Moja kuźnia- KUBA2

Zdjęcia i opisy naszych kuźni.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

KUBA2
Posty: 675
Rejestracja: 08 sty 2014, 07:53
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Moja kuźnia- KUBA2

Post autor: KUBA2 » 26 sie 2017, 13:57

a zdjęcia gdzie ;) ;) ;)

graffic

Re: Moja kuźnia- KUBA2

Post autor: graffic » 26 sie 2017, 20:54

brak :( - jakoś specjalnie nie chwalę się sprzętem hahahahah :)

KUBA2
Posty: 675
Rejestracja: 08 sty 2014, 07:53
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Moja kuźnia- KUBA2

Post autor: KUBA2 » 26 sie 2017, 21:13

To pochwal Się specjalnie sprzętem ;) ;) ;)

Awatar użytkownika
Wilga
Posty: 412
Rejestracja: 21 sie 2018, 13:27
Lokalizacja: ok.Bielska

Re: Moja kuźnia- KUBA2

Post autor: Wilga » 02 wrz 2018, 19:36

Kuba o mało się nie przewróciłem (dobrze,że siedziałem :lol: ). Za każdym razem jak przeglądam twoje zdobycze to , aż mnie dusi.
Mówisz 11 - raz na miesiąc i jest efekt, ja robię inaczej 1- 10 razy na miesiąc i .....NIC(trzy młotki przecinak i trochę złomu ) tyto MASZ FARTA!

Awatar użytkownika
deMaus
Posty: 95
Rejestracja: 20 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Mazańcowice

Re: Moja kuźnia- KUBA2

Post autor: deMaus » 10 wrz 2018, 06:51

Wilga pisze:Kuba o mało się nie przewróciłem (dobrze,że siedziałem :lol: ). Za każdym razem jak przeglądam twoje zdobycze to , aż mnie dusi.
Mówisz 11 - raz na miesiąc i jest efekt, ja robię inaczej 1- 10 razy na miesiąc i .....NIC(trzy młotki przecinak i trochę złomu ) tyto MASZ FARTA!
Bo okolice Bielska są już wyprzedane. Niestety, ale co złomiarze już mieli wynieść i sprzedać to sprzedali, a to co zostało, to na głębokich wsiach (takich jeszcze rolniczych, a nie np. Mazańcowice/Komorowice. Musiałbyś poszukać znajomych/wójków/itp w okolicach Milówki, Rajczy, może Istebnej), ale to będzie czekało, aż wymrze następne pokolenie i ich dzieci będą sprzedawać ojcowizne.

Ja mam zaprzyjaźniony złom w Skoczowie, gdzie odkładają mi pilniki, siekiery, młotki itp. Ostatnio wrzucałem od nich na FB Forumkowalskiego, dwie kotliny żeliwne, po 100zł, ale jakby być osobiście to gość puściłby taniej.

Złomy w Wapienicy, i Komorowicach mają odrobinę wywalone na zbieraczy takich jak my i ograniczają się do pozwolenia na szperanie (a w Mazańcowicach to zasadniczo nawet i szperać nie pozwalają ;) ).

Jakbyś chciał jakieś pilniki to napisz PW. możemy się jakoś zgadać, wrzucę do auta i dam znać kiedy będę w BB.

ps. Mimo opisu miejscowości mieszkam na stałe za Skoczowem, a w Mazańcowiach mam tylko warsztat i nie jestem na nim codziennie.

Awatar użytkownika
Wilga
Posty: 412
Rejestracja: 21 sie 2018, 13:27
Lokalizacja: ok.Bielska

Re: Moja kuźnia- KUBA2

Post autor: Wilga » 10 wrz 2018, 17:05

Łożeszzz...! Nie no ,sądziłem że na forum są bardzo mili ludzie, ale aż tak :shock: :mrgreen: .

A co do dogadania to nie masz może na tym złomie jakiejś stli na narzędzia typu młotki (coś twardego).Jeśli tak to trochę bym kupił ( mam nadzieje że cena nie przewyższy mojego budżetu).Jak coś to przejdźmy na PW.

Zaś jeśli chodzi o Wapienice , Stare Bielsko, Komorowice itp . to niestety święta prawda ludzie trzymają w domach , nie używają i narzędzia się marnują
(znam to pod nazwą "nie wyrzucaj to bardzo przydatne" - a nie używane 50 lat )

graffic

Re: Moja kuźnia- KUBA2

Post autor: graffic » 10 wrz 2018, 20:18

Panowie to jest wątek / galeria Kuby - a nie okazja do pogadania :)
przenieście rozmowy w inne miejsce (PW ??) - ja kasuję wasze posty jako niezwiązane z tematem

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOJA KUŹNIA - my smithy”