Początki ABC

Jak się to kuje?

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

undead86
Posty: 70
Rejestracja: 12 maja 2015, 00:01
Lokalizacja: Kraków

Początki ABC

Post autor: undead86 » 16 paź 2015, 22:19

Witam,
mam taki problem, pracuje jako pomocnik ślusarza, spawacz i chciałem się zająć hobbystycznie kowalstwem. ale oczywiście nie ma żadnych kursów zawodowych, a szkoła zawodowa odpada (pracuje i za młody tez już nie jestem). Więc jak, u kogo, gdzie taką naukę podjąć? bezpłatny staz u kowala? jakieś kursy (może ja źle szukam).
Mieszkam i pracuje w Krakowie

co doradzicie?

pozdrawiam

egojack1

Post autor: egojack1 » 16 paź 2015, 23:00

Witaj, ja zrobiłem tak: nie szukałem żadnych mistrzów, kowali, znawców tylko szukałem wiedzy na temat kowalstwa w necie (trochę to forum, filmy na Youtube, foto, książki). Urządziłem sobie miejsce, gdzie mogę robić na co mam ochotę w temacie kowalstwa. Większość narzędzi zrobiłem sobie sam. Dzisiaj mamy taki piękny czas, że wiedza praktycznie na każdy temat leży gotowa by się schylić i ją podnieść, tylko trzeba umieć jej szukać i odfiltrować. Kiedyś uczeń musiał iść po naukę do mistrza, często mistrza tylko z nazwy, ze dwa lata bawić jego dzieci, usługiwać czy robić w polu, aby ten łaskawie coś go nauczył i przekazał fragment swojej wiedzy.
Moja rada ucz się i próbuj sam, większość zawodowców będzie strzec swojej wiedzy, mniejszej lub większej, aby nie hodować sobie konkurencji. Kowalstwo to nie jest operacja na otwartym mózgu, większość to narzędzia i techniki proste, niezmienne od stuleci. Powodzenia.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Bodar » 17 paź 2015, 09:16

undead86, tu na forum masz podstawy i coś dla bardziej zaawansowanych, wystarczy poszperać. A i z zawarciem bliższego kontaktu z kimś z forum, z Twoich okolic, nie powinieneś mieć problemu. Tu lud bardzo z natury otwarty, choć na takich nie wyglądają, bo mający awersję do mydła i wody (nie dotyczy egojacka1, ten to ma porządek aż w oczy kłuje :D ) . A w kuźni, wiadomo ... :roll:

undead86
Posty: 70
Rejestracja: 12 maja 2015, 00:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: undead86 » 17 paź 2015, 18:17

chętnie bym w realu spotkał się i porozmawiał. jeśli byłaby taka możliwość

graffic

Post autor: graffic » 19 paź 2015, 10:09

pytaj o ludzi z Krakowa i okolic (choć zdecydowanie więcej jest z podkarpacia kolegów)

ODPOWIEDZ

Wróć do „KROK PO KROKU - tutorial”