Budowa Kuźni

Zdjęcia i opisy naszych kuźni.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
MT
Moderator
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2011, 15:28
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Budowa Kuźni

Post autor: MT » 21 mar 2016, 13:20

Dzięki Graffic za wizualizacje i za skany projektów, bardzo ciekawe szczególnie pomost do kucia koni:-).
Officina Ferraria

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: Budowa Kuźni

Post autor: bey » 21 mar 2016, 16:55

W ramkę i na ścianę :P
Lepsze jest wrogiem dobrego

graffic

Re: Budowa Kuźni

Post autor: graffic » 25 mar 2016, 10:11

MT - jak zaczniesz realizację - to wrzuć proszę fotorelację - myślę że przyda się takie coś wielu kolegom i koleżankom - a mnie osobiście będzie interesowała kwestia jak ostatecznie urządziłeś lokum i jak owe urządzenie przekłada się na pracę
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 21:19 przez graffic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MT
Moderator
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2011, 15:28
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Budowa Kuźni

Post autor: MT » 26 mar 2016, 09:33

Taki jest plan, startuję z pracami w kwietniu. Już mam teren splantowany pod fundamenty. Fundamenty i ściany zrobi i firma, więźbę dachową będę robił sam z pomocą kolegi.
Officina Ferraria

Awatar użytkownika
Edmar
Posty: 155
Rejestracja: 14 wrz 2012, 15:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Budowa Kuźni

Post autor: Edmar » 11 kwie 2016, 01:12

Też planuje postawienie kuźni ( budynek na zgłoszenie 35 m) wiec liczę na szczegółową relacje.
Z czego planujesz stawiać ściany ?
Liczyłeś może koszty ile Cię to wyjdzie ?
Musimy żyć. Żyć tak, by później nikogo nie musieć prosić o wybaczenie.

graffic

Re: Budowa Kuźni

Post autor: graffic » 11 kwie 2016, 08:36

ze zgłoszeniami należy być ostrożnym - to że jest przepis w prawie nie dowodzi wprost że można coś takiego realizować na zgłoszenie - a wynika to z szeregu innych przepisów (począwszy od ochrony konserwatorskiej, przez warunki techniczne, skończywszy na ustaleniach planów miejscowych czy warunków zabudowy itd.) - bez sprawdzenia i analizy, takie przyjęcie, że da się coś zrobić na zgłoszenie jest wielce mylące (i najczęściej kończy się zaje...bistym zdziwieniem potencjalnego inwestora)

PS tak nawiasem mówiąc - wg statystyk izby architektonicznej - zaledwie 7 % postępowań dot. uzyskania pozwolenia na budowę na domków jednorodzinnych kończy się na zgłoszenie - reszta to tradycyjne pozwolenie na budowę... a miało być tak pięknie (to tylko pokazuje jak zwodnicze jest literalne czytanie przepisów bez kontekstu i analizy)

egojack1

Re: Budowa Kuźni

Post autor: egojack1 » 11 kwie 2016, 08:46

Lobby architektoniczno-budowlane nie tak łatwo wypuszcza z rąk swoje pole żniwne.

graffic

Re: Budowa Kuźni

Post autor: graffic » 11 kwie 2016, 09:19

Egojack1 - lobby niestety nie miało wiele do powiedzenia (za bardzo upraszczasz sprawę) - bo była to sprawa polityczna a nie racjonalny gest - nie chodziło o poprawę procedury tylko o szum medialny (coś jak 500+...) - wprowadzone zmiany są naprawdę z duszy - pojawiło się więcej problemów i znaków zapytania po wprowadzeniu przepisów niż rozwiązało to problemów - osobiście mogę z czystym sumieniem stwierdzić że wszystkie zmiany w prawie, które były wprowadzone przez ostatnie 15 lat (czyli cały okres mojego życia zawodowego) - NICZEGO nie poprawiły - kiedyś dokumentacja miała kilkanaście stron i parę załączników formalnych - dzisiaj załączników jest 50-100 (różnych uzgodnień, decyzji, i innych bzdetów) oraz ok 150-350 stron opisów technicznych...

a tak poza tym to za owymi zmianami bezpośrednio stoją politycy i prawnicy stanowiący owe prawo nie lobby (miałem kiedyś szanse współpracować z panią poseł która była w komisji opiniującej prawo budowlane.... i wierz mi to był żal - ŻAL.PL)

Awatar użytkownika
MT
Moderator
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2011, 15:28
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Budowa Kuźni

Post autor: MT » 12 maja 2016, 09:34

Prace ruszyły, dziś zalewają mi ławy fundamentowe. Zmieniłem troszkę oryginalny projekt i powiększyłem okno.
Na zdjęciu wykop z przygotowanymi ławami pod pomiar geodezyjny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Officina Ferraria

Awatar użytkownika
Oshizuka
Posty: 571
Rejestracja: 07 lut 2014, 15:10
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina
Kontakt:

Re: Budowa Kuźni

Post autor: Oshizuka » 12 maja 2016, 10:10

Jak ten człowieczek taki mały to budynek wydaje się ogromny :) Zazdroszcze fajnej okolicy i trzymam kciuki :)

graffic

Re: Budowa Kuźni

Post autor: graffic » 12 maja 2016, 14:26

czekamy na fotorelację :) i kibicujemy ! - a otoczenie całkiem fajne

Awatar użytkownika
MT
Moderator
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2011, 15:28
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Budowa Kuźni

Post autor: MT » 19 maja 2016, 07:23

Dziś będą zalewali wieniec na fundamencie. Od poniedziałku murowanie ścian.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Officina Ferraria

graffic

Re: Budowa Kuźni

Post autor: graffic » 19 maja 2016, 08:43

nie wykonujesz od razu fundamentu pod młot ? - w sumie dobra sposobność (chyba że nie zdecydowałeś się na konkretne rozwiązanie)

Awatar użytkownika
MT
Moderator
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2011, 15:28
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Budowa Kuźni

Post autor: MT » 19 maja 2016, 10:59

Jest, popatrz w prawy górny róg kuźni, jest zalany do wysokości ławy fundamentowej. Na razie nie będę zalewał górnej części bo nie wiem jaki młot będę miał a co za tym idzie nie wiem jak rozmieścić kotwy mocujące. Jak już nabędę/zrobię młot to zaleję górę fundamentu z odpowiednio rozstawionymi mocowaniami.
Officina Ferraria

graffic

Re: Budowa Kuźni

Post autor: graffic » 19 maja 2016, 12:44

aaa, ok - nie zauważyłem :) - LUZ :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOJA KUŹNIA - my smithy”