20. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 24-26.V.2019

Spotkania, warsztaty, imprezy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: Aries » 04 sty 2019, 14:00

Dzwoniłem dziś do Legnicy z pytaniem o tegoroczny turniej. Na dzień dzisiejszy mam informację, że turnieju nie będzie....chociaż pan z OKSiR-u mówił by śledzić stronę internetową na bieżąco.
Jeśli turnieju nie będzie to się chyba poryczę! :cry:
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

graffic

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: graffic » 04 sty 2019, 18:29

... rzecz prawie do przewidzenia - Andrzej Gąska przeszedł na emeryturę - a to on był mocno zaangażowany w tę imprezę i był głównym jej motorem, jak nie ma kogoś z pasją, kogo interesuje kowalstwo lub rzemiosło to ciężko wymagać od zwykłego administratora centrum, żeby tę pasję nagle w sobie znalazł, zwłaszcza jak ma inne cele - zresztą jak z Andrzejem rozmawiałem na koniec imprezy - to już zgłaszał wątpliwości, czy XX turniej się odbędzie... więc coś musiał wiedzieć / przeczuwać

Jak imprezy nie będzie - będzie wielka strata - w tym rejonie Polski, mimo wszystko nie miała ona konkurencji, poza tym miała wieloletnie tradycje co jest wartością nie do przecenienia - ale jest wielu takich, którzy tego nigdy nie zrozumieją bo patrzą przez pryzmat kalkulatora....

na razie nie ma co dywagować - poczekajmy i zobaczymy co będzie

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: Grzegorz K. » 04 sty 2019, 23:10

Nosz... nie ma tam w okolicy nikogo z Forum?
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: Grzegorz K. » 04 sty 2019, 23:11

Moim zdaniem trzeba zbadać temat. Nie można pozwolić na śmierć tej imprezy
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: Bodar » 05 sty 2019, 08:35

Jeżeli w OSiR nie przewidziano środków na tę imprezę w tegorocznym budżecie, to marne szanse na turniej w tym roku.

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: Grzegorz K. » 05 sty 2019, 21:55

Kurde bzdura. XX legnica i koniec?
Obrazek

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: Aries » 06 sty 2019, 10:19

Jeśli nie Legnica to...............może turniej w Swołowie?
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

graffic

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: graffic » 06 sty 2019, 12:17

...albo będę robił w Sławie :D hahahah - bo generalnie brakuje takiej imprezy na Dolnym Śląsku

Awatar użytkownika
leonzlasu
arcyforumoholik
Posty: 2080
Rejestracja: 30 gru 2016, 14:44
Lokalizacja: Prądówka

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: leonzlasu » 06 sty 2019, 14:09

graffic pisze:
06 sty 2019, 12:17
...albo będę robił w Sławie :D hahahah - bo generalnie brakuje takiej imprezy na Dolnym Śląsku
Dobry pomysł, coś już zresztą chyba tam było... kojarzę jakiś wątek/relację z imprezy.
Tak czy inaczej niestety większość tych imprez umiera :/

graffic

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: graffic » 06 sty 2019, 15:24

Leon - owszem była impreza w 2015 :D

imprezy takie upadają - bo z założenia są niedochodowe, poza tym większość kowali (poza wyjątkami) mieszka za wschodnią linią Wisły, u nas jak są kowale - to mają zupełnie inny styl - powiedziałbym miejski, design-erski - dotyczy to Śląska (całego) Wielkopolski i Pomorza

z drugiej strony - taka impreza dla oglądających jest średnio ciekawa - bo kuć publika za bardzo nie może (były takie próby, ale nachlane jełopy brały się za ciężkie młoty i to mogło skończyć się wypadkiem), widowiskowe to to nie jest, prezentów ludziom (widzą się nie daje), a samo oglądanie - to 10 minut wystarcza i jak się nie interesujesz (widz) to w sumie wolisz iść na piwo... dla uczestników to są głównie koszty (dojazd, czas, przedmioty do odkucia, które oddajesz, a jak nie wygrywasz to nawet nie masz specjalnego zwrotu) - większość uczestników przyjeżdża na takie imprezy głównie z powodu towarzystwa - ot żeby spotkać się z kolegami - w sumie to to środowisko jest niewielkie - a każdego interesuje co tam po drugiej stronie słychach

Wracając do samej imprezy - (i piszę to jako organizator takie imprezy i organizator innych wydarzeń) - musisz się poświęcić, zaangażować, nierzadko dołożyć kasę - tylko po to żeby się działo... z czasem, jak się uda, impreza robi się "naszą tradycją" wówczas możesz mówić o jakimś tam sukcesie, ale na to pracuje się latami - dlatego nie rozumiem czemu jest odpuszczany ten temat w Legnicy - bądź co bądź jest to miasto - wydanie 20k - to nie jest dużo w budżecie - a jest promocja i rozgłos, tym bardziej, że ta impreza była łączona z innymi... poza tym 19 imprez było... teraz miała być 20 okrągła rocznica - wielu chciałoby móc obchodzić taką rocznicę powtarzalnej imprezy

Ja myślę, że wyczerpała się formuła, jest zmęczenie materiału i brak pomysłu pt. co dalej, jak do tego dołoży się konieczność wydania kasy, bez jej zwrotu + małe konflikty międzyludzkie (o tym nikt nie mówi, ale niektóre osoby się pokonfliktowały z kowalami) - to taki koniec nie jest niczym przypadkowym - niestety

ale zobaczymy... może ktoś weźmie sobie to do serca, i podejmie się jeszcze raz organizacji

graffic

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: graffic » 13 sty 2019, 16:49

Rozmawiałem dzisiaj z Andrzejem Gąską - dyr. imprezy kowalskiej w Legnicy - jest szansa, że temat jednak nie upadnie i jest szansa na utrzymanie imprezy, ze swojej strony zadeklarowałem pomoc - jak ktoś będzie miał ochotę dołączyć się z inicjatywą to zapraszam - na początek otrzymałem prośbę o sformułowanie tematów na Legnicę - jak ktoś będzie miał jakieś tematy / propozycje ze swojej strony - to proszę o kontakt ze mną - tematy mają być przedstawione w dniu jutrzejszym w godzinach południowych

lachim
Posty: 549
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:26
Lokalizacja: Skórka
Kontakt:

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: lachim » 13 sty 2019, 19:05

Gdzieś miałem spisane tematy prac domowych z poszczególnych lat. Może odnajdę. Wymyślaliśmy tez z Ariesem też coś na 2018.
Może narzedzie rolnicze. Może hasło: nagroda w rozumieniu statuetka, pamiątka... Może kapliczka przydrożna... W Swolowwie mieliśmy krzyż, możemy to rozwinąć. Może hasło kuchnia albo jako praca domowa albo praca na konkurs.

A Aries ma rację. Świetna impreza. Dla kowali.

lachim
Posty: 549
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:26
Lokalizacja: Skórka
Kontakt:

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: lachim » 16 sty 2019, 13:13

Dzwoniłem do OSIR w Legnicy. Podobno trwają rozmowy z miastem na ten temat. Obiecali oddzwonić.
Rafale, może Ty wiesz coś więcej już?

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: Aries » 16 sty 2019, 13:29

Michał nie gorączkuj się :) Rafał trzyma rękę na pulsie :) Bądźmy dobrej myśli.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

graffic

Re: 19. Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy 18-20.05.2018

Post autor: graffic » 16 sty 2019, 15:18

Michał - póki co niewiele więcej, problemem jest finansowanie - bo budżety są podomykane - i stąd cały galimatias (poza tym że po przejściu Andrzeja Gąski na emeryturę nikt nie kwapił się do organizacji imprezy)

że rozmowy trwają - to wiem - w niedziele i poniedziałek rozmawiałem z Andrzejem, w poniedziałek, na jego prośbę przesłałem tematy na pracę domową i turniejową (PS dzięki Aries i Bodar za dodatkowe pomysły) oraz trochę uwag i sugestii dot. samego konkursu i jego przebiegu i tyle

sam czekam co dalej - jak będę miał jakieś wieści - dam znać

PS mimo wszystko, dzwońcie i interesujcie się - zbiorowy głos ma zawszę większą moc, niż pojedynczy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY KOWALSKIE, IMPREZY - hammer ins, events”