Jaka chemia spawalnicza ?

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

emil555
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:09
Lokalizacja: Dębica

Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: emil555 » 17 mar 2016, 15:44

Witam wszystkich. Moje pytanie dotyczy jakiej chemii używacie podczas procesów spawalniczych ? Są tu może takie osoby, które pracują w tej branży ? Poszukuję dobrego środka, głównie chodzi o dobry preparat antyodpryskowy. Jak na razie znalazłem takie jak tu http://www.sklep.tomsystem.pl/chemia-spawalnicza/ . Używał ich ktoś kiedyś ? Co możecie o nich powiedzieć, czy może polecicie mi jakiś inny? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
MT
Moderator
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2011, 15:28
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: MT » 17 mar 2016, 15:52

O! reklama....
Officina Ferraria

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: BANAN » 17 mar 2016, 16:04

Ja używam wody z mydłem i sprykiwacza :)
Kontakt 517355290

krzesimir
Posty: 303
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:32
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: krzesimir » 17 mar 2016, 22:19

Przy spawaniu "dużymi prądami" lepsze zawsze okazywały się preparaty typowo chemiczne. Szczególnie kiedy spoinę kłdzie się na kilka razy. Kiedy spawasz "małymi prądami" to preparaty wodne też dobrze sobie radzą. To takie moje spostrzeżenie ;)
Doświadczenie to coś co zdobywamy zaraz po tym jak było nam potrzebne ;-)

piotr1as
Posty: 481
Rejestracja: 13 sty 2016, 18:01
Lokalizacja: Żychlin

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: piotr1as » 18 mar 2016, 18:40

Jeżeli spawasz małe detale lub nie dużo kup preparat w aerozolu np. UFO. Łatwa aplikacja bez problemów z mieszaniem i przechowywaniem. Jak więcej warto kupić preparat rozcieńczalny z wodą (E-weld dobry ale drogi około 100 zł/litr).
Pamiętaj jedno element spawany nie może ociekać płynąć ponieważ w zbyt duża ilość płynu powoduje dużą porowatość spoin. Preparaty mają za zadanie jedynie ułatwić usuwanie odprysków ale ich nie eliminują.
Jeżeli spawasz MIG/MAG warto również pomyśleć opaście do zabezpieczenia dyszy łuski gazowaj.

emil555
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:09
Lokalizacja: Dębica

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: emil555 » 21 mar 2016, 09:55

Dlaczego reklama ? Szukam po prostu dobrego preparatu spawalnicznego i szukam w sieci co dobrego i gdzie znajdę dlatego podesłałem tego linka, bo coś takiego znalazłem i chciałem się Was poradzić :)

Awatar użytkownika
Kuba
Moderator
Posty: 1310
Rejestracja: 11 wrz 2011, 20:25
Lokalizacja: tu i tam :)

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: Kuba » 24 mar 2016, 22:13

ja uzywam OPN i nie narzekam :P

Awatar użytkownika
lolek69
Posty: 69
Rejestracja: 30 paź 2016, 18:04
Lokalizacja: warszawa

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: lolek69 » 01 lis 2016, 14:11

nie napisałeś do czego. Jeśli robisz dużo odprysków to coś masz nie tak z ustawieniami
ja jeśli spawam nieduże konstrukcje to poprostu wcześniej je maluję mocno rozcieńczonym podkładem
ale też prawda jest taka że tak ustawie sobie maszynkę, że przy mag-u odprysków tyle co przy tig-u ;) podobnie z elektrodą :)

kiedyś jak robiłem na akord i dawałem duże prądy, to czasem były odpryski. próbowałem tym preparatem co go tam pokazałeś, ale gdzieś tam potem podczas badania wyszło że jest wada i spawalnik odradził mi ten preparat. zaostrzyłem pilnik i nim usuwałem pryszcze

Awatar użytkownika
Kłaku
Posty: 25
Rejestracja: 07 cze 2015, 16:59
Lokalizacja: Chojnów
Kontakt:

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: Kłaku » 01 sty 2017, 15:35

W branży pracuję już ok. 20-lat...Przeleciało mi przez ręce masę sprzętu i środków... I tu chcę powiedzieć że nie zawsze można wyregulować porządnie sprzęt... Jeżeli jest słabej klasy , bądz słabej mocy a my spawamy maksymalnymi parametrami to efekt odprysków może być dużo większy...
Jeżeli chodzi o mniejsze prądy np. 150A to tu na pewno lepiej spisują się aerozole a powyżej chemia rozcięczana wodą z tym że pamiętać należy o jednej zasadniczej zasadzie woda z tej chemi musi odparować...
efekt następuje dosyć szybko jeżeli jest to dobrze rozpylone w innym przypadku nastąpi efekt porowania gdyż roztwór wcieka w szczeliny a z tamtąd już tak szybko nie odparowuje.
Jeżeli chodzi o bliższe informacje i środki to mogę podać na priv...

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: Bodar » 02 sty 2017, 20:13

Kłaku, a może coś publicznie podasz o sobie w "Przywitalni"? Wypadałoby ;)

Awatar użytkownika
lolek69
Posty: 69
Rejestracja: 30 paź 2016, 18:04
Lokalizacja: warszawa

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: lolek69 » 02 sty 2017, 22:16

to był mój sprzęt antyodpyskowy gdy spawałem na rurach. kawałek pilnika włożony w rurkę. pokonywał każdego pryszcza :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Norrnow
Posty: 11
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:28
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Jaka chemia spawalnicza ?

Post autor: Norrnow » 27 sty 2017, 18:44

nawiazujac do zdjecia powyzej . Dobrze sprawdzaja sie brzeszczoty z pil ramowych . Dobrze za ostrzyc i nie przegzac to bedzie pieknie usowal odpryski ;)
Z uszanowaniem

Norbert

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”