Maska spawalnicza

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Jacenty » 03 lis 2016, 13:07

Chłopy kiedy dojdziecie do wprawy to krótkie spawy będziecie kłaść bez maski z zamkniętymi oczami. Taki mam sposób na brak trzeciej ręki. Tak w ogóle to w przyłbicy nie widzę problemu jeżeli w momencie łapania łuku na ułamek sekundy przymkniecie oczęta. :D

Darek999
Posty: 334
Rejestracja: 01 lut 2016, 09:21
Lokalizacja: Łukowe- Bieszczady
Kontakt:

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Darek999 » 03 lis 2016, 14:42

Można i tak. Sam tak robiłem, a potem skóra z facjaty schodziła nawet dwa razy w tygodniu.
Darek999

egojack1

Re: Maska spawalnicza

Post autor: egojack1 » 03 lis 2016, 16:59

Promieniowanie łuku elektrycznego jest szkodliwe dla gołej skóry, może powodować raka.Niestety widzi się wciąż ludzi spawających z gołymi rękami, z dekoltami, a kiedyś jeden kolega pokazywał na swoim filmiku spawanie rozebrany do pasa w krótkich spodenkach, aż zwróciłem mu uwagę. :D

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Jacenty » 03 lis 2016, 17:02

Opalenizny spawalniczej nic nie zastąpi. Tzw. człowiek mahoń :lol: . Dzisiaj przez przypadek pospawałem trochę w przyłbicy za dwieście złotych i coś mi mówi, że nocka z bani bo oczy pełne piasku. :cry: :roll:

habeer
Posty: 595
Rejestracja: 09 wrz 2016, 08:31
Lokalizacja: Na Dolnym Śląsku piękne okolice, gmina Miękinia, Pisarzowice :)

Re: Maska spawalnicza

Post autor: habeer » 03 lis 2016, 17:30

Jacek, nie jest chyba tak źle skoro masz siłę w monitor patrzeć. Oby nic Ci się zadziało.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Bodar » 03 lis 2016, 18:39

Jacek-Sz pisze:Opalenizny spawalniczej nic nie zastąpi.
Prawda :) Sąsiad od lat spawa (punktowo) migomatem siatki zbrojeniowe - maski u niego nie widziałem, chyba że za nią uznać dłoń, którą się zasłania ;)

Darek999
Posty: 334
Rejestracja: 01 lut 2016, 09:21
Lokalizacja: Łukowe- Bieszczady
Kontakt:

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Darek999 » 03 lis 2016, 19:25

Promieniowanie może bardzo poparzyć. Jak pracowałem jeszcze w fabryce to nie raz młode kozaki spawali w podkoszulku na 300a albo lepiej a potem oparzenia i wyglądali jak indianie. Potem cali zasłonięcie.
Darek999

jakubzpodlasek
Posty: 82
Rejestracja: 25 lip 2016, 20:37
Lokalizacja: kujawy i pomorze

Re: Maska spawalnicza

Post autor: jakubzpodlasek » 03 lis 2016, 20:12

na praktykach było o cielakach, z poparzonymi rogówkami - gapily się bez masek, nawet nie zasłaniał oczu racicami.

Awatar użytkownika
lolek69
Posty: 69
Rejestracja: 30 paź 2016, 18:04
Lokalizacja: warszawa

Re: Maska spawalnicza

Post autor: lolek69 » 09 lis 2016, 18:14

Jacek-Sz pisze:Chłopy kiedy dojdziecie do wprawy to krótkie spawy będziecie kłaść bez maski z zamkniętymi oczami. Taki mam sposób na brak trzeciej ręki. Tak w ogóle to w przyłbicy nie widzę problemu jeżeli w momencie łapania łuku na ułamek sekundy przymkniecie oczęta. :D
to też jest jakieś rozwiązanie, a;le jeśli już, to mając w miarę dobre rękawice spawalnicze, można ręką zasłonić łuk dość blisko jego jarzenia i wtedy całym się jest "w cieniu"

FARBUŚ
Posty: 42
Rejestracja: 01 sie 2010, 13:08
Lokalizacja: Woźniki Śl

Re: Maska spawalnicza

Post autor: FARBUŚ » 25 lip 2017, 19:06

Ponad dwa lata testów na warsztacie upewniły mnie o wyższości przyłbicy z oświetleniem nad zwykłą samościemniającą .Nabyłem niewielką partię do detalicznej sprzedaży.Trzy rodzaje:
- 2 sensory , 2 baterie CR2032 ,regulacja czułośc,klasa optyczna 1/3/2/2
-3 sensory, 2 baterie AAA, regulacja-czułości i czasu do rozjaśnienia,opcja szlifowania , klasa
optyczna 1/1/1/2
-wszystkie parametry j.w. zamknięte w lepszej obudowie
Ego sum ​​a fabro; Ex metallis non nihil a me alienum puto

Grzechu
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2015, 19:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Grzechu » 26 lip 2017, 20:10

...a jaka to jest z oświetleniem? Latarkę ma?

FARBUŚ
Posty: 42
Rejestracja: 01 sie 2010, 13:08
Lokalizacja: Woźniki Śl

Re: Maska spawalnicza

Post autor: FARBUŚ » 26 lip 2017, 21:31

Opisałem na 6-tej stronie
Ego sum ​​a fabro; Ex metallis non nihil a me alienum puto

Grzechu
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2015, 19:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Grzechu » 27 lip 2017, 18:02

Łoj, to ja coś niedoczytał, sorry :oops: Fajny patent.

robertox
Posty: 18
Rejestracja: 04 sie 2017, 10:37
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Maska spawalnicza

Post autor: robertox » 14 wrz 2017, 12:58

Witam ! W tym światku liczą się tak naprawdę dwie firmy jeśli chodzi o maszyny i dwie firmy jeśli chodzi o maski , przyłbice : KEMPPI ,Fronius SPAWARKI PRZYŁBICE SPEEDGLAS , fajne i mogą być OPTREL produkty weldas (łaszki ) okularki uvex . A coś dla tych co lubią spawać bez kombinezonu czy innych tego typu rzeczy można kremik STOKO UV SPECJAL tak OD 27 . Reasumując Panie i panowie każdy dobiera sprzęt według własnych potrzeb a , nie pojedziesz na montaż z fastmigiem z podwójna synergią wybierzesz inna i czy to będzie elektroda drut taki i owaki kryterium zadanie . Podobnie jest z tymi tajlami , czy jest lampka w przyłbicy hmmm bajer tyle ze ciekawe jak by tak kolega chodził np na remoncie kotłów w elektrociepłowni lub w miejscach gdzie spawa się na lusterko , przeszkadzało by to czy ułatwiło ? Firmy wiodące słuchają spawaczy i dumają nad tym by wpuścić coś nowego np rozszerzone pole widzenia , w przyłbicach z nawiewem i filtrami zrobili podnoszoną cześć z aparatem ściemniającym do szlifowania, na budowy montaże np takie cuś https://www.icd.pl/optrel-weldcap-hard. ... F7MaAqIdEA to tylko przykład . Dla siebie bezpieczeństwo , wygoda , ergonomia i mam to w głębokim poważaniu czy będzie tam fajowy malunek bo nikt zdrowy nie zwróci na to uwagi tym bardziej ja . Dodatkowe oświetlenie na jakimś fajnym stojaku wygodnym praktycznym załatwia sprawę + przyda się do czego innego . Nie będę spawał kolorku , czy drucikiem rdzeniowym , ocynku i paru innych bez przyłbicy z kołnierzem filtrami nawiewem za żadną kasę bo jeszcze mam coś tu do zrobienia ha ha . Każdy z nas ma wybór i szare komórki by myśleć tyle . Ja po tułaczkach zrobiłem przerwę od spawania zawodowego pomny zasad które wpoili mi moi nauczyciele ,,spawacz żyje bardzo dobrze ale krótko " i to prawda niestety . Unikam jak ognia małych ciemnych zakładów typu byle jak byle gdzie i dwie szpule drutu wyspawszy dziennie tak 30kg to sami stwierdzicie ze jest to kołchoz gdzie robi się za czapkę śliwek, tam gdzie jesteś nie tylko spawaczem ale i składasz szlifujesz a pensja jedna to zajmujesz trzy stanowiska a jeszcze jak ci przyjdzie coś po prostować podgrzać tu klepnąć tam klepnąć to czwarte plazmą jak wytniesz bo ci czegoś brak to piąte i tak dalej . Rzeczywiste parametry a nie podane przez producenta opinie ludzi którzy używają tego co dzień wygoda dostępność materiałów eksploatacyjnych i czas ich dostawy (szybki potówki , filtry , kaptury itp) cena ale do jakości bo dla czego coś kosztuje trzy tysie wygląda nijak i jest bez bajerów , a z bajerami do tysia ?

robertox
Posty: 18
Rejestracja: 04 sie 2017, 10:37
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Maska spawalnicza

Post autor: robertox » 14 wrz 2017, 18:09

Ps tym którym się zdarzy ,, parę zajączków" i maja w perspektywie nockę z bani to polecam krople bez recepty OCULOSAN szybko i skutecznie zapobiegają temu zjawisku a nockę przeznaczyć na kurację po kuracji np na okłady z piersi :):):)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”