zamierzam kupić kowadło

Sprzedaż, kupno, zamiana, zlecenia, Forum moderowane

Moderatorzy: Nomad, Nikiel, BANAN, Marcin

tlukas

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: tlukas » 26 lut 2019, 16:41

posiadam takie oto elementy, pełna stal, gwinty, śruby wszystko super stan, te dwie tuleje pasywne, bez luzów, wewnętrzne powierzchnie styku każdej z prowadnic to dwie tuleje z brązu... pomyślałem o projekcie zmechanizowanego kowadła zwanego też pneumatycznym; wczoraj przeanalizowałem wszystkie 58 stron tego wątku i wywnioskowałem, że jednak bardziej funkcjonalnym wydaje sie być projekt w stylu amerykańskim/angielskim tj. opartym na zasadzie działania mimośrodu koła, ten projekt oparty na działaniu piór wahacza nie przekonuje mnie ze względu na jego małą stabilność względem konstrukcji oraz małej masy w stosunku do środka ciężkości. zwróciłem też uwagę na projekt jednego z kolegów forumowiczów, gdzie mimośród w sposób chaotyczny nadaje rytm pracy młota, a w zasadzie niema tam żadnego rytmu, ale z moich obserwacji wynika, że w owym projekcie masa młota nie została odpowiednio dobrana.. sorki to tylko takie moje wywody... wracając do mojego pomysłu; czy lepiej iść w kierunku młota czy raczej konstruować zeń prasę hydrauliczną przy czym zaznaczę, że zakupiłem ze dwa lata temu tłoczysko obustronnie pracujące i zdaje się cholernie wydajną pompe olejową..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
graffic
weteran forum

Post autor: graffic » 26 lut 2019, 18:17

tlukas - na początek zacząć od przeczytania wątku w którym się chce coś napisać :)
później spróbować określi swoje potrzeby, a później zakładać wątek ...

bo nie wiem czy chcesz to sprzedać (jesteś w dziale Targ)
czy masz szybkie pytanie ? - wówczas należy post przenieść do wątku "szybkie pytanie"
czy zamierzasz coś budować - wówczas albo do działu narzędzia, albo zakładaj własny wątek dot. kuźni i jej wyposażenia

póki co się pogubiłem w zakresie Twojego postu
zastanów się zanim pomyślisz

tlukas

Post autor: tlukas » 26 lut 2019, 19:43

graffic, nie ma się w czym pogubić, to tylko jeden jedyny mój wątek, zacząłem od zaakcentowania chęci kupna kowadła, między czasie dołożyłem info o kotlinie etc. jest to dla mnie wygodne bo nie muszę skakać z postu na post, wszystko co dotyczy mojej osoby jest tu... mam świadomość, że niektórzy może nawet i nie czytają tak błahego tematu i nie zaglądają tu bo i po co... ale na całe szczęście Ty zaglądasz, Bodar, Aries, Banan i Dracorian również zaglądają więc to w zupełności wystarczy, biorąc pod uwagę, że nie szukam koła wzajemnej adoracji, a jedynie pomocy, rady, i zwięzłej informacji za co z tego miejsca mogę Ci śmiało podziękować; info na temat pochodzenia mojego kowadła w pełni satysfakcjonujące

tlukas

Post autor: tlukas » 26 lut 2019, 19:51

teraz rozumiem Twoje pytanie o sprzedaż, zakładam, że nie czytałeś na 5 stronie

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Kontakt:

Post autor: Aries » 26 lut 2019, 22:06

Dla porządku najlepiej będzie gdy założysz jednak swój wątek np. w dziale "moja kuźnia". Tam możesz opisywać wszystkie swoje zmagania dotyczące budowy kuźni i gromadzenia sprzętu.
Zrobione lepsze niż doskonałe.
Obrazek

tlukas

Post autor: tlukas » 27 lut 2019, 21:24

dzięki za sugestie, tak właśnie uczynię, czy można prosić admina o przeniesienie dotychczasowych wpisów gdy już złożę nowy wątek?

Awatar użytkownika
graffic
weteran forum

Post autor: graffic » 27 lut 2019, 21:50

Jasne :)
zastanów się zanim pomyślisz

ODPOWIEDZ

Wróć do „TARG - trade zone ”