Projekt przęsła

tematy odłożone dla przyszłych pokoleń

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

dara

Post autor: dara » 16 lut 2011, 07:36

Zawsze jak by co to możesz zdemontować przęsła i na alledrogo wystawić no nie?

zk
Posty: 56
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:59
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: zk » 16 lut 2011, 08:05

ja siedze w masówkach , i jesli chcesz tym sie zając to oprócz tej pani obskocz okoliczne centra budowlane z propozycja współpracy . Zeby utrzymać cene musisz mieć obrót .
Następna sprawa to płatnośći , kasia schodzi przeważnie po miesiącu a ty musisz mieć na bierzadza produkcje , opłaty , wypłaty.

Awatar użytkownika
Custom
Posty: 262
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:23
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Custom » 16 lut 2011, 15:24

Ateem poruszyłeś niezły temat. Kiedyś chciałem zastrzec wzór bo był bardzo udany , ale okazało się to nieopłacalne.Nie wiem jak jest teraz , ale wtedy kosztowało to 2500 zł jednorazowo plus roczny abonament 700 zł .Tyle dowiedziałem się w kancelarii patentowej.
Opłaca się to jak robisz udaną masówkę ale na kilkadziesiąt przęseł odpada.
Co do pana Mietka masz rację zawsze znajdzie się ktoś ,kto zrobi taniej :? właśnie dlatego chcę stworzyć wzór , którego pan Mietek nie podrobi tak łatwo.

Zk , masz rację z szukaniem odbiorców , może kiedyś tak zrobię ;) na razie jestem za mały na takie duże sprawy jak produkcja dla centrów budowlanych.
Niemniej jednak dziękuję wszystkim za szczere porady - są bardzo cenne.

scyzoryk
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2009, 20:48
Lokalizacja: spod Kielc

Post autor: scyzoryk » 28 lut 2011, 20:30

nie udzielałem się tu koło roku... pomysł tworzenia taniego masowego a w dodatku niepowtarzalnego przęsła jest beznadziejny z samego założenia i nie chodzi o to czy jest albo nie opłacalny na starcie...
każdy projekt, nawet ten genialny, bo wybrany przez ludzi z forum, co to i owo widzieli i robili, który jeszcze chwyci i będzie miał powodzenie niestety też będzie w locie skopiowany przez maszynowych twórców esów.... po cholerę zadawać taki temat? kto masowo będzie robił w kuźniach takie przęsła? po co i komu, za jakie pieniądze? twórzmy coś nowego a jak już kopiujemy to te projekty co nie są jedynie kompilacją esów, koszyków i kiści winogron z chin....
uniosłem się ale choć sam mało stworzyłem projektów, kilka udało się sprzedać... ;) ostatnia bida zmusi mnie do szukania takich tematów
zawsze trzeba widzieć plusy w minusach

Awatar użytkownika
Custom
Posty: 262
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:23
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Custom » 28 lut 2011, 22:53

[quote="scyzoryk"] po cholerę zadawać taki temat? kto masowo będzie robił w kuźniach takie przęsła? po co i komu, za jakie pieniądze? twórzmy coś nowego a jak już kopiujemy to te projekty co nie są jedynie kompilacją esów, koszyków i kiści winogron z chin....

Każdy ma swój punkt widzenia . Jeszcze kilka lat temu myślałem podobnie jak Ty , ale po czterdziestce zmądrzałem .
Zadałem taki temat , bo nie widzę sensu w jednostkowych zleceniach .Robiłem to przez 10 lat i czas powiedzieć dosyć . Może to zabrzmi mało popularnie , ale jeszcze nikt się nie dorobił z pracy własnych rąk . Oczywiście starcza każdemu na godne życie i co nieco odłoży , ale nigdy nie rozwinie skrzydeł robiąc co tydzień inne zlecenie , nie te czasy .
Zakładając temat chciałem stworzyć wzór przęsła , który byłby dostępny dla przeciętnego Kowalskiego czy Nowaka i przy okazji powiedzieć NIE tandetnej chińszczyźnie z hipermarketu.
Na indywidualne zlecenia zawsze będzie klient , ale ja wysiadam z tego pociągu .

Qood
Posty: 104
Rejestracja: 02 wrz 2009, 18:33
Lokalizacja: z piekla rodem
Kontakt:

Post autor: Qood » 28 lut 2011, 23:53

Najlepszą odpowiedzią jest ostatnia reklama Castoramy: 2 m przęsło= 134 PLN. Nie kupisz nawet materiału za te pieniążki:(

Awatar użytkownika
Custom
Posty: 262
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:23
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Custom » 01 mar 2011, 07:25

Taak , chyba czas powiedzieć pas.

seroo10
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2010, 19:22
Lokalizacja: Klucze

Post autor: seroo10 » 02 mar 2011, 18:08

No masakra z tą ceną w casto. Jedyna nadzieja że ludzie z okolic oczekują coś więcej od ogrodzenia :). Ale to wszystko wiąże się z kasą a jak jest z kasą to każdy wie.

scyzoryk
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2009, 20:48
Lokalizacja: spod Kielc

Post autor: scyzoryk » 11 mar 2011, 21:11

mamy odpowiedź na bilboardach...
kiszka, jednym słowem... :evil:
zawsze trzeba widzieć plusy w minusach

amug5
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2011, 00:13
Lokalizacja: okolice jarosławia

Post autor: amug5 » 15 mar 2011, 16:40

nic nie mozna casto zrobić widziałem tez tą reklame to jest mega badziewie a co najleprze w moich okolicach coraz więcej widać tego szajsu. Jak by ktoś wpadł na pomysł jak z tym walczyć to jestem do dyspozycji
amator

Sadek
Posty: 117
Rejestracja: 19 gru 2009, 11:33
Lokalizacja: Nieborzyn
Kontakt:

Post autor: Sadek » 15 mar 2011, 21:53

Ceną na pewno nie jesteśmy w stanie walczyć, kuzyn sprowadza różne rzeczy z chin i kiedyś przywiozłem klatki (kartony) od skuterów niby profile metalowe ale jakby z papieru, więc trzeba kolego tylko cierpliwości tak jak się pojawiają tak zaczną ginąć śmiercią naturalną i wtedy klient nas będzie szanował. Miałem klienta który powiedział że pod uwagę bierzemy tylko pręt pełny nie żadne profile, bo On nie będzie tego zmieniał za kilka lat.
Pozostaję otwarty, elastyczny, ciekawy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kowalskie archiwum ”