Praca miesiąca - dyskusja

Tu dodajemy zdjęcia i głosujemy na najlepszą pracę miesiąca

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Grzegorz K. » 08 maja 2020, 19:25

Gratki!!!!! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sokolpl
Posty: 719
Rejestracja: 30 gru 2018, 22:23
Lokalizacja: Ubiad Wielogłowy

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Sokolpl » 08 maja 2020, 19:58

Gratulacie MT Super Praca
Gratulacje również dla Wszystkich którzy wzięli udział 😀
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Aries » 09 maja 2020, 13:16

Gratuluję MT !
Prawdę powiedziawszy, to sądziłem że wygra brama Arkadiego.
Z drugiej strony nie dziwi, że wysoko pasują się prace z ostrzami skoro na Forum Kowalskim przeważają użytkownicy od ostrzy właśnie....
Wiem, że prac konkursowych ogólnie jest mało....ale może warto jednak zastanowić się nad rozbiciem konkursu na dwie kategorie: kowalstwo szeroko podjęte i płatnerstwo (w tym ostrza wszelakie). Graffic co Ty na to?
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

piotr1as
Posty: 481
Rejestracja: 13 sty 2016, 18:01
Lokalizacja: Żychlin

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: piotr1as » 09 maja 2020, 13:41

Aries nie wiem czy to dobry pomysł nie ma tych prac aż tak wiele, poza tym miesiącem.
Ale co mnie zastanawia to niska frekwencja głosujących, czy ludzie nie wiedzą o tym konkursie?
Może podpiąć link na stronie głównej.
W tym miesiącu chyba każdy mógł wybrać pracę która mu się podobała.

graffic

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: graffic » 09 maja 2020, 14:27

Aries - możemy to podzielić - tylko że czasem nie ma czego dzielić :/ - maj był wyjątkowy, przyznaję, ale to raczej odstępstwo od reguły
ewentualnie można zastanowić się nad konkursem tematycznym (nożowo-płatnerskim) - tzn. zgłasza się 10 prac nożowych - ale nie wciągu miesiąca - tylko tak długą aż się uzbiera owe 10 prac - i dopiero wówczas rozpisywana jest ankieta z opcją przyznawania np. do 3 głosów (żeby było więcej emocji)

podobnie można zrobić z kowalstwem - choć tutaj preferowałbym zachowanie obecnej formuły (co miesiąc - bez względu na liczbę prac)

Piotr1as - ogłoszenie o konkursie ponawiałem na chatcie chyba z 4 razy (normalnie tego nie robię) - jak ktoś wchodzi na FK - to podświetlają mu się nieprzeczytane wątki - mogę wrzucić na główną (w strefie nagłówka) - ale jeśli ktoś nie czyta chatu, nie zagląda w wątki - to taka zmiana / informacja niewiele wniesie - problemem nie jest informacja o głosowaniu, ale liczba głosujących :/


generalnie na FK - rejestruje się sporo osób 50-100 miesięcznie - ale to w żaden sposób nie przekłada się na to, jak owi członkowie są aktywni - najczęściej wpadają po informacje, albo próbują uskutecznić kryptoreklamę / pozycjonowanie - no i jest grupa nożorobów - gdzie głównym ich zainteresowaniem są informacje dot. piecyka....

Bartosz T.
Posty: 143
Rejestracja: 05 lut 2020, 18:07
Lokalizacja: Podgaje/Jastrowie

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Bartosz T. » 09 maja 2020, 16:09

Są też tacy co przespali, jak na przykład ja:/ A formę konkursu bym zostawił. Może by zasugerować delikatnie by ograniczyć nożowe wyroby? Ja to nawet bym swoich "chłopskich" tasaków nie wrzucał. Dopiero się oswajam z kuciem.
Jakkolwiek problem frekwencji byłby rozwiązany będzie i tak na forum sporo szukaczy i pytaczy.
Uczciwa praca brudzi ręce, nieuczciwa sumienie..
Słowa dziadka Józka :)

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Bodar » 09 maja 2020, 16:38

Grota MT nie ma co porównywać z ostrzami, ten to waga super ciężka :)
Macieju, gratuluję :>

piotr1as pisze:
09 maja 2020, 13:41
Ale co mnie zastanawia to niska frekwencja głosujących, czy ludzie nie wiedzą o tym konkursie?
Wiedzą, wiedzą, tylko że się samo nie otwiera, to nie głosują. To efekt "leniwego smartfoniarza" wszystko bez wysiłku musi być podane jak to się mówi pod samą gębę. A tu trzeba wejść w strefę konkursu, zaznaczyć jakąś kropkę, do kropek przypisane nazwy prac ... a nie widać, no to kliknąć w temat praca miesiąca żeby zobaczyć, a jak już zobaczy , to jak dojedzie do ostatniej, to zapomni jaka była pierwsza ... i jeszcze raz kliknąć ... zbyt duży wysiłek .... a na fb wystarczy - jeb łapka i pojszło ... i często się nie wie nawet za co ta łapka, ot "znajomy" na fb to kliknę ... bez oglądania

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Grzegorz K. » 09 maja 2020, 20:37

Bo nasze forum jest słabo widoczne na mobilnych urządzeniach. Jesteśmy w technologicznym skansenie niestety
Obrazek

graffic

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: graffic » 09 maja 2020, 22:48

Bez przesady - połowę czasu na FK, obsługuję z telefonu, drugą z kompa...siedze na administracji i problemów wiekszych nie widzę

Ograniczeniem jest skrypt oraz masowy dostęp - trudno konkurować z FB w zakresie zasięgu, poza tym kameralność i retro styl maja swoje plusy (moje zdanie), minusy też są, ale ja widzę ich mniej

Pewnie, ze jesli prowadzi sie biznes i potrzebuje sie reklamy - to FK jest przeżytkiem, ale z drugiej strony, tu jest miejsce do normalnej rozmowy

W tym miejscu pojawiaja sie pytania - co chcemy osiagnac na FK ? jacy ludzie tu zagladaja ? czy interesuja nas statystyki, itp.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Aries » 09 maja 2020, 22:58

No właśnie.....Forum dokąd zmirzasz...
Dla nożorobów jest już forum....Nie chodzi mi o ograniczanie tychże ale żeby ci od kowalstwa coś więcej z siebie dawali...
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Grzegorz K. » 09 maja 2020, 23:43

Graffic ty nie mierz ludzi swoją miarą. Ludziom wyświetlanie na androidzie mało czytelne i przeszkadza. Ta forma jako taka jest w defensywie... mówię o klasycznych forach.

A dokąd zmierza? Zawsze byli ci co tylko miecz nóż czy inną maczetę chcą zrobić. Wg mnie trzeba siać. Niech sobie będą ci zapaleni przeglądacze co to miecze w Gothicu kuli... niech będą pytacze "cześć moje kowadło ma 1mm siodło na 100cm co zrobić szlifować? " Niech będą... wśród mrowia znajdą się diamenty wśród diamentów wyszlifuje się brylanty. Zawsze tak było
Obrazek

piotr1as
Posty: 481
Rejestracja: 13 sty 2016, 18:01
Lokalizacja: Żychlin

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: piotr1as » 10 maja 2020, 07:54

Grzegorz nie wiem co się dzieje u ciebie ale ja 99% czasu przeglądam na androidzie (telefon + tablet) i problemów z funkcjonowaniem nie mam.

graffic

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: graffic » 10 maja 2020, 09:52

Aries pisze:
09 maja 2020, 22:58
No właśnie.....Forum dokąd zmirzasz...
Dla nożorobów jest już forum....Nie chodzi mi o ograniczanie tychże ale żeby ci od kowalstwa coś więcej z siebie dawali...
Aries
nikogo do niczego nie zmuszę - wiesz sam jak to działa - jak kogoś interesuje kowalstwo, to nie trzeba go zachęcać, ale większość zapatrzona jest w nożoróbstwo jak w tęczę - pewnie to efekt programów typu wykute w ogniu, i inne "programy" + romantyczne fantasy z mieczem w tle... cóż - noże są dla romantyków, kowalstwo jest dla rzemieślników i artystów :D (jakie motto piękne mi wyszło... eheheh)

Awatar użytkownika
leonzlasu
arcyforumoholik
Posty: 2080
Rejestracja: 30 gru 2016, 14:44
Lokalizacja: Prądówka

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: leonzlasu » 10 maja 2020, 10:27

Trzeba by wyprodukować program o kowalstwie :roll:

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Arkadi » 10 maja 2020, 19:44

Graty za 1 miejsce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Praca miesiąca”