Twory z mojej głowy

Tutaj proszę wrzucać zdjęcia wszelkich narzędzi tnących powstałych w waszych warsztatach

Moderatorzy: Nomad, Nikiel, BANAN, Marcin

Awatar użytkownika
Saduria
forumoholik

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: Saduria » 03 kwie 2020, 12:39

Tomek, jak myślisz poważnie o sprzedaży, to oprócz pracy nad stroną projektową i wykończeniową musisz skupić się nad obróbką cieplną.
Jakie OC taki nóż. Do tego nie obejdzie się bez pogłębiania wiedzy, testów noży, łamania ich (lub próbek) do badania przełomów, twardości itd.
Piec elektryczny do hartowania w pewnym momencie będzie niezbędny, twardościomierz lub pilniki do określania twardości itd. Zrób jakieś filmiki z testów noży.
Noże wyglądają coraz lepiej, ale jak tną, czy trzymają ostrość lub czy są kruche tego nie wiemy.

Awatar użytkownika
tomko149

Post autor: tomko149 » 03 kwie 2020, 20:38

Na razie nie uruchamiam sprzedaży pytałem informacyjnie
Piec hartowniczy z termoparą mam w planach i to pewnie niedługo sobie sprawię. Używam 2-3 zamiennie moich i nie narzekam ostrość trzymają no oczywiście jak komuś się sprzeda i będzie próbował cegły łupać czy w używać jako saperki to oczywistość że z czasem straci ostrość. Pilniki do określania twardości to już kosztowniejsza sprawa. Znajomi co mają ode mnie noże nie zgłaszają problemów (nie wiem czy na razie :D) noży łamać nie będę. co 2-3 nóż wkładam pod kowadło i przeważam nim je (już po obróbce). Tak szczerze to ja sobie je robię dla siebie :P interesuje mnie to i cieszy jak sobie leżą w pokoju poukładane mógłbym a im więcej tym lepiej :D

Awatar użytkownika
tomko149

Post autor: tomko149 » 23 kwie 2020, 22:15

Nowy piecyk ale nie dla mnie :D
Mile zaskoczenie rozgrzewa się bardzo szybko
https://youtu.be/md-WXUceswg

ODPOWIEDZ

Wróć do „GALERIA NOŻOWNIKÓW”