MUROWANE PALENISKO I KOMIN

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

arthurid
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2017, 11:12
Lokalizacja: Poznań

Re: MUROWANE PALENISKO I KOMIN

Post autor: arthurid » 21 wrz 2019, 21:11

Leonzlasu - zgadza się, strasznie mi się to ciągnie niestety, ale mam nadzieję ,że w przyszłym roku wreszcie odpalę marzenia! :)
Sokopol - dzięki, miło słyszeć :) - tak naprawdę to wiem ,że przeginam z konstrukcją, ale zawsze chciałem by moje kowalstwo było nie tylko waleniem młotem ale też bym czuł klimat samego kucia i miejsca - sorry za wątek filozoficzny ;)

graffic

Re: MUROWANE PALENISKO I KOMIN

Post autor: graffic » 21 wrz 2019, 21:47

nic nie szkodzi (wątek filozoficzny) - generalnie większość kowali ma jakąś tam swoją filozofię :D

a kuźnia naprawdę spoko :) oby to zaangażowanie nie zmalało !

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: MUROWANE PALENISKO I KOMIN

Post autor: BANAN » 22 wrz 2019, 06:11

W Czerśli podejżałeś?
Kontakt 517355290

arthurid
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2017, 11:12
Lokalizacja: Poznań

Re: MUROWANE PALENISKO I KOMIN

Post autor: arthurid » 22 wrz 2019, 20:43

Banan - niestety nie znam Czerśli - nigdy o niej nie słyszałem a jest tam kuźnia skoro piszesz :) . Masz może jakieś zdjęcia?
Co do mojego projektu pieca to tak naprawdę zmieniał i zmienia się na bieżąco , najpierw miał być jak na pierwszym rysunku, potem burza mózgu i ostatecznie wyszło co wyszło - granity podpowiedziała mi córka bym się nie wykończył z tymi łukami ceglanymi. :)
Jednak na pewno gdzieś podświadomie jest to resume wszystkich pieców które widziałem - ale Czerśli nie widziałem więc jak masz jakieś zdjęcia to proszę podeślij.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: MUROWANE PALENISKO I KOMIN

Post autor: BANAN » 23 wrz 2019, 06:23

W Czerśli jest wielopokoleniowa kuźnia Izdebskich z dwoma takimi paleniska i młotem MS 200. Jak kiedyś zbłądzę w drodze do lub z Łukowa to porobię fotki. Ładnie to wygląda ale bez systemu odciągowego i tak kuźnia przy rospalaniu cała zadymiona.
Kontakt 517355290

arthurid
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2017, 11:12
Lokalizacja: Poznań

Re: MUROWANE PALENISKO I KOMIN

Post autor: arthurid » 24 wrz 2019, 21:48

Banan,chyba wtedy podzielisz się zdjęciami ? ;)
Co do zadymienia to mam nadzieję ,że nie będzie tak źle, sprawdzałem ciąg w otworze w kominie gdzie będzie wpięty okap, i jest niezły (komin ponad nim ma około 2,3 m). Poza tym sam okap będzie dość wysoki bo ponad 1 metr więc sam w sobie będzie też kominem - czyli ciąg się wzmocni (w sumie będzie ponad 3 m komina nad paleniskiem). Mam nadzieję ,że wystarczy .. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”