Spostrzeżenia na temat strony

Dział z możliwością pisania dla gości, pisać jeżeli nie możecie zresetować hasła.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: QoTheGreat » 11 gru 2018, 20:01

Nie widziałem aby był taki temat. Administrator może nie zauważył tych błędów, więc przytoczę co zauważyłem.
  • Strefa czasowa nie zgadza się.
  • Język forum jest domyślnie UK. Po zmianie na polski nadal część lokalizacji jest po ang. Pewnie mChat nie ma polskiej lokalizacji i należy ją dodać lub napisać.
  • Logo twórcy systemu forumowego phpBB należy zmienić. Jeżeli forum nie posiada loga to użyć jakiejś czcionki/generatora.
  • Załączniki, 500KiB (co to za jednostka w ogóle?) Każdy dzisiejszy aparat wykonuje kilku megabajtowe zdjęcia. To już nie są lata 90 i już nie trzeba ograniczać przestrzeń na forum, prędkość internetu w Polsce jest już dużo większa, pojemności serwerów wzrastają. Należało by oszacować ile strona obecnie waży i ile ma miejsca serwer. Bo może nie trzeba blokować wrzucania zdjęć. Lepiej aby można było wrzucić tu załącznik zamiast na imageshacki na których po pewnym czasie znikają.
  • Favicon, taka ikonka na zakładkach. Aż się prosi zrobić mały obrazek kowadła.
  • Tak poza tym obecna domyślna skórka phpBB jest czytelna i estetyczna ale brakuje motywu, jakiegoś elementu graficznego kowalskiego, może po prostu loga.

Awatar użytkownika
LoL
Posty: 59
Rejestracja: 04 lut 2015, 08:52
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: LoL » 11 gru 2018, 20:33

Kolego, to wszystko nie jest takie proste jak się wydaje, nie jestem zawodowcem, na co dzień się tym nie zajmuję więc to trwa jakiś czas ot i tyle.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: Bodar » 11 gru 2018, 21:01

QoTheGreat, nie jest to robione pierwszy raz i zawsze było z sukcesem.
Nie drażnij lwa, daj spokojnie popracować ;)

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: QoTheGreat » 11 gru 2018, 22:41

To tylko wskazówki jakie na szybko mogłem napisać. Trochę siedziałem w takich projektach i wiem, że to są proste rzeczy ale łatwe do przeoczenia. Chyba warto informować?

Awatar użytkownika
LoL
Posty: 59
Rejestracja: 04 lut 2015, 08:52
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: LoL » 12 gru 2018, 05:44

QoTheGreat pisze:
11 gru 2018, 20:01
Nie widziałem aby był taki temat. Administrator może nie zauważył tych błędów, więc przytoczę co zauważyłem.
  • Strefa czasowa nie zgadza się.
  • Język forum jest domyślnie UK. Po zmianie na polski nadal część lokalizacji jest po ang. Pewnie mChat nie ma polskiej lokalizacji i należy ją dodać lub napisać.
  • Logo twórcy systemu forumowego phpBB należy zmienić. Jeżeli forum nie posiada loga to użyć jakiejś czcionki/generatora.
  • Załączniki, 500KiB (co to za jednostka w ogóle?) Każdy dzisiejszy aparat wykonuje kilku megabajtowe zdjęcia. To już nie są lata 90 i już nie trzeba ograniczać przestrzeń na forum, prędkość internetu w Polsce jest już dużo większa, pojemności serwerów wzrastają. Należało by oszacować ile strona obecnie waży i ile ma miejsca serwer. Bo może nie trzeba blokować wrzucania zdjęć. Lepiej aby można było wrzucić tu załącznik zamiast na imageshacki na których po pewnym czasie znikają.
  • Favicon, taka ikonka na zakładkach. Aż się prosi zrobić mały obrazek kowadła.
  • Tak poza tym obecna domyślna skórka phpBB jest czytelna i estetyczna ale brakuje motywu, jakiegoś elementu graficznego kowalskiego, może po prostu loga.
1- Czas powinien się ustawiać automatycznie
2- Skrypt wychodzi po angielsku, paczka języka polskiego zmienia ile widać, nic na to nie poradzę.
3- Jak widzisz logo już jest
4- KiB - Kilobajt, skrypt phpbb tak sobie oznacza KiB, MiB, GiB czyli kilobajt, Megabajt i Gigabit ;) Nie ja to ustawiałem i nie będę w to wnikał, w każdym razie w poprzedniej wersji nie było dobrego skalowania plików i forum się rozciągało mimo że szerokość ma automatycznie do szerokości ekranu. Forum waży ponad 10 Giga z czego 95% to załączniki
5- Kiedyś była ale wyszła :)
6- Lepiej ? :P

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: QoTheGreat » 12 gru 2018, 11:11

1- U mnie był czas Afrykański umt+2 czyli godzina 11 zamiast 10.
2- Paczki językowe są dostępne. Do mChat wgrywa się je ręcznie poprzez ftp do odpowiedniego folderu skryptu. Nie widzę aby jakikolwiek wyraz mchat był przetłumaczony, więc takowego tłumaczenia nie ma. Tu są odpowiednie pliki. Trzeba tylko wersję dobrać. https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... 41#p644941
3- git
4- kibibajt nie kilobajt
5- nie wróci? https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... a-favicon/
6- Gorzej :[ ale to subiektywne odczucie.
7- panel boczny LATEST BOTS, Kalendarz do tego anglosaski z niedzielą na początku tygodnia? po co on?
8- paczki ikon forum brzydkie.
9- na stronie głównej jakaś awaria z ikonami. Ja bym pousuwał zbędne panele z lewej strony i przeniósł resztę na prawą. SEARCH, CLOCK, CALENDAR te uważam za zbędne.
10 jest co robić ;d

Awatar użytkownika
LoL
Posty: 59
Rejestracja: 04 lut 2015, 08:52
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: LoL » 12 gru 2018, 11:52

QoTheGreat pisze:
12 gru 2018, 11:11
1- U mnie był czas Afrykański umt+2 czyli godzina 11 zamiast 10.
2- Paczki językowe są dostępne. Do mChat wgrywa się je ręcznie poprzez ftp do odpowiedniego folderu skryptu. Nie widzę aby jakikolwiek wyraz mchat był przetłumaczony, więc takowego tłumaczenia nie ma. Tu są odpowiednie pliki. Trzeba tylko wersję dobrać. https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... 41#p644941
3- git
4- kibibajt nie kilobajt
5- nie wróci? https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... a-favicon/
6- Gorzej :[ ale to subiektywne odczucie.
7- panel boczny LATEST BOTS, Kalendarz do tego anglosaski z niedzielą na początku tygodnia? po co on?
8- paczki ikon forum brzydkie.
9- na stronie głównej jakaś awaria z ikonami. Ja bym pousuwał zbędne panele z lewej strony i przeniósł resztę na prawą. SEARCH, CLOCK, CALENDAR te uważam za zbędne.
10 jest co robić ;d
2- być może, nie wszystko od razu
4- Nie wiem nie znam się, ogrodnikiem jestem.
7- był to jest
8- zrób lepsze, przerzucam te co były.
9- to jest wszystko do zrobienia. Raczej zostaną.
PS. Robię to charytatywnie, jeżeli zrobisz to lepiej to pisz do Prezesa a ja wrzucę z powrotem poprzednią wersję :)

graffic

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: graffic » 12 gru 2018, 19:43

Panowie spokojnie :)

QoTheGreat - napisze krótko - jak masz doświadczenie / ogarniasz temat - to wspomóż kolegę LoL (moja prośba) - bardziej merytorycznie, mniej uszczypliwie - Forum ogarniamy wspólnie, wiec jak ktoś ma większa wiedzę w danym zakresie to niech podzieli się efektywnie, ku dobru ogółu

LoL - nie wal focha :P - robisz robotę i dzięki wielkie - pamiętam poprzednią zmianę - też "chwilę trwał" zanim się dotarło i ludzie się przyzwyczaili - wiec spokojnie :D

Awatar użytkownika
LoL
Posty: 59
Rejestracja: 04 lut 2015, 08:52
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: LoL » 12 gru 2018, 21:06

memberlist.php?mode=viewprofile&u=3346][b]graffic[/b] Ja liczę na podpowiedzi że coś nie działa, że coś nie tak, że coś się nie podoba, że coś można by zmienić :) Nie lubię tylko jak ktoś się czepia a sam nie robi w tym temacie nic. Nie mówię tu o QoTheGreat bo dwa linki podrzucił, a dziś bym pewnie tego nie poszukał :)

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: QoTheGreat » 12 gru 2018, 21:15

Lol chyba się rozumiemy :d Nikt się tu nie uszczypliwia, po prostu piszę co widzę a mogłem przejść obok w milczeniu.
Z mChatem coś jest nie tak, bo nie da się podejrzeć starszych wiadomości.

Awatar użytkownika
LoL
Posty: 59
Rejestracja: 04 lut 2015, 08:52
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: LoL » 12 gru 2018, 21:24

QoTheGreat pisze:
12 gru 2018, 21:15
Z mChatem coś jest nie tak, bo nie da się podejrzeć starszych wiadomości.
Był dzisiaj wyczyszczony więc ich tam nie ma dużo

Fajne te ikonki https://www.istockphoto.com/pl/wektor/d ... -122980971 szkoda że aż 9€ :evil:

lachim
Posty: 549
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:26
Lokalizacja: Skórka
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: lachim » 12 gru 2018, 21:51

A mi się podoba... trochę się strona awatara zmieniła ale się przyzwyczaję :) Jak na moje nie o ikonki, strefy czasowe i inne chodzi a o możliwość wymiany doświadczeń...

krzesimir
Posty: 303
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:32
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: krzesimir » 12 gru 2018, 21:56

Zmiany zawsze zaskakują i zawsze coś się nie podoba. To tak trochę jak ze śniegiem. Zawsze słyszymy, że zima zaskoczyła drogowców. A ja mam wrażenie, że nikogo nie zaskakuje, tylko jest kolejny powód do narzekania. Bo po co się przyznać, że na czas opon się nie wymienił. Itp.
Doświadczenie to coś co zdobywamy zaraz po tym jak było nam potrzebne ;-)

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: Bodar » 12 gru 2018, 22:10

Podobnie jak w relacjach damsko-męskich zmiany są potrzebne by się nie znudziło.
No, może przyjemność z używania Forum trochę inna, ale zawsze to przyjemność :) LoL, żółwik :)

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: Spostrzeżenia na temat strony

Post autor: QoTheGreat » 12 gru 2018, 22:18

Nie zaadoptujesz ich do forum. Są one bardziej na desktop. Nie mogę znaleźć żadnych ciekawych.
Tu znalazłem forum z skórkami. Większość ma link do podglądu. Można chyba same paczki ikon przekopiować.
https://www.phpbb.com/community/viewforum.php?f=581

Edit: Osobiście z ciekawszych proflat, pycode, Basic, Elegance. Mowa o samych ikonkach.
https://www.phpbb.com/customise/db/style/basic/demo/3.2

Na telefonie strona wygląda źle. Mało responsywny temat graficzny jest wybrany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”