Palenisko z bębna i felgi

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

mak
Posty: 114
Rejestracja: 07 sie 2016, 02:17
Lokalizacja: K-Koźle

Re: Palenisko z bębna i felgi

Post autor: mak » 20 wrz 2016, 18:06

Ano, wiem. Przynajmniej teoretycznie ;) Na dotychczasowych paleniskach nie było tego problem, a jak pisałem - w poprzednim, miskowym, to w ogóle nie dałem mu za dużo czasu na przeschnięcie i nie było aż takich jaj.
No zobaczymy, póki co aura nie sprzyja paleniu, a nie mam zadaszenia, także trzeba czekać.

mak
Posty: 114
Rejestracja: 07 sie 2016, 02:17
Lokalizacja: K-Koźle

Re: Palenisko z bębna i felgi

Post autor: mak » 25 wrz 2016, 01:03

Dzisiaj pogoda dopisała, więc pospawałem stelaż, żeby już nie wydziwiać z krzesełkiem i rozpaliłem ruszta. W sumie spoko, strzelać już nie strzela, pali się normalnie. Jednak przy takiej konstrukcji rzeczywiście nadmuch trochę słaby do palenia koksem. Podłączenie dmuchawy z pieca CO może się nie udać, bo rura chyba jest za wąska do tego. Zostaje palenie węglem drzewnym, mocniejsza suszara albo kombinowanie z podłączeniem innej dmuchawy.
Suma sumarum chyba zbliżam się do punktu, o którym bardziej doświadczeni wspominają wszystkim nowicjuszom - można kombinować, ale prędzej czy później i tak kończy się na sprawdzonych rozwiązaniach, które nie bez powodu są sprawdzone ;) Także chyba się w końcu wezmę za normalną kotlinę bez wydziwiania. Wsad będzie łatwiejszy, nadmuch normalny i blat wygodny. A to rozwiązanie zostanie na plenery z węglem drzewnym i tyle ;)

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Palenisko z bębna i felgi

Post autor: BANAN » 25 wrz 2016, 06:54

Trzynastolatki na tym forum potrafili zrobić z blachy redukcję z prostokątnego przekroju dmuchanwy do okrągłego rurki, to i Ty dasz radę.
Kontakt 517355290

mak
Posty: 114
Rejestracja: 07 sie 2016, 02:17
Lokalizacja: K-Koźle

Re: Palenisko z bębna i felgi

Post autor: mak » 25 wrz 2016, 11:59

Test pewno zrobię, ale chyba za duże przewężenie jest, żeby powietrze się dało przepchać przez taką konstrukcję - otwór dmuchawy ma ponad 10-11cm, a rurka jest calowa na wejściu i przechodzi w ciut szerszą. Także to nie przekrój jest problem (np. dmuchawa z pochłaniacza też ma przekrój okrągły).

mak
Posty: 114
Rejestracja: 07 sie 2016, 02:17
Lokalizacja: K-Koźle

Re: Palenisko z bębna i felgi

Post autor: mak » 01 paź 2016, 21:32

Kolejne testy wypadły lepiej. Przy, w sumie skromnym, wspomaganiu węglem drzewnym i dużej hałdzie (kłania się brak blatu :/) koksu, grzeje przyzwoicie nawet na dotychczasowej suszarce. Grzejąc naprzemiennie dwa pręty 18ki na kleszcze, grzeje do żółtego zanim skończy się kucie jednego z nich. Także w sumie spoko, póki nie ma czegoś lepszego, a przy okazji kawałek pióra z resora załapał się na wyżarzanie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”