Kompresor

Dział z możliwością pisania dla gości, pisać jeżeli nie możecie zresetować hasła.
ODPOWIEDZ
Endi25
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2019, 07:21
Lokalizacja: Tarnów

Kompresor

Post autor: Endi25 » 05 lip 2021, 23:24

Witam,

Chciałbym zakupić kompresor do 1,5 tyś( budżet 16-latka) tak abym mógł śmiało podpiąć do niego plazmę, piaskarkę i klucz pneumatyczny ( oczywiście nie wszystko na raz ;) )(macie jakieś sprawdzone modele?) albo myślę nad wykonanie go samemu, posiadam arkusz blachy 8 pozwalającą mi wykonać zbiornik 350 l, tylko pasuje mi wiedzieć jakie części mam kupić aby była dobra wydajność(mógł by mi ktoś napisać).?
Z góry dziękuję :)

Czołem
,,Jeśli masz młotek to wszystko jest ,,gwoździem" , jeśli masz spawarkę to wszystko jest tym czym chcesz"

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Kompresor

Post autor: Bodar » 06 lip 2021, 09:35

W tym budżecie gotowe to raczej używane.
A czy opłaca się robić samemu z nowych podzespołów?
Podejmując się skorzystałbym z tych rad: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2531450.html
Na pewno wydajność sprężarki na twoje potrzeby - przyjmując piaskowanie przy maksymalnej wydajności jako najbardziej powietrzożerne - nie powinna być mniejsza jak 300-320l/min.

Ed. oho, i jeszcze jedno: blacha 8 na zbiornik kompresora to "lekka" przesada :)

Endi25
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2019, 07:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kompresor

Post autor: Endi25 » 06 lip 2021, 09:52

Ed. oho, i jeszcze jedno: blacha 8 na zbiornik kompresora to "lekka" przesada
[/quote]
Dzięki za radę :)
P.S. Wiem że blacha 8 to przesada ale nie chcę kupować nowej jak mam odpowiedni arkusz (po.co pchać się w koszty)
,,Jeśli masz młotek to wszystko jest ,,gwoździem" , jeśli masz spawarkę to wszystko jest tym czym chcesz"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”