zlecę wykonanie bramy

Sprawy bieżące

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

lian
Posty: 36
Rejestracja: 23 wrz 2019, 22:55
Lokalizacja: Toruń

zlecę wykonanie bramy

Post autor: lian » 12 sie 2021, 14:27

Dzień dobry,

Nie porzuciłem ambicji własnoręcznego wykuwania drobniejszych elementów do mojego zabytku. Nie mniej prac jest ostatnio tak dużo, że w najbliższym czasie nie będę miał czasu na zgłębianie tajników samego rzemiosła kowalskiego.
W załączniku znajduje się koncepcyjny projekt bramy głównej do Pałacu, którą warto byłoby wykonać. Jest to dość ambitny projekt, który dla początkującego amatora może być trudny. Nie mam pojęcia o kosztach, ile mogłoby coś takiego kosztować? Chodzi o wypowiedź osoby, która realnie mogłaby się tego podjąć, kogoś z Was.

Koszty rewitalizacji są ogromne. Może jednak mógłbym to robić pod okiem kogoś z forum? W sensie: dostawałbym kierunkowe zadanie po zadaniu żeby doprowadzić do końcowego efektu? Z poszczególnymi produktami bym co jakiś czas jeździł nawet przez pół Polski na kontrolę, co jakiś czas. Mogłoby to trwać bardzo długo, ale w końcu doprowadziło by do wyniku.

Cała brama ma szerokość 4m. Na rysunku widać projekt dwuskrzydłowy z barwionymi szybkami. Nie będę opisywał tutaj jak doszedłem do takiej formy, ale zajęło mi to kilka miesięcy i analiz całego tematu. Chciałbym żeby nie było elementów spawanych, miejsca łączeń kratownicy powinny być przelotowe, tak jak dawniej się to wykonywało.

Więcej o obiekcie:
https://www.facebook.com/PalacWKijewieSzlacheckim
http:\\kijewo-szlacheckie.pl

Będę wdzięczny za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: zlecę wykonanie bramy

Post autor: Aries » 12 sie 2021, 23:24

To mi wygląda na ciekawy temat.... :)

Skoro jesteś z Torunia, to zapraszam w sobotę lub niedzielę na Festiwal Wisły. Będziemy z chłopakami z Forum na Bulwarze Filadelfijskim, niedaleko pomnika upamiętniającego film "Rejs"
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

ODPOWIEDZ

Wróć do „OGŁOSZENIA - announcements”