Naprawa migomatu

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:06
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Naprawa migomatu

Post autor: Szymon » 25 sie 2012, 22:06

Joł,
miałem ostatnio przykrą przygodę - zepsuła mi się spawarka. Podajnik drutu zaczął podawać na najwyższych obrotach i nijak nie szło tego wyregulować. Poczytałem, podzwoniłem i pogadałem i dowiedziałem się, że jakiś pierdologiczny tranzystorek się spalił, który kosztuje 1,20pln. Tak, napiszę jeszcze raz: 1,20pln.
Teraz uwaga: nie jestem elektrykiem ani elektronikiem, nie mam nawet lutownicy, więc zdecydowałem się poszukać serwisu, który mi tę usterkę usunie. Nigdzie - dosłownie - NIGDZIE nie znalazłem taniej niż za 150pln. Wszyscy albo chcieli wymieniać całą płytkę, albo nie chcieli zejść z ceny. A to przecież góra 15min. pracy. Serwis u sprzedawcy mojej spawarki zażyczył sobie 30pln... szkoda tylko, że oni w Zawierciu. No cóż, jutro jadę po tranzystorek ;-)

przestroga - nawet jeśli się nie znacie - poczytajcie, żeby nie dać się nabić w butelkę.
Nie ma róży bez kolców,
tak jak życia bez stolców.

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 26 sie 2012, 09:52

Zawsze możesz wymontować płytkę i iść do gości od napraw rtv.Jest ich coraz mniej ale są jeszcze.Na pewno taniej wyjdzie.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:06
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Szymon » 26 sie 2012, 12:37

Wróciłem z giełdy elektronicznej. Zapłaciłem 21pln za 3 tranzystory (na wszelki wypadek). Nie mniej jednak 7pln do 150pln ma się nijak.
Nie ma róży bez kolców,
tak jak życia bez stolców.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”