Pierwszy miecz/szabla porady

Miecze - kucie i oprawa

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Jarowit98
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:42
Lokalizacja: Łomża

Pierwszy miecz/szabla porady

Post autor: Jarowit98 » 30 kwie 2017, 18:24

Witam. Jestem początkującym kowalem mam ledwie pół roku doświadczenia na nożach no i wychodzą mi w miarę ok. więc postanowiłem spróbować zrobić miecz lub szable ale potrzebuję porad by nie zepsuć wielogodzinnej pracy.

-Stal- chodzi mi jaką wybrać stal na szable lub miecz chodzi mi tu o odzysk ze złomu. Sądzę że resor powinien być idealny bo jest wytrzymały i ma odpowiednią giętkości przecież musi pracować wiele lat i wyginać się... tylko czy z odzysku będzie dobry resor lub jakiś inny złom???

-Hartowanie- Zdarza mi się że te bardziej cienkie i długie noże wyginają mi się a więc co będzie z szablą lub mieczem boję się że podczas hartowania wygnie się i cała praca pójdzie na marne... a przecież wielokrotne hartowanie niszczy produkt. Poza tym mam pytanie w czym mam rozgrzać tak długi przedmiot równomiernie myślałem nad wykopaniem dołu wstawieniem do niego rurki poprzebijanej i podłączonej do dmuchawy po czym zasypaniu rurki i dołu węglem drzewnym nie wiem czy to się opłaca dużo węgla pójdzie może są jakieś łatwiejsze sposoby??

-odpuszczanie- w razie gdyby się wszystko powiodło mam plan bo tak słyszałem żeby odpuszczać w ognisku a na krawędzi tnącą ponabijać jakieś warzywa czy owoce np. ziemniaki czy jabłka ale w przypadku resora chyba tego nie trzeba więc obejdzie się bez tego ale w razie czego też poproszę tu o poradę.

Ogółem dzięki za porady i odpowiedzi :mrgreen:

habeer
Posty: 595
Rejestracja: 09 wrz 2016, 08:31
Lokalizacja: Na Dolnym Śląsku piękne okolice, gmina Miękinia, Pisarzowice :)

Re: Pierwszy miecz/szabla porady

Post autor: habeer » 30 kwie 2017, 19:44

Szanowny kolego Jarowice.
Na początek proponuję przedstawić się w odpowiednim dziale i porządnie pokopać na forum. Stawiam dobrą wódkę jak nie znajdziesz odpowiedzi na powyżej postawione pytania :)

Miłej lektury

Awatar użytkownika
Dracorian
forumoholik
Posty: 1967
Rejestracja: 22 mar 2013, 15:24
Lokalizacja: Ziemia Lubuska [ok.Torzymia]

Re: Pierwszy miecz/szabla porady

Post autor: Dracorian » 30 kwie 2017, 20:26

Musisz wpierw zdobyć rudę dwimerytu i skórzaną łatę,wszystko przekuć w ogniu Góry Przeznaczenia i zahartować w smoczej krwii. :)
A tak serio to wogole nic na ten temat nie szukałeś.
Nawet wujaszek Google powinien wyszukać propozycje o produkcji miecza z adresem Forum Kowalskiego :P
Chętnie pomożemy,ale nie ma sensu powielać znów tego samego tematu ;) :)
Dobrym kowalem będziesz tylko wtedy,,kiedy to lubisz

Awatar użytkownika
tomko149
Posty: 279
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwszy miecz/szabla porady

Post autor: tomko149 » 13 gru 2017, 21:27

Dracorian pisze:Musisz wpierw zdobyć rudę dwimerytu i skórzaną łatę,wszystko przekuć w ogniu Góry Przeznaczenia i zahartować w smoczej krwii. :)
A tak serio to wogole nic na ten temat nie szukałeś.
Nawet wujaszek Google powinien wyszukać propozycje o produkcji miecza z adresem Forum Kowalskiego :P
Chętnie pomożemy,ale nie ma sensu powielać znów tego samego tematu ;) :)
Do jego stworzenia potrzeba czterech kłów szablozęba, nordmarskiej starki i sztaby magicznej rudy. Bohater może go też dostać od Kertha po wyzwoleniu Nordmaru. Zadaje 90 punktów obrażeń, wymaga 170 punktów siły.
wujek google tak mówi :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „MIECZOWNICTWO - swordmaking”