ogólnie jaka metoda lepsza?

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Kuba
Moderator
Posty: 1310
Rejestracja: 11 wrz 2011, 20:25
Lokalizacja: tu i tam :)

Post autor: Kuba » 22 maja 2012, 23:17

jak już go kupie to podziele sie wrażeniami ze spawania tą bestią :D

prezesAdammm
Posty: 74
Rejestracja: 16 gru 2011, 13:39
Lokalizacja: brak

Post autor: prezesAdammm » 23 maja 2012, 17:45

Półautomat (na początek) bo obsługuje metody MAG-MIG drut proszkowy - jest szybki to jest jego wielka zaleta czasem potrzebujesz zrobić głupiego hefta - łatwo, ładną pachwinę ułożyć też da radę, TIG/MMA to jednak wolniejsze metody i trudniejsze - no ale coś za coś, ja mam w domu tylko TIG/MMA DC i uwielbiam go za śliczną spoinę - to że właściwie nie ma co szlifować a do MMA jest taki wybór elektrod otulonych że właściwie takim sprzętem możesz sporo różnych materiałów pospawać.

Spawam zawodowo MAG i TIG (chociaż w tej metodzie mam zdecydowanie mniej doświadczenia) wolę zdecydowanie tą metodę...
revolt26 pisze: i dlaczego inwerter lepszy niż transformator?
1. Nie porównywalna waga inwerter może ważyć np. ok 8 kg bez kabli - transformatorówka :D
2. Możliwość spawania metodą MMA + TIG
3. Przy najtańszym inwerterze DC masz dostęp do różnego rodzaju elektrod otulonych (nie które muszą być podłączone pod odpowiednią polaryzację + albo -) czyli możesz użyć zasadówek przy transformatorowej no nie koniecznie bo spawa tylko AC (prąd zmienny).
4. Mniejsze straty mocy przy pracy na "długim" przedłużaczu
5. Elektrycznie: inwerter ma mniejsze wymagania dotyczące bezpieczników 16 - 20 A transformatorówka 20 - 25 A. Za "pracę inwertera odpowiadają tranzystory mocy a w drugiej uzwojenie z miedzi (no powinno) m. in. dlatego te ostatnie są takie ciężkie

revolt26

Post autor: revolt26 » 23 maja 2012, 20:18

i już wiem wszystko, wielkie dzięki zwłaszcza dla pana prezesa :D

btw: nawet nie wiedziałem że tak się temat rozwinie...

Awatar użytkownika
Borsuk Mat
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2012, 13:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Borsuk Mat » 23 maja 2012, 21:10

Dołączam się do podziękowań :)
Znacznie mi się rozjaśniło w głowie w tym temacie. Mam niewielkie doświadczenie w kwestii spawanie elenktycznego. Na co dzień spawam a właściwie lutuje lutem twardym a to zupełnie inna bajka :)

bylwek
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:26
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: bylwek » 16 sie 2012, 23:02

a moze
Migomat Magnum MIG 200 MMA TIG 3w1 230V
http://allegro.pl/spawarka-migomat-magn ... 42404.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”