PPK - kiedy wchodzi i czy jest obowiązek w tym uczestniczyć?

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, Nikiel, BANAN, Marcin

bjones

PPK - kiedy wchodzi i czy jest obowiązek w tym uczestniczyć?

Post autor: bjones » 01 cze 2019, 10:21

No właśnie, kiedy wchodzą pracownicze plany kapitałowe? Kolejne pytanie - czy mam obowiązek w tym uczestniczyć? Czy można się z tego wypisać? Powiem szczerze, że w ogóle nie interesują mnie państwowe systemy na oszczędzanie. Nie mam zaufania.

Awatar użytkownika
Sokolpl

Re: PPK - kiedy wchodzi i czy jest obowiązek w tym uczestniczyć?

Post autor: Sokolpl » 01 cze 2019, 12:57

@Bjones jest mnóstwo informacji w sieci na ten temat Wystarczy wpisać PPK😁
'Decyduje wola pracownika

Dla osób zatrudnionych PPK jest programem dobrowolnym. Pracownicy w wieku od 19 do 55 lat zostaną zapisani do PPK automatycznie, ale będą mogli podjąć decyzję o odstąpieniu od uczestnictwa w programie składając oświadczenie o rezygnacji. Pracodawca zatrudniający co najmniej jedną osobę deklarującą chęć uczestnictwa w PPK będzie zobowiązany do realizacji programu.

https://www.sage.com.pl/strefa%20dla%20 ... racodawcow
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

tatarzyn

Post autor: tatarzyn » 02 cze 2019, 09:18

Program podobno jest powszechny, więc będą mogli z niego korzystać zarówno pracownicy jak i w pewnej perspektywie czasowej również pracodawcy, osoby prowadzące działalność gospodarczą.
Czy finansowo jest to korzystne? Cóż, jest to indywidualna decyzja. Fakty są takie, że emerytury z ZUS będą na bardzo niskim poziomie, więc trzeba szukać innych filarów. OFE się nie sprawdziło, są też IKE. Teraz rolę IKE przejmie PPK. Czas pokaże jak to funkcjonuje.
Swoją drogą, to nie tylko jest wątpliwość dla pracownika, ale równeiż wyzwanie dla firmy.
Na https://ppk.info/ - zostało to trochę szerzej opisane, jak wdrożyć czy są i jakie korzyści z tego tytułu.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2019, 06:49 przez tatarzyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LoL

Post autor: LoL » 02 cze 2019, 11:34

Mnie na szczęście te ich pomysły nie dotyczą, 1200 z groszami rocznie i jakaś tam emerytura będzie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”