Budowa pieca gazowego - Pokrycie maty ceramicznej

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

MikolajBB
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2017, 01:26
Lokalizacja: Łódź

Budowa pieca gazowego - Pokrycie maty ceramicznej

Post autor: MikolajBB » 11 lut 2018, 00:15

Witam,
Myślę nad zbudowaniem pieca kowalskiego gazowego, który będzie wyłożony matą ceramiczną 2x25mm.
Czytałem, że warto ją pokryć czymś w rodzaju utwardzacza/kitu/zaprawy chociażby dla względów zdrowotnych i tu jest problem większość z tych materiałów kosztuje nie mało i zastanawiam się czy da się jakoś temat przeskoczyć.
- Zaprawa cyrkonowa koszt ok. 170zł
- Utwardzacz do mat ceramicznych ok. 170zł
Czy ktoś z was może stosował coś tańszego myślałem np. nad zaprawą szamotową która kosztuje ok. 30zł tylko nie mam pojęcia czy ma racje bytu jako pokrycie maty ceramicznej.
Czy jednak trudno wydać te 170zł użyć tyle ile potrzeba i najwyżej zostanie na później?

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Budowa pieca gazowego - Pokrycie maty ceramicznej

Post autor: BANAN » 11 lut 2018, 09:05

Glna, tylko trudno ukopać o tej porze roku. Trzeba z niej wypłukać piasek, a zawiesiną jak zgęstnieje do konsystencji gęstej śmietany pomalować wnętrze pieca.
Kontakt 517355290

graffic

Re: Budowa pieca gazowego - Pokrycie maty ceramicznej

Post autor: graffic » 11 lut 2018, 10:44

MikolajBB

dwie rzeczy:
- jeśli możesz na początek przedstaw się proszę w dziale powitań - pisząc parę słów o sobie
- ad gliny - zawsze można kupić glinę w worku (1-20 kg lub większe, do kupienia w necie), aż tak dużo tego nie potrzebujesz (myślę 2-3 kg starczy, zależy jak duża masz komorę), a na pewno będziesz mógł wykonać zabieg o którym pisze Banan już teraz, poza tym, glina glinie nie równa i nie wiadomo, czy masz w okolicy złoża gliny, a jeśli tak, to jaki jest jej skład np. czy zawiera dużo żelaza, magnezu, manganu itd. - ja pewnie sugerowałbym glinkę kaolinową - ale w tym temacie powinni wypowiedzieć się ci, co używają pieców i zabezpieczają gliną mate ceramiczną

Remington
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2009, 17:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Budowa pieca gazowego - Pokrycie maty ceramicznej

Post autor: Remington » 11 lut 2018, 11:14

Szary kaolin w postaci proszku można dostać w paczkach 1kg w marketach budowlanych. Szukaj w pobliżu cegieł i zapraw szamotowych.

pocjan
Posty: 8
Rejestracja: 06 sty 2018, 18:59
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Budowa pieca gazowego - Pokrycie maty ceramicznej

Post autor: pocjan » 12 lut 2018, 18:53

Może:
http://www.sklep.notec.pl/kity-ceramicz ... e-5kg.html
lub
http://www.sklep.notec.pl/kity-ceramicz ... e-5kg.html
jeden i drugi użyłem do piecyka gazowego, może drogi , ale dobry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”