Okulary ochronne

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

kowal76
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:41
Lokalizacja: strzelce opolskie

Post autor: kowal76 » 11 lut 2011, 21:27

Tak okulary to podstawa. Kiedyś kułem ćwiek, który wyprysnął mi z kleszczy prosto w oko. Na szczęście zamknąłem powiekę i tylko została blizna z oparzenia (tylko do wiśni grzałem). Generalnie więcej szczęścia niż rozumu ;)

Awatar użytkownika
dambas
Posty: 274
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:28
Lokalizacja: Stara Wieś/ Lublin

Post autor: dambas » 27 lut 2011, 00:20

Harlem nie moge znaliźć tej ochrony na oczy Peltora do słuchawek co Ty masz, ja tez nosze okulary czesto korekcyjne ... Mam maske z macro ale szybko sie zużyła tzn porysowła i cieżko przez nia cos widac...

Awatar użytkownika
Salaputro
Administrator
Posty: 678
Rejestracja: 01 wrz 2009, 02:42
Lokalizacja: Mosina k/Poznania
Kontakt:

Post autor: Salaputro » 27 lut 2011, 08:51

Słabo szukasz - tu masz sklep w Lublinie http://www.mroden.lublin.pl/t407_oslona ... _v40f.html
;-)

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 27 lut 2011, 12:17

to dobrze, że się zużywa, to znaczy, że sporo pracujesz. Dokładnie ten model mam co Maciej zamieścił link. A szybki parują chyba wtedy gdy człowiek jest wczorajszy, mi nigdy przy pracy nie parują :P podstawowa zasada
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 01 lip 2011, 19:16

Ostatnio kupiłem takie okulary bo miałem już dość rykoszetów i opiłków w oczach... Mogę je polecić każdemu bo jestem na prawdę zadowolony :)
Zamieszczę link do allegro będzie wam łatwiej je znaleźć ;) aha i nie jest to żądna reklama :P

http://allegro.pl/gogle-anti-fog-niepar ... 78430.html
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Militiae
Posty: 9
Rejestracja: 04 maja 2012, 09:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Militiae » 11 maja 2012, 22:25

Oglądałem twoje okulary Marcin. Zastanawiam się nad zakupem. Jesteś z nich zadowolony?
Po dzisiejszym opiłku w oku (pomimo okularów) stwierdziłem że muszę zainwestować w jakąś lepszą ochronę.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 14 maja 2012, 08:22

Od daty wpisu posta wyżej zużyłem kilka par tych okularów i są super dla mnie w każdym razie nie używam innych ;)
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Awatar użytkownika
Dziad Kowalski
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:00
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: Dziad Kowalski » 14 maja 2012, 12:13

Ja mam coś podobnego, a może i to samo co Marcin. Kosztuje to u nas w behapexie coś koło 18 złociszy. Gogle warte polecenia dobrze chronią i nie parują.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 14 maja 2012, 12:19

chodzi tylko o to żeby nie parowały
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Militiae
Posty: 9
Rejestracja: 04 maja 2012, 09:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Militiae » 14 maja 2012, 14:54

Dzięki za opinie już je zamówiłem. :)

Awatar użytkownika
fu
Posty: 92
Rejestracja: 08 lip 2012, 01:07
Lokalizacja: Lublin

GŁÓWNIE DLA OSÓB Z WADĄ WZROKU (ale nie tylko)

Post autor: fu » 18 lip 2012, 00:47

Jak niektórzy wiedzą poza artystycznymi dyplomami :P mam też 3 zakłady optyczne i jestem mistrzem optykiem, postaram się z czasem nieco lepiej zadbać o ten dział i więcej, dowiem się w hurtowniach o porządne okulary ochronne z możliwością wstawienia soczewek korekcyjnych z porządnym antyrefleksem (poprawiającym przejrzystość, eliminującym odbicia i dużo lepiej odwzorowującym kolory) i filtrami UV, oraz jak ktoś z Was wspomniał z gradalnym barwieniem od góry, albo raczej gradalną lustrzanką od góry. Najpierw je sam wypróbuję, a potem zamieszczę Wam opis. Myślę, że nawet byłbym w stanie wstawiać tym którzy potrzebują korekcję do tych specjalnie przystosowanych. Weszła też ostatnio w JZO Jeleniogórskich Zakładach Optycznych specjalna powłoka przeciwko parowaniu soczewek okularowych, która na prawdę działa (francuski Essilor wprowadził ją już w ubiegłym roku), jest jeszcze niestety dość droga :( , ale z czasem cena spadnie. Coś tu konkretnego z czasem dorzucę, to droższa sprawa niż 19.90 więc muszę to dobrze sprawdzić przy kuciu (a osoby z Lublina zapraszam do mnie najlepiej na ul. Kościelną 7)
8) :idea: 8)

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 18 lip 2012, 11:55

Genialnie. Nie ma to jak opinia kogoś z branży :)
Obrazek

Awatar użytkownika
fu
Posty: 92
Rejestracja: 08 lip 2012, 01:07
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fu » 19 lip 2012, 01:54

Kupiłem jakieś gogle z wywietrznikami na wizytę u BANANA i muszę powiedzieć, że nie parują i pięknie mieszczą okulary korekcyjne pod spodem, więc nawet chronią soczewki okularowe, co znaczy, że wszyscy okularnicy powinni dać radę w zwykłych okularach pod goglami, więc muszę raz jeszcze przemyśleć i przetestować sprawę, bo nikt nie lubi niepotrzebnych kosztów... (podtrzymuję część propozycji, ale muszę je nieco zmodyfikować) niedługo odezwę się z konkretami.

Awatar użytkownika
fu
Posty: 92
Rejestracja: 08 lip 2012, 01:07
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fu » 19 lip 2012, 22:47

Dla zasobniejszych portfeli (choć istnieją i tańsze opcje, ale trzeba dobrego optyka by coś polecił). Pod gogle polecam okulary (korekcyjne dla tych z wadą, lub zerówki bez korekcji) z dobrymi filtrami UV, z delikatną lustrzanką gradalną od góry, dobrym wielokrotnym antyrefleksem, są tacy, co lubią delikatne 25% barwienie najlepiej szare lub czarne fizjologiczne, bo brązowe zmienia widzenie barw materiału, co ułatwi patrzenie w palenisko na nagrzany materiał, a całość ochroni siatkówkę bardziej długodystansowo. To skrótowo. I tak dziś znowu przegadałem, szczegóły na PW.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 19 lip 2012, 22:54

Gogle żeczywiście nie parują,ale jestem ciekaw,jak długo będą przejrzyste,testuj ;)
Kontakt 517355290

ODPOWIEDZ

Wróć do „BHP - safety first”