez bicia,że jest to produkt,który chcę wprowadzić na Polski rynek(u nas go nie kupicie).Prowadzę rozmowy z producentem i nabyłem u Niego kilka szt. na testy. Sprawdzan u siebie od miesiaca i jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś z moich stron jest zainteresowany , to zapraszam do mojej kużni na małą prezentacje . Mam parę sztuk do odsprzedania, ale bez gwarancji .Jeśli ktoś chce kupić dla dobra nauki i Braci Kowalskiej proszę o kontakt na pw lub tel.502 371 432. Jeśli chodzi o cenę , to prowadzę negocjacje z producentem , a ma ona w sprzedaży detalicznej oscylować w granicach 250 - 300 pln
Ego sum ​​a fabro; Ex metallis non nihil a me alienum puto

Awatar użytkownika
Kuba
Moderator
Posty: 1310
Rejestracja: 11 wrz 2011, 20:25
Lokalizacja: tu i tam :)

Post autor: Kuba » 14 sty 2015, 22:51

a co to za firma ? to robi :)

FARBUŚ
Posty: 42
Rejestracja: 01 sie 2010, 13:08
Lokalizacja: Woźniki Śl

Post autor: FARBUŚ » 15 sty 2015, 07:11

Z dalekiego wschodu.A cena testowych masek jest oczywiście niższa :)

Jestem pewien, że kto popracuje w tego typu masce nie będzie chciał innej. Jeśli chodzi o producenta , to i tak większość sprzętu jest z Chin. Dotychczas pracowałen na Linkolnie (również made in china) i nie miałem z nim żadnych problemów. Brakowało mi jedynie tego śmiesznego swiatełka, więc go sobie dorobiłem jakieś 3 lata temu. W zeszłym roku myślałem nawet nad patentem, ale okazało się, że ktoś już ma ciekawsze rozwiązanie.Jest chroniny patentem na cały świat i nie zapowiada się ,żeby go komuś w najbliższym czasie odsprzedał, więc jak na razie jesteśmy skazani na chińszczyznę lub półśrodki , jeśli chcemy mieć światełko w przyłbicy.

FARBUŚ
Posty: 42
Rejestracja: 01 sie 2010, 13:08
Lokalizacja: Woźniki Śl

Post autor: FARBUŚ » 28 sty 2015, 15:38

Widzę , że sprawa ucichła. Mogę wiedzieć dlaczego? Proszę o konstruktywną krytykę. Liczę na Waszą merytoryczną pomoc (czy warto sprowadzać ten rodzaj przyłbicy do Polski).
Ego sum ​​a fabro; Ex metallis non nihil a me alienum puto

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 28 sty 2015, 15:42

A światełko z czego ma energie bateria czy ładowane?.Ciekawe jak z jakością filtrów gdyż niektórzy twierdzą ze maski z dolnej pułki mają kiepskie filtry.

FARBUŚ
Posty: 42
Rejestracja: 01 sie 2010, 13:08
Lokalizacja: Woźniki Śl

Post autor: FARBUŚ » 28 sty 2015, 16:16

Fotoogniwo - bateria ( akumulator ) - dioda led ( automatycznie włączana, jeśli oświetlenie otoczenia spadnie poniżej 50 lux ). Jeśli chodzi o jakość filtra - certyfikatu udzielił niemiecki instytut, więc myślę, że nie ma ściemy. Ale nie oszukujmy się - to nie jest Speedglas. Nie ta półka cenowa
Ego sum ​​a fabro; Ex metallis non nihil a me alienum puto

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”