Czterotakt

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, Nikiel, BANAN, Marcin

Awatar użytkownika
Raven

Czterotakt

Post autor: Raven » 17 maja 2018, 00:08

Witam.
Ostatnio zepsuł mi się układ sterujący posuwem w mig/mag a że jest po gwarancji to oddałem do tutejszego "elektronika magika", naprawił dał gwarancję na rok, skasował 530zł- życie jest piękne! :)
Spawarka to Weldman Maxi Mig 330 4x4, fajny sprzęt jak za te pieniądze. Jedyne minusy jak dla mnie to brak czterotaktu i wentylator, który hałasuje niemiłosiernie kiedy słucha się go przez 10 godzin dziennie. Pytam więc tego magika czy nie dałoby się jakoś łatwo zamontować tam czterotaktu, no i żeby wentylator nie pracował wtedy kiedy nie musi. Popatrzył chwile w chmury i mówi; Arduino albo Raspberry Pi albo coś w ten deseń a do tego jego sąsiad jest informatykiem to by zaprogramował... :shock:
Przecież na Arduino można postawić obrabiarkę CNC, a ja chcę tylko czterotakt i żeby wiatrak nie hałasował! :facepalm:
Czy czterotakt można zrobić na jakimś prostym przełączniku/przekaźniku?
Spawarka ma kontrolkę od przegrzania więc musi być jakiś termistor który uruchamia alarm, na ile stopni mniej dobrać ten sterujący wiatrakiem?
Napięcie silnika posuwu i podgrzewacza to 36V więc ewentualna elektronika musi z tym współpracować lub dołożę trafo np.12V jeśli trzeba.
Pozdrawiam.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
nolte

Re: Czterotakt

Post autor: nolte » 17 maja 2018, 18:55

Moze na elektrodzie zapytaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”