Prace Elfi

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Prace Elfi

Post autor: Aries » 23 kwie 2023, 20:23

Piękne prace. Proste (co jest bardzo dobre), dopracowane i czyściutkie. Bardzo przyjemnie się to ogląda i serce się raduje jak pięknie się rozwijasz. Powodzenia na maturze :)
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Elfi
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2020, 19:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Prace Elfi

Post autor: Elfi » 29 kwie 2023, 10:01

Lesio pisze:
19 kwie 2023, 22:20
Fajne te gadżety .
Dzięki!

Awatar użytkownika
Elfi
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2020, 19:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Prace Elfi

Post autor: Elfi » 29 kwie 2023, 10:59

Aries pisze:
23 kwie 2023, 20:23
Piękne prace. Proste (co jest bardzo dobre), dopracowane i czyściutkie. Bardzo przyjemnie się to ogląda i serce się raduje jak pięknie się rozwijasz. Powodzenia na maturze :)
A Dziękuję bardzo, w najbliższej przyszłości zamierzam robić etapowo prostsze prace, żebym mógł porobić ich troche więcej ale to przy okazji. Teraz na celowniku zrobienie jakiegoś ładnego stoiska na Swołowo :P.
Dzięki wielkie! oby matura była bzdurą jak gadają :roll:

Awatar użytkownika
Elfi
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2020, 19:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Prace Elfi

Post autor: Elfi » 02 lip 2023, 15:25

Hejo,
Wysyłam troche pierdół przed miesięczną kuracją w lesie, głównie rozwój kuźni ale troche twórczych też się znajdzie.
Ten stolik w skrzyni na tegoroczne Swołowo leci, będzie jeszcze przerabiany ale baza już zrobiona.
Po wyjeździe czeka mnie jeszcze zrobienie obejmy na pieniek na babki, niestety popękał po zimie,
Pozdro!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Prace Elfi

Post autor: Aries » 16 lip 2023, 22:42

Świetny ten stolik. Pomysłowy patent i świetne wykonanie. Brawo!
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Elfi
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2020, 19:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Prace Elfi

Post autor: Elfi » 24 lip 2023, 12:45

Dzięki wielkie!
Czeka jeszcze na swój chrzest bojowy i na jakieś fajne logo :D

Awatar użytkownika
Elfi
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2020, 19:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Prace Elfi

Post autor: Elfi » 14 wrz 2023, 23:20

Heja!
Troche zdjęć z ostatnich prac i eksperymentów:
z Legnicy, z tworzenia pracy konkursowej, pierwszych spawów i tp.

Praca konkursowa zajęła 3 miejsce.
Co do niej, nie wiem czy na zdjęciach widać, starałem się aby każdy element składanki był przekuty albo omłotkowany. Do okręgów próbowałem zrobić jakąś prowizoryczną giętarkę ale skończyło się na klepaniu każdego z osobna na kowadle. Zwęziłem okrąg na samym dole aby do kosza można było wstawiać parasole wedle upodobania.

Co do okapu, jest z darów działki przez cholernie wysokie ceny blachy, ale za to stać mnie na spreje z action :D
Jutro kupuje łańcuch i będzie wisiał jak odciąg zamocuje.

Niektóre zdjęcia z Legnicy nie moje ale jakiś miły Pan porobił zdjęcia mojego to ukradłem.

Co do spawów pierwsza faktyczna próba tego, wychodzą mi na ten moment same smarki ale może to prze spawarkę lidlowską za troche powyżej 2 stówki i moje nikłe umiejętności. Mimo wszystko będzie ćwiczone.

Postanowiłem nauczyć się robić podkowy ozdobne, jak skupie się na tym w pełni powysyłam więcej moich trudów.

Pieńkowi na zdjęciach dorobiłem rączki w podobnym stylu, jak go jeszcze troche po ulepszam dośle zdjęcia,

Pozdro!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2023, 23:39 przez Elfi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elfi
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2020, 19:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Prace Elfi

Post autor: Elfi » 14 wrz 2023, 23:24

kontynuacja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Elfi
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2020, 19:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Prace Elfi

Post autor: Elfi » 14 wrz 2023, 23:28

kontynuacja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Elfi
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2020, 19:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Prace Elfi

Post autor: Elfi » 30 mar 2024, 11:38

Heja!
Trochę zaniedbałem kucie przez sesje i różne perypetie ale wracam! Mimo, że kuć jako tako nie kułem za dużo, to robiłem to co mogłem: rozwijałem warsztat, po naprawiałem narzędzia i wszystkie rzeczy wokoło kowalstwa- naklejki, pieczątki, formy, projekty, itp.
Przez ostatnie tygodnie testuje kucie i pracę w kuźni od piątej rano do zajęć na polibudzie/roboty i faktycznie działa! Jedynie muszę ogarnąć sobie piecyk gazowy.
No i tylnie miejsca na wykładach też dają dużo możliwości :P

Co do piecyka gazowego, dziękuję wszystkim za pomoc na grupie Messengerowej forum!
Mimo chęci i walki z palnikiem za waszą namową postanowiłem zamówić porządny palnik u Banana. Wstawiam zdjęcia moich przeróbek, bądź co bądź faktycznie pomogły ale wylatujący ogień, jest nadal za duży jak na moją wygodę pracy.

Dołączyłem i nawiązałem współpracę z kołem odlewniczym na mojej polibudzie, w zamian za użyczenie palenisk pomogą mi z formą głowy wilka z wiedźmina którą widać na zdjęciach. Jak coś się urodzi albo dadzą jakieś ciekawostki będę wysyłał.
Podobnie z formą młota Thora, którą kiedyś wysłałem, jednak będą ją robił od nowa na CNC, program już zrobiłem, chodziło o to żeby przerobić formę tak aby miała krawędzie pod kątem. Jak dorwę się do wolniejszej zmiany to po wysyłam jak wyszło.

Ostatnio udało mi się zregenerować i wspólnie z ojcem oddać do wymiany przewodów starą samoróbkę "bębniarki" do oczyszczania stali. Hałasuje straszliwie ale działa. Wywaliłem z niej stary Korund i wsadziłem do niej grys granitowy zamiast grysu białego.
Biały grys rozłupywał mi się w rękach dlatego kupiłem inny rodzaj ale może po prostu w budowlanym w którym byłem sprzedawali jakiś lipny.

Na nowo przytargałem małą prasę balansową i spróbuję trochę na niej podziałać. Na razie w planie mam dorobienie wzorników na płaskowniki ale to jak już w spawarkę zainwestuje.

Dziękuję za wspólne kucie gwoździ #saduria #leonzlasu!
I za pomoc w zrobieniu "rowków" w młocie i centrowaniu! #leonzlasu
Jak wrócę do kuźni i po zamawiam nowe pasy do szlifiery to dokończę potworka!

Wesołych Spokojnych Świąt!
Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria prac innych.”