Założenie Nożowniczej Działalności Gospodarczej - prośba o poradę

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, Nikiel, BANAN, Marcin

Aconitum

Założenie Nożowniczej Działalności Gospodarczej - prośba o poradę

Post autor: Aconitum » 03 mar 2017, 09:18

Z góry przepraszam za to, że pojawią się tu być może pytania, na które odpowiedź już padła na forum, jednak używałem szukajki i niestety nie udało mi się dowiedzieć wszystkiego tego co chciałem.

Do meritum - czas założyć działalność gospodarczą. Problemem dla mnie jest wybór formy opodatkowania, najkorzystniejsza dla mnie wydaje się karta podatkowa. Mieszkam w piździelowie, w którym jest raptem 1300 mieszkańców, nikogo bym nie zatrudniał (jednoosobowa działalnosć gospodarcza) i dla usług kowalskich podatek wynosiłby 181 zł miesięcznie. No właśnie, usługi kowalskie - co pod to podchodzi? Jakie PKD żeby US łaskawie pozwolił mi na taką formę opodatkowania? Jak określić swoją działalność?
Dodam, że noże wykuwam i sprzedaję głównie (99,9% przypadków) przez internet, i w większość poza granice Polski. Wiadomo o co chodzi, nie mam ochoty płacić haraczu darmozjadom i te 181 zł to kwota, którą jestem w stanie strawić.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam, PK

Awatar użytkownika
Qmar

Re: Założenie Nożowniczej Działalności Gospodarczej - prośba o poradę

Post autor: Qmar » 03 mar 2017, 10:01

Ryczałt. Jak sprzedajesz osobom fizycznym (nie firmom czy stowarzyszeniom) do 20 000 rocznie to nic nie zapłacisz podatku. Powyżej tej kwoty musisz założyć kasę fiskalną. Wystarczy wystawiać rachunki tak aby nie przekroczyć legalnie 20k zł. A ile sprzedasz bez rachunku to Twoja sprawa. Nie każdy chce rachunek ;)
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
Dudek

Re: Założenie Nożowniczej Działalności Gospodarczej - prośba o poradę

Post autor: Dudek » 01 kwie 2017, 21:36

Zainwestuj parę złotych w dobrego doradcę. Po upływie roku i rozliczeniu podatkowym, może się okazać, że produkcja noży to jeden podatek, a ich naostrzenie to już inna dziedzina i ci szanowna skarbówka dowali za narażenie skarbu państwa na straty. Wiem, co piszę! Porozbijali na różne stawki podatkowe co się tylko dało. To takie uproszczenie i ukłon w stronę podatników. Za wykopanie dziury pod szambo inne stawki i za zalanie betonem kształtu szamba inne. To chore państwo jest.
Wczoraj się dowiedziałem, że wjazd na posesję nie może być szerszy niż droga do niej. Czyli jak mieszkasz przy drodze 6 m szerokiej, to nie możesz mieć legalnie bramy 7 m :facepalm:

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”