MS 100B; Chambersburg - RENOWACJA/INSTALACJA

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

MasterTomsk
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:31
Lokalizacja: Łapanów

Re: MS 100B; Chambersburg - RENOWACJA/INSTALACJA

Post autor: MasterTomsk » 06 maja 2020, 09:23

Witam. Jak postępy z poprawą pieca? Mam podobny problem u siebie. Dodam tylko że mi dodatkowo płomień nie mieści się w komorze.

Awatar użytkownika
koniu
Posty: 22
Rejestracja: 02 lis 2016, 17:15
Lokalizacja: mława

Re: MS 100B; Chambersburg - RENOWACJA/INSTALACJA

Post autor: koniu » 07 maja 2020, 22:21

kin241:
1. Moje krawędzi bocznych nie posiadały więc strzelałem z promieniem. Oczywiście musze to uwzględnići poprawić na większe.
2. Na MS jest 1mm i chyba tak zrobie w amerykańskim.
3. Zanim zrobie nowe kowadła to aby kożystać ze starych dam podkładkę pod szabotę 30mm. Moje jest niższe o 25mm i widoć już znacznik NORM opuszczony o jakieś 5mm.
4. Niby oczywista sprawa ale na to nie wpadłem, dzięki za podpowiedź.
5. Mam w okolicy firmę, która produkuje koła zębate. Mają własną hartownię i co najważniejsze technologa, który pracował już z tą stalą. Mam nadzieję, że operacja się powiedzie.

Co do pieca to dziś odpaliłem najmniejszy. Komora 13x8,5x24cm, flara 2cale, materiał IFB26, ocieplenie 7,5cm. Powiem tak.... zupełnie inna robota:D Błyskawicznie się nagrzewa, materiał rozgrzewa się do prawie białego. Bawiłem się niecałą godzinę. Przekułem kawałek resora, kawałek stali C45 40x40x150 nadawał się kucia po 5-7min grzania.
Nie da się wyciągnąć wniosków po takim czasie pracy. Dużo zależy od tego ile gazu i powietrza pompujesz. Ja dziś ciągle zmieniałem proporcje i efekty widać było gołym okiem. Zeby coś więcej powiedzieć to jestem zbyt mało doświadczony z takimi piecami.

MasterTomsk:
Wydaje mi się, że możesz dawać za mało powietrza. U mnie jak jest mało to płomień wydostaje się z pieca ale taki żółty. Jak dam więcej to robi się niebieski i uderza w detal. Staram się tak regulować aby dawać jak najwięcej powietrza, tak aby niebieski płomień nie oddalał się od flary. Jak zaczyna się oddalać to zaszyna prukać, prychać i gwizdać, a sam płomień robi się taki bardziej zielony. W tej sytuacji temperatura spada co odrazu widać wewnątrz komory.

MasterTomsk
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:31
Lokalizacja: Łapanów

Re: MS 100B; Chambersburg - RENOWACJA/INSTALACJA

Post autor: MasterTomsk » 08 maja 2020, 20:55

Koniu. Nie dodałem ze mam palnik atmosferyczny, poczyniłem już zakupy i czekam na dmuchawę i izolacje. Zrobię tak jak Szanowne Grono i zrobię nadmuch z rekuperatorem i izolacje wewnętrzną. Następnie troche zabawy w kucie i szukanie optymalnych ustawień( Czasem trzeba dorosnąć do pewnych decyzji )

Larsso
Posty: 290
Rejestracja: 15 lip 2018, 11:58
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

Re: MS 100B; Chambersburg - RENOWACJA/INSTALACJA

Post autor: Larsso » 30 sty 2021, 16:17

hej, mam nadzieję że młoty hulają jak należy, znalazłem stronkę na której jest kilka pdf-ów o młotach, w tym o chambersburgach też ;) http://www.hammerwhisperer.com/literature.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”