Program do prowadzenia magazynu

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Program do prowadzenia magazynu

Post autor: Aries » 11 lut 2019, 19:17

Kunio to pewnie wpadł tu pochwalić się programem. Założenie było takie, że teraz wszyscy zapytamy jak nazywa się ten program....
Jak ktoś zaczyna na Forum w ten sposób, to dla mnie żaden kowal.... :/
Czy się mylę Kunio? Jeśli tak - zapraszam do powitalni!
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Sokolpl
Posty: 719
Rejestracja: 30 gru 2018, 22:23
Lokalizacja: Ubiad Wielogłowy

Re: Program do prowadzenia magazynu

Post autor: Sokolpl » 11 lut 2019, 21:47

@cinekhh Jeżeli chodzi o programy zarządzające magazynami(Stany minimalne zarzadzanie np typu FIFO ,generowanie zapotrzebowan i zamówień, dokumenty magazynów MM ,RW i PW)mogę podać Ci nazwę programu na priv typu MRP ale żaden program źle zarządzany nie zda zadania Np jeżeli masz pręt fi 30 w długości 3000 mm 2 szt a do zlecenia potrzebujesz 2500 to 500 mm musisz musisz wrócić na magazyn główny przypadek 1 lub stworzyć magazyn resztek użytkowych przypadek 2
Zlecenie nr 2 na pręt fi30 długość 490mm rozwiązanie w przypadku 1 musisz pamiętać o tym że masz kawałek najbardziej optymalny pod względem wykorzystania materiału w przypadku nr 2 musisz mieć odpowiednią logikę (algorytm )który przeszukaj najpierw magazyn odpadów użytkowych a jeżeli ni znajdzie przeszukaj magazyn główny
Reasumując każdy program musi być odpowiednio nawodniony i skrupulatnie uzupełniany.Wiec jeżeli mowa o niewielkiej skali magazynu to przeglądniecie regałów z materiałem i spisanie co mamy a czego nam brakuje i musimy zamówić
Tak jak napisałem na początku jeżeli będziesz potrzebował nazwy programu jaki używam napisz na priv
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

Zablokowany

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”