Poszukuje Praktyk II klasa

Sprawy bieżące

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Tomek824
Posty: 116
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:06
Lokalizacja: Banino,Gdańsk

Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Tomek824 » 14 mar 2018, 15:42

Witam poszukuje praktyk w obrębie Gdańska,chodzę do 2 klasy na profilu "Kowal".
Jestem nie zadowolony z podejścia mojego szefa do mnie wiec po wielokrotnym dawaniu mu szans postanowiłem odpuścić sobie tamten warsztat i znaleźć inny.W razie zainteresowania moją ofertą proszę pisać na priv na forumkowalskim lub fb "Tomasz Maliszewski".
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Aries » 14 mar 2018, 19:14

Napisałeś 2 klasa na profilu "kowal"...Możesz dopisać co to za szkoła?
Napisałeś również, że jesteś niezadowolony z podejścia Twojego szefa.. Możesz napisać w czym nie spełnił Twoich "oczekiwań"?....?
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Tomek824
Posty: 116
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:06
Lokalizacja: Banino,Gdańsk

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Tomek824 » 14 mar 2018, 20:08

Jest to szkoła zawodowa.A przez podejście szefa rozumiem praktycznie totalny brak kucia,zamiast tego jestem chłopcem od szlifierki (spawy i cynk szlifuje) i od roboty typu wyszpachluj i wyszlifuj pochwyt coś tam podmaluj zanieś przynieś pozamiataj umyj toalete i socjal skrzynki zapakuj na auto wypakuj po montażu.
Szef dodatkowo wprowadza bardzo nie miłą atmosferę na warsztacie "wole się o tym nie rozdrabniać"
Dodam od siebie że nie oczekuje od mistrza pieniędzy jedynie minimalną wypłatę na paliwo aby dojechać do firmy.A nader wszystko chce się po prostu nauczyć tego pięknego zawodu bo go kocham :)
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera.

Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 558
Rejestracja: 25 maja 2013, 18:44
Lokalizacja: Rzacholecki las
Kontakt:

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Rumcajs » 14 mar 2018, 20:23

Fajnie słyszeć że jest taka szkoła gdzieś jeszcze. Warto pamiętać, że kowalstwo to nie tylko prace "artystyczne" mając później papier czeladniczy/mistrzowski jako kowal można podjąć robotę w dużej kuźni swobodnej/matrycowej robota w hucie lub odlewni, albo kowal stoczniowy. Zresztą sam coraz bardziej myślę o tym, swoją kuźnie na prace dla przyjemności albo dorabianie zostawić...

Szkołę kończysz egzaminem zawodowym ?
Może do kowala Oliwskiego spróbuj się udać ?
"Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło"

Awatar użytkownika
Tomek824
Posty: 116
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:06
Lokalizacja: Banino,Gdańsk

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Tomek824 » 14 mar 2018, 20:34

Tak szkołę kończę egzaminem zawodowym na czeladnika.
A co do szkoły w niej nie uczę się żadnej teorii związanej z kowalstwem a jedynie zwykłych przedmiotów takich jak matematyka etc.
Jest to klasa wielozawodowa w wielu szkołach taka istnieje wiec nie jest to żaden ewenement.

A co do Pana Leszka to mam zamiar niedługo do niego podjechać i porozmawiać co i jak.
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera.

Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 558
Rejestracja: 25 maja 2013, 18:44
Lokalizacja: Rzacholecki las
Kontakt:

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Rumcajs » 14 mar 2018, 20:44

Czyli tak na prawdę, przygotowanie do zawodu znikome, uzależnione głównie od tego gdzie się praktykę ogarnie, no ale trza kombinować. Powodzenia ! :)
"Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło"

Awatar użytkownika
Tomek824
Posty: 116
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:06
Lokalizacja: Banino,Gdańsk

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Tomek824 » 14 mar 2018, 20:59

Dziekuje,w dzisiejszych czasach przy systemie jaki mamy trudno mimo dobrych chęci nauczyć się tego kowalstwa,postawa pracodawcy naprawdę zniechęcająca jest "robię to co się opłaca" a nie to przy czym nauczył bym się kucia.Ostatnia moja praca którą wykonywałem dla swojej kobiety i z którą pomagał mi kolega kowal z Ukrainy pokazała tak naprawdę jakie ogromne braki posiadam właśnie w zakresie typowego kucia (problem z wykuciem prostych baryłek).
Co mi po tym że umiem ładnie szlifować jak i tak nie umiem wykonać nic co będzie można wyszlifować :P
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera.

Ulfar
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2017, 18:44
Lokalizacja: Dębica

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Ulfar » 14 mar 2018, 21:50

Na Podkarpaciu i w Małopolsce działają dwie rzemieślnicze szkoły ściśle ze sobą powiązane. "Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Pilźnie" (mała mieścinka na zachodniej granicy województwa) i "Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Tarnowie". Raczej to nie odpowiedź na Twoje pytanie, więc Ci nie pomogę ale tak w ramach ciekawostki innych kolegów poinformuję. No wiadomo jak to zawodówka, niestety byłem pierwszym i prawdopodobnie ostatnim w kartach szkoły na profilu kowal (w Pilźnie -> w Tarnowie nikogo też jeszcze nie było na tym kierunku). Ogólnie wszystko dość dobrze zorganizowane, największy problem przy znalezieniu sobie miejsca praktyk i mistrza ale szkoła bardzo pomaga to skoordynować -> trzeba podkreślić, że w ostatniej (III) klasie miałem aż 4 dni w tygodniu 8h praktyk + płacone 2zł + co tam sobie wykułem w warsztacie to moje. Teorii odnośnie zawodu uczyłem się na tzw. "turnusach". Jeździłem do Tuchowa na kuźnię i do Tarnowa do Zakładów Mechanicznych. Bardzo daleko od mojego miejsca zamieszkania, tłukłem się tymi pociągami i PKSami ale nie żałuję. Mistrza też miałem naprawdę kompetentnego. Oczywiście na koniec egzamin i tytuł czeladnika.
Jak ktoś ma jakieś info odnośnie podobnych szkół w kraju to proszę się podzielić informacjami :)
Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie.

Awatar użytkownika
Tomek824
Posty: 116
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:06
Lokalizacja: Banino,Gdańsk

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Tomek824 » 14 mar 2018, 21:54

Na Fk powinno się utworzyć post z polecanymi zakładami na praktyki pozwoli to przynajmniej w jakimś małym stopniu wyeliminować problem z niedokońca udanymi praktykami które potrafią naprawdę zniechęcać młodych ludzi.
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera.

Awatar użytkownika
Saduria
forumoholik
Posty: 1731
Rejestracja: 07 paź 2016, 08:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Saduria » 14 mar 2018, 22:43

Już ten link z audycją radiową podawałam
https://radiogdansk.pl/audycje-rg/kawal ... la-z-oruni
Remigiusz Bystrek z Gdańska Oruni.
Z tego co mówi w audycji i co kiedyś mi powiedział, to że wiedza kosztuje.
Sam jest świetnym fachowcem i na pewno u niego wiele byś się nauczył, ale pewnie musiałbyś mieć jakieś pieniądze (grant/projekt/pieniądze z zewnątrz), żeby on miał z czego żyć ucząc Ciebie.
Możesz z nim porozmawiać, może coś się uda.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Aries » 14 mar 2018, 22:51

Z Twoich wypowiedzi wynika, że masz dużo zapału i chęci do nauczenia się zawodu. Wnioskuje również, że jesteś na początku tej drogi. Myślę, że warto by było, gdybyś się zorientował jak wyglądało kształcenie rzemieślnika w dawnych czasach - porównaj to do swoich oczekiwań. W pracy każdego rzemieślnika niezwykle ważna jest umiejętność organizacji miejsca i kolejności prac. Prowadzenie kuźni to nie tylko kucie. Może jednak mimo wszystko warto zaufać swojemu obecnemu nauczycielowi?
Przyznam, że trochę zaniepokoiło mnie to, w jaki sposób napisałeś swojego pierwszego posta. Gdybym miał być Twoim potencjalnym nauczycielem, to chyba bym nie chciał, by mój (znów potencjalny) uczeń szkalował moich poprzedników. Może za chwile będzie mnie szkalował?
Czy znasz intencje swojego obecnego nauczyciela? Rozmawiałeś z nim o swoich obawach i wątpliwościach?
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Tomek824
Posty: 116
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:06
Lokalizacja: Banino,Gdańsk

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Tomek824 » 14 mar 2018, 23:09

Nie tylko ja z moim nauczycielem rozmawialem ale i jego pracownicy czuje sie przez niego zaszczuty doslownie obiecywane mi jest notorycznie ze naucza mnie kuc.. Ale jak z czasem wynika sa to puste obietnice bez pokrycia.
Zdaje sobie sprawe rowniez ze slusarka jest nie odlacznym elementem kowalstwa ze spawy oraz cynk trzeba szlifowac i ze jest to wazny element procesu produkcyjnego ale nie poszedlem za kowala aby ciagle szlifowac ale tez czasem cos pokuc,rozumiem ze samym kuciem balustrady sie nie wykona !
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera.

Awatar użytkownika
Tomek824
Posty: 116
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:06
Lokalizacja: Banino,Gdańsk

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Tomek824 » 14 mar 2018, 23:13

A co do mojego tonu wypowiedzi fakt moze przesadzilem ale juz nie moge zniesc tego pomiatania mna i robienia sobie zemnie bialego murzyna.
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera.

Awatar użytkownika
virgo
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2017, 20:09
Lokalizacja: :-)

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: virgo » 14 mar 2018, 23:16

Tak sobie śledzę dyskusję i jedno jest pewne : od czegoś trzeba zacząć. Chirurg nie zaczyna pracy od cięcia ludzi. Na co dzień pracuję w firmie i mam styczność z młodymi ludźmi. Ich postawa obecnie w 95 % na dzień dobry jest roszczeniowa, brakuje pokory, wszystko się należy (dużo chcą a nie dali z siebie jeszcze nic...) - chyba coś tu nie gra. Pozdrawiam!
"Nie my należymy do świata, lecz świat należy do nas, więc...."

Awatar użytkownika
Tomek824
Posty: 116
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:06
Lokalizacja: Banino,Gdańsk

Re: Poszukuje Praktyk II klasa

Post autor: Tomek824 » 14 mar 2018, 23:24

Prosze nie brac wszystkich mlodych ludzi do jednego worka,w umowie o prace jest napisane "kowal" z czym ja zostane jezeli ucza mnie tylko szlifowania ? Mysle powaznie o swojej przyszlosci.Zostane kowalem ktory nie umie kuc ?
Pozdrawiam
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OGŁOSZENIA - announcements”