Młotowiertarka na montaże

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Młotowiertarka na montaże

Post autor: Rafal L. » 28 paź 2018, 21:16

Jako ze nasze wyroby musimy montować potrzebujemy do tego narzędzi. Nastał czas na zakupienie wiertarki udarowej przeznaczonej do montażów. Do tej pory używałem makity Hr 2470 ,niestety doświadczenia są niemiłe. Od przeskakującego sprzęgła przy minimalnym oporze po zużyte elementy przekładni, jak i całkowity zanik udaru. Uważam tą makitę jako wiertarkę typowo do domu.

Jakich marek używajcie? Milwaukee, metabo ,bosch, hitachi. Wszystkie wydają mieć te same części tylko inna obudowa.
Nawet (Milwauke PH 28 ma te samo sprzęgło co wspomniana makita).

Oglądałem modele bosh Bosch GBH 3-28 DFR Tez chyba ma sprzęgło. Gdzie się podziała legendarna niezawodność Boscha gdzie maszyna pracowała cały dzień smar leciał z uchwytu a ona nic dalej dzielnie pracowała.

Czy są jakieś modele z odłączanym sprzęgłem lub bez niego. Kwota jaką mam to 1400zł. Co polecacie w takim przedziale cenowym. Wiadomo ze nie może wżyć 7 kg bo z taką ciężko operować na drabinie

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Młotowiertarka na montaże

Post autor: Bodar » 29 paź 2018, 18:58

Był taki czas, że za przysłowiowego Murzyna robiła u mnie młotowiertarka Graphite 58G859. Kilka tysięcy otworów i kilka kubików wyburzonych murów i skutych betonów. Gotowała się ale nie odpuszczała, zresztą byłem przekonany że i tak będę musiał kupić następną aby dokończyć roboty, a ta jednak dała radę. Teraz jest już na "emeryturze" , ale jak potrzeba to służy dalej - czasem blokada SDS popuści, ale w tym wieku i takich przejściach to może się zdarzyć każdemu :) Tylko raz uzupełniałem w niej smar.

Awatar użytkownika
Tadek
Posty: 631
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:29
Lokalizacja: Żychlin

Re: Młotowiertarka na montaże

Post autor: Tadek » 29 paź 2018, 20:08

Ja mam Einhell BRH 1500, już nie raz spisany był na straty "trudno muszę skończyć i kupić nowy" ale daje radę, wiercił, kuł, i wyburzał.Na gwarancji posypał się uchwyt sds, trochę głupio wyjąć go z walizki publicznie ale nie jednego boscha czy makitę przeskoczył. Brakuje tylko płynnej regulacji obrotów.

wojtekronek
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2016, 18:54
Lokalizacja: Dziewiętlice

Re: Młotowiertarka na montaże

Post autor: wojtekronek » 29 paź 2018, 20:56

Ja zawsze byłem zwolennikiem elektronarzędzi spod znaku Metabo. Z czystym sumieniem mogę polecić model UHEV 2860-2 Quick 1100W 600713510
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Sokrates

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Młotowiertarka na montaże

Post autor: Rafal L. » 30 paź 2018, 23:42

Dzięki za opinię.Dużego budżetu nie mam.A nie mieliscie problemów ze sprzęgłem ze z czasem puszczało?
Znalazłem model z wyglądu przypomina nasze stare wiertarki :
https://www.karba.com.pl/wiertarka-udar ... aukee.html Tylko po za budżetem.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Młotowiertarka na montaże

Post autor: Bodar » 31 paź 2018, 08:58

Przy niskim budżecie najlepszą metodą jest kupowanie względnie niedrogiego sprzętu (300 - 400 zł). Gwarancja to przeważnie 3 lata. Jeżeli w tym okresie "padnie", to za darmo masz nową na kolejne trzy lata. Jeżeli "padnie" po gwarancji to kupisz następną.
Kalkulując, gdyby wszystkie wysiadały zaraz po zakończeniu gwarancji, i gdybyś kupował za każdym razem nową i sytuacja się powtarzała, to byłby to wydatek 2 tys. na przestrzeni ok. 20 lat. Która za tyle wytrzyma tyle przy intensywnej pracy? :)
Dla mnie wniosek: kupowanie drogiego sprzętu w tym przypadku, zaznaczam - w tym przypadku, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Podobnie sprawa się ma ze szlifierkami.
Wiadomo, są urządzenia gdzie cena idzie z precyzją ich pracy, trzeba wyskoczyć z grubszej kasy żeby osiągać zamierzone działania, ale tu nie o takim piszemy ;)

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Młotowiertarka na montaże

Post autor: Rafal L. » 01 lis 2018, 21:48

Czy to znaczy że po naprawie okres gwarancyjni jest liczony od nowa?. Chyba nie wszyscy producenci tak robią.

Awatar użytkownika
wino39
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2011, 23:24
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Młotowiertarka na montaże

Post autor: wino39 » 12 gru 2018, 17:41

Z czystym sumieniem mogę polecić bosha gbh 2-28. Od 5 lat praktycznie codziennie robi u nas na budowie jako sprzęt do wszystkiego- od mieszania kleju; wiercenie w betonie i stali po wyburzenia. Nie raz spadła z rusztowania albo zmokła na deszczu a jedynym uszkodzeniem jest zużyty w zeszlym roku uchwyt sds. Duzym plusem jes szybkowymienny uchwyt. No i za ten budżet kupisz prawie 2szt. Pzdr.
Ps. A sprzęgło to zamiast przeszkadzać kilka razy uratowało łapy ;)
"tak samo brzytwę płucze się w zimnej i cycki prysznicowane zimnym prysznicem są twardsze i jędrniejsze"

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”