KONKURS "PROWOKACJA"!

tematy odłożone dla przyszłych pokoleń

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

KONKURS "PROWOKACJA"!

Post autor: Nikiel » 14 gru 2009, 23:37

szczegóły konkursu:)

„PROWOKACJA”

Chyba się wszyscy zemną zgodzą ze w dzisiejszych czasach nic tak dobrze nie wpływa na popyt jak dobrze wymierzona „Prowokacja”
Skandal dzięki któremu autor jest wstanie odsunąć na boczny tor właściwości i cechy które niegdyś były najważniejszymi , tymi priorytetowymi w sztuce i pod przykrywką prowokacji przyćmić swoje braki i niedoskonałości .
Na ile ważna jest umiejętność posługiwania się tym wszystkim co kiedyś świadczyło o prawdziwym artyzmie i geniuszu?
Zdajemy sobie sprawę, że obecnie artystą morze być każdy a o jego sukcesie nie będzie świadczyć to, przez ile wieków ,bądź pokoleń jego dzieło będzie doceniane a to w jakiej ilości i za jaką cenę zostanie sprzedane.
Nie wystarczy tylko coś zrobić ,trzeba zaistnieć i odnieść sukces posługując się wszystkimi mechanizmami manipulacji.Nie wiem czy o tym myślał Duchamp wystawiając swój Pisuar w galerii ale na pewno Damien Hirst tworząc swoją fabrykę gdzie z taśmy produkcyjnej schodzą tak zwane ‘dzieła sztuki’ sprzedawane za miliony w ekskluzywnych domach aukcyjnych.
Warto by się zastanowić czy jest jeszcze miejsce dla prawdziwego rzemiosła i czy jest ono wstanie konkurować z jednorazówkami , tym wszystkim co daje nam współczesny świat?Jak ważne są osiągnięcia naszych poprzedników i ile są warte?Czy kowalstwo to przestarzała dziedzina sztuki, która w ówczesnym świecie nie jest wstanie znaleźć miejsca dla siebie,a jej tradycjonalizm to bardziej przeszkoda niż zaleta? A jedynie ustępstwa bądź pójście na pewien kompromis morze spowodować by została ona zauważona, a kowal nie był postrzegany jedynie jako podkuwacz koni.
Zróbmy więc "BUMM", ale w naszym wykonaniu, pokazując w realizacjach to co jest dla nas najważniejsze !!łącząc stare z nowym ,swego rodzaju PROWOKACJĘ cokolwiek by to miało znaczyć.


1.ORGANIZATORZY.:

Stowarzyszenie Forum Kowalskie

2.TERMIN I MIEJSCE EKSPOZYCJI.
Miejsce ekspozycji (forum kowalskie)

1 etap termin nadsyłania prac zgłoszeniowych od 15.12.2009 do 12.02.2010
na pierwszy etap osoby zainteresowane przesyłają prezentację swojego pomysłu w wybranej formie rysunek,szkic,wizualizacja,model,itp oraz opis koncepcji projektu(jeśli wymaga tego praca)

2 ETAP NADSYŁANIA GOTOWYCH PRAC od 15.02.2010 do 15.03.2010
-Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu przesyłają Gotowe realizację w formie sprawozdania fotograficznego minimum 5 zdjęć.
-Na fotografiach powinny znajdować się kluczowe elementy realizacji,
-Jedno zdjęcie powinno ukazywać skalę realizacji i jej całkowity obraz.
-Wymagane jest minimum 5 zdjęć będących sprawozdaniem z procesu produkcji.

3.CEL,ZADANIE,MATERIAŁ
Celem konkursu jest prezentacja dokonań kowalstwa tradycyjnego,architektonicznego itp.Prace powinny być elementami kowalskimi w szerokim tego słowa znaczeniu,zawierać oryginalną koncepcję twórczą, oraz być na wysokim poziomie artystycznym i wykonawczym.
Materiał dowolny ,zalecany :stal.

4.WARUNKI UCZESTNICTWA.
1.konkurs jest otwarty dla wszystkich osób zarejestrowanych na forum.
2.Do konkursu można zgłaszać maksymalnie dwie prace które:
- są własnością artysty w rozumieniu praw autorskich,

- zostały zgłoszone pod nazwiskiem autora,

5.JURY

-Prace oceniać będzie jury.
-Autorska interpretacja tematu oraz użycie w pracy stali będzie podstawowym kryterium, według którego jury dokona kwalifikacji prac i przyzna nagrody regulaminowe. Dopuszcza się opatrzenie prac autorskim komentarzem.
-Werdykt jury jest ostateczny.
-Droga prawna jest zamknięta.
-Protokół z obrad jury będzie zamieszczony na stronie forum po zakończeniu konkursu.

6.NAGRODY REGULAMINOWE.
1 Nagroda za pierwsze miejsce Młotek Hofiego ufundowany przez Paweł Guba “Global sculptures end metal art LTD”
Prace zakwalifikowane do 2 etapu konkursu będą publikowane na forum.

7.NAGRODY POZA REGULAMINOWE
-1 miejsce Publikacja pracy konkursowej w BABA UK (postaram się załatwić publikację w jakimś dobrym czasopiśmie UK, ale to trzeba jeszcze dogadać.)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, 17:06 przez Nikiel, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 15 gru 2009, 01:19

No to żeście pojechali z koksem teraz pięknie.Jako że fundator nagrody nie powinien brać udziału w konkursie (chyba :-P ) więc teoretycznie szanse wszystkich uczestników zwiększają sie o jakieś 49% Koncepcja konkursu bardzo interesująca róbta se co chceta byle było ciekawe :-D :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 15 gru 2009, 05:44

No to ja wypadam,najtrudniej z tą dokumentacją fotograficzną,hoffi-banan młotek już sobie sam odkułem ale pilnie będę się przyglądał poczynaniom młodej gwardii,powodzenia.
Kontakt 517355290

sopikkopf
Posty: 170
Rejestracja: 28 sie 2009, 23:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: sopikkopf » 15 gru 2009, 08:20

czyli że ostatecznie na jaki temat ma być praca? wigilijny? czy wszystko jedno?

ornatus
Posty: 200
Rejestracja: 08 lis 2009, 16:35
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Post autor: ornatus » 15 gru 2009, 19:14

jestem pod wrazeniem! Wyglada mi to na naprawde profesjonalnie przygotowany konkurs :)) Za ten wysiłek, az nie godzi się w nim nie wystartować

Tadeusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: Tadeusz » 15 gru 2009, 20:03

Czyli ma być "bawiąc uczyć, ucząc wychowywać, wychowując bawić czyli śmiesznie, dowcipnie ale powarznie" i pewnie aby nie wyszło co artysta ma na myśli.

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 15 gru 2009, 20:41

myślę, że pierwsza część konkursu do ogarnięcia czasowo i koncepcyjnie - gorzej z czasem na wykonanie, ale to własnie problem odpowiedniej koncepcji aby zgrabnie się uwinąć.
czy duety wpisują się w regulamin ? :-/

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 15 gru 2009, 21:36

jakiś czas postaram się wygospodarować choć go za wiele nie posiadam,ale duety czy zespoły nie do końca będą sprawiedliwe :-(

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 15 gru 2009, 22:11

u Macieja i Harlema nie bedzie trzeba dzielic bo i tak kuznia jest jedna :P

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 16 gru 2009, 00:28

W konkursie moga brac udzial grupy i pojedyncze osoby.
Istnieje morzliwosc przedlurzenia drugiego etapu!!!

Zachecam wszystkich do wziecia udzialu temat jest wmiare prosty i daje durze pole do popisu zarowno tym poczatkujacym jak i masterom.Z drugiej zas strony macie morzliwosc stworzenia pracy ktora bedzie dla wielu zupelnie czyms nowym i mala odskocznia od waszej codziennej pracy warsztatowej.Przyokazjij bedzie to maly sprawdzian waszych umiejetnosci i trening dla waszego kreatywnego myslenia.

Z racji tego ze jestem kreatorem tematu konkursowego bede wspieral uczestnikow konkursu swoimi doswiadczeniami i konsultacjami na forum.
pierwszy etap.

Na pierwszy etap uczestnicy musza dostarczyc przyblizona wizualizacje swojego projektu i koncepcji jesli wymaga tego realizacja.
Morze to byc szkic z dolaczonymi opisami,rysunek w dowolnej technice,projekt 3D,animacja komputerowa,wizualizacja,model,makieta itp.Chodzi oto by w jaknajciekawszy i czytelny sposob przedstawic swoj pomysl Jury.
Do czesci artystycznej dolanczacie opis koncepcji.Tyczy sie to tych projektow ktore moga zostac odebrane dwojako przez Jure.Powinien on zawierac opis tego wszystkiego co chcecie przekazac wasza realizacja.
Pamietajcie rowniez otym ze liczy sie pomysl i wykonanie ale i wasze podejscie do samego konkursu.

PS:przez pierwszy miesiac trwania konkursu osoby zainteresowane moga ze mna konsultowac swoje
pomysly!!!

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 16 gru 2009, 07:46

Row ty chyba też nie będziesz walczył sam tylko z bratem?
Kontakt 517355290

ornatus
Posty: 200
Rejestracja: 08 lis 2009, 16:35
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Post autor: ornatus » 16 gru 2009, 23:45

ja bede walczył z całą rodziną nawet a co mi tam :-P fajnie z tym konkursem. Mam ochote zrobić coś czego pewnie przy innej okazji bym nie miał czasu lub checi stworzyć. Nie chodzi o to kto wygra ten młotek, bo chyba kazdego na niego stać. marzy mi sie dyplom, ze brałem w takim konkursie udział i gdy zajme ostatnie miejsce proszę i tak napisać, że kowal zajął "wysokie" miejsce (bez wdawania sie w szczegóły które to juz było) :) Powiesze sobie w kuźni na scianie, wiecie, tak pod klienta :lol:

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 17 gru 2009, 01:26

I oto właśnie chodzi Ornatus.
Cieszę się ze powoli przybywa chętnych do konkursu bo myślałem ze mogą być z tym problemy:)

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 17 gru 2009, 22:01

Banan ja walczę sam,brat jes tylko pomocnikiem przy wykończeniu jak przygotowanie do malowania (szlifowanie,czyszczenie)gotowego wyrobu a skończywszy na montażu,wena twórcza i wykonanie to moja robota,a że przez ostatnie lata obrodziło robotą to i czasu wolnego niema a terminy ścigają (pracowników miałem parę lat temu ale temat zamknąłem wolę tyrać sam ) :mrgreen: .Moja prowokacja będzie polegała na wkurzeniu klienta,że w terminie się nie mieszczę a jakieś duperele robię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ja bym tam wolał air hamera zamiast hamera Hofiego ale to już szczegół :mrgreen:

PAWLE PAMIĘTASZ O MNIE !!!

Awatar użytkownika
Helga ten-door
Posty: 459
Rejestracja: 10 lis 2009, 18:39
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: Helga ten-door » 18 gru 2009, 05:17

Czołem.
Mam pytanie w kwestii formalnej;
-projekty należy publikować na forum czy wysyłać do organizatora---czyli gdzie?
-czy można poznać skład jury,jeśli to nie tajemnica.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kowalskie archiwum ”