Spawarka połautomat TIGER 3000 Opinie posiadaczy

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

cinekhh
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:50
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Spawarka połautomat TIGER 3000 Opinie posiadaczy

Post autor: cinekhh » 07 paź 2014, 20:36

Witam!
dotychczas pracowałem na BESTER 1700s i jako tako wystarczał na moje zapotrzebowanie, czasy się zmieniły, przymierzałem się do zakupu inwertera MAGNUM 280 4x4 lub MAGNUM 330 4x4. Zadzwoniłem do dealera (bez reklam) przedstawiłem swoje oczekiwania i zaproponował TIGER 2200 sumując wszystko i po małej negocjacji wybrałem TIGER 3000 w zestawie za 4tyśące z hakiem. :lol: Rzekomo prawie profesjonalny sprzęcik zaryzykowałem i na dniach ma być dostawa prosto z Czech od producenta. wtedy podzielę się wrażeniami po małych testach. A może ktoś już posiada taki sprzęt i udzieli kilku informacji dla pozostałych głowiących się nad wyborem spawarki?

cinekhh
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:50
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: cinekhh » 10 paź 2014, 22:59

Widzę, że nikt nie ma słowa na temat MIG/MAG TIGER 3000 :lol: Przesyłka dotarła (żałuję braku zrobienia fotek) towar świetnie zabezpieczony spięty taśmą do palety za foliowany strechem itd. rozpakowałem, uzbroiłem tylko w drut i gaz reszta była w zestawie. Nie mogę przechwalać bo porównania nie mam, przypomnę pracowałem na BESTER 1700s. spawa jak dla mnie znakomicie, na próbe blacha 8mm a przetop znakomity po łamaniu. Strasznie głośna praca wentylatora w porównaniu do besterka :) posiada możliwość spawania punktowego z regulacją czasu i 4-taktu z nastawieniem czegoś tam. :) instrukcja dołączona w języku PL ale niestety mało oświecająca laika, ponieważ odnosi się do chyba 6 spawarek. Jest ogólna a mało szczegółowa. Spawam drutem 0,8 i w osłonie ArgoMIX ale zamyka moje oczekiwania. Jestem zadowolony z wyboru. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania nawet prośby testu TIGER 3000 to służę pomocą, sprawdzę i odpowiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

miras
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:15
Lokalizacja: maszewo

Post autor: miras » 13 paź 2014, 11:34

witam, używam Magstera 330 4x4 i może praca wentylatora przy takiej mocy jest wszędzie podobna..? Buczy na cały garaż, że aż uszy urywa.

cinekhh
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:50
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: cinekhh » 13 paź 2014, 21:58

Pierwsze uruchomienie, to zwątpiłem, że coś jest nie tak może coś wpadło w śmigła he he ale po chwili to tylko kurz się uniósł z podłogi :)

A powiedz jak magsterek 330 się sprawuje? Bo przed wyborem spawarki też chodził mi po głowie. I nie wiem czy dobrze zrobiłem wchodząc w nieznaną markę. Ale jak na razie złego słowa nie powiem. Na pewno podzielę się opinią o sprzęcie jak wyspawam kilka rolek drutu. :)

miras
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:15
Lokalizacja: maszewo

Post autor: miras » 15 paź 2014, 12:41

Sc! Myślę, że każdy powoli lub szybciej przyzwyczai się do tego co ma. Pewnie zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że to jest jakieś dno… inny powie, że sprzęt jest super. Decyzja na Twoją chwilę jest na pewno najlepsza- i tego dobrze jest się trzymać. U mnie po tym czym spawałem do tej pory wszystko i tak byłoby lepsze… Przy moim amatorskim spawaniu korzystam z wyświetlaczy cyfrowych- u Ciebie widzę ich nie ma, ale dla kogoś kto spawanie ma na co dzień pewnie jest to tylko dodatkowy gadżet. Mogę tylko życzyć udanych i pięknych spawów.
pozdrawiam

danielh
Posty: 6
Rejestracja: 09 lis 2014, 10:32
Lokalizacja: Radom

Post autor: danielh » 12 lis 2014, 19:06

W warsztacie zda egzamin o ile nie będziesz szedł w profesjonalne spawanie.
Ja jak na razie zbieram na Kemppi Kempact 253R - jest to spawarka godna polecenia - cena około 6tys. zł.

cinekhh
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:50
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: cinekhh » 29 paź 2015, 22:52

Jak obiecałem po wyspawaniu kilku 15kg rolek drutu i wymianie spirali, pancerza no i oczywiście końcówek prądowych nie mogę złego słowa powiedzieć na temat spawarki TIGER 3000, fakt że na pół etatu ale pracuje w skrajnych warunkach brud kurz, pył itp. Oczywiście przedmuchuje ją co jakiś czas. Uchwyt tyle razy zaliczył upadek, że aż wstyd się przyznawać i odpukać sprawuje się niezawodnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”