Kuźnia Walek

Zdjęcia i opisy naszych kuźni.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

graffic

Re: Kuźnia Walek

Post autor: graffic » 10 mar 2019, 21:28

Ja lubie takie mocarne konstrukcje :D

Awatar użytkownika
Sokolpl
Posty: 719
Rejestracja: 30 gru 2018, 22:23
Lokalizacja: Ubiad Wielogłowy

Re: Kuźnia Walek

Post autor: Sokolpl » 10 mar 2019, 22:20

Solidne i nie do zniszczenia -kawał konstrukcji 😁
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Kuźnia Walek

Post autor: Aries » 10 mar 2019, 22:59

Fajna robota. Podziwiam wytrwałość bo trochę się nawierciłeś.....Może kucia tam nie było ale myślę, że na pracę miesiąca też się nadaje.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Lesio
Posty: 737
Rejestracja: 01 kwie 2018, 17:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Kuźnia Walek

Post autor: Lesio » 18 mar 2019, 22:44

Masz coś nowego na temat młota pedałowego ,ciekawy temat.

Awatar użytkownika
walek
Posty: 174
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kuźnia Walek

Post autor: walek » 19 mar 2019, 08:27

Lesio, temat młotka jest na tapecie i postaram się zrobić tutka z jego budowy jak najprędzej :> tylko, że zrobiło się ciepło i muszę nadgonić prace w ogrodzie :P komposty, gnoje :mrgreen:, orka, klepanie lemieszy już mam za sobą, koń gotowy do roboty przygotowania do sezonu.

Obrazek


i takie tam wozidło na szybko, 250 kg piachu wozi, kanapa 30 dychy :mrgreen:


Obrazek

A tu musiałem zagiąć po kowalsku,płaskol 50x10

Obrazek

Pani zamówiła na ten sezon jeszcze jeden mały tunellik i muszę coś na szybko wysmyczyć do maja, a mam na robotę tylko weckendy :facepalm:

Z prac warsztatowych nabyłem na zaprzyjaźnionym złomie 2,5 arkusza blachy 3000x1520x3 miała być 2 ale na wadze się jednak okazało,że jest 3 :oops: :evil: wziołem z jednej będzie blat na stól a z resztę zawiozłem do zwinięcia na komin do kuźni :mrgreen:

komin średnica 350 wysokość 4,5m w tym stożek 1,5m 350x200 na górze 0,5m rury 200 i na górze taki kominek
https://kominy24.pl/pl/p/Deflektor-kwas ... fi180/1168

mam blisko scianę wysokiego lasu i bez poprawiaczy ciągu w wietrzne dni może być kiepsko, a tak podciśnienie będzie pracować dla nas :D

Komin ma odbierać dym z dwóch palenisk może nie koniecznie od razu, ale kotliny będą odsunięte od środka komina przynajmniej 60cm, Okap ma mieć około 1,2m wysokości więc mam nadzieje, że to rozwiązanie zagra, na koksie nie będzie problemu, ale na wunglu zobaczymy :roll: :shock: :mrgreen:


https://www.youtube.com/watch?v=Tb8Otxckhk0&t=153s

Mniej więcej tak jak tu, ( całkiem pomysłowo zaprojektowana kuźnia 4ry osoby na takiej powierzchni, super pomysł na rodzinny interes) taki wentylator też mam, ale :roll: 450w i jakiś tam hałas i nima klimatu, musi śmigać siłami natury na analogu, żadnej elektroniki :lol: :facepalm:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019, 21:45 przez walek, łącznie zmieniany 1 raz.
Postęp polega na tym, że na wszystko potrzeba coraz mniej czasu, a coraz więcej pieniędzy. :mrgreen: Francis Albert Sinatra

Awatar użytkownika
Tadek
Posty: 631
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:29
Lokalizacja: Żychlin

Re: Kuźnia Walek

Post autor: Tadek » 19 mar 2019, 21:05

Walek podkuj konia :)

Awatar użytkownika
walek
Posty: 174
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kuźnia Walek

Post autor: walek » 19 mar 2019, 21:42

Moje zwierzaki traktuje humanitarnie, pracują w miękkim terenie :P po robocie rozczyszczę kopyta myjką ciśnieniową :mrgreen:
Postęp polega na tym, że na wszystko potrzeba coraz mniej czasu, a coraz więcej pieniędzy. :mrgreen: Francis Albert Sinatra

graffic

Re: Kuźnia Walek

Post autor: graffic » 20 mar 2019, 07:04

A szepczesz czule i głaszczesz korpus ? Haha :mrgreen:

Awatar użytkownika
walek
Posty: 174
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kuźnia Walek

Post autor: walek » 21 mar 2019, 12:02

Komin gotowy ;) Walek się cieszyć :lol:
Obrazek

Tylko teraz trza się wźiąć :P i wytynkować warśtat, walek mniej się cieszyć :-x :facepalm:

Fajny kalkulator żeby wyliczyć taki stożek.

http://ppmm.pl/oblinz/stozsym.htm

Podajesz wimiary i jenter i jest :shock:

Obrazek
Postęp polega na tym, że na wszystko potrzeba coraz mniej czasu, a coraz więcej pieniędzy. :mrgreen: Francis Albert Sinatra

graffic

Re: Kuźnia Walek

Post autor: graffic » 21 mar 2019, 15:45

walek pisze:
21 mar 2019, 12:02
Komin gotowy ;) Walek się cieszyć :lol:
Cieszymy się z Walkiem :D

w sumie ja czekam kiedy zaczniesz kuć - ciągle się tylko dosprzętawiasz, wyposażasz,... nie starczy Ci sił na kucie :P

Awatar użytkownika
walek
Posty: 174
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kuźnia Walek

Post autor: walek » 21 mar 2019, 16:08

Najpierw praca później żabawa ;) :P
Z tego ma być już później radość do ostatnich dni a to jeszcze ponad wiek :mrgreen: :roll:
Postęp polega na tym, że na wszystko potrzeba coraz mniej czasu, a coraz więcej pieniędzy. :mrgreen: Francis Albert Sinatra

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOJA KUŹNIA - my smithy”