Żelazko

Tematy nie zawsze związane z kowalstwem

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

abadoncabal
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2018, 00:06
Lokalizacja: Ełk

Żelazko

Post autor: abadoncabal » 11 lut 2019, 13:03

Witam brać. Stałem sie posiadaczem starego żelazka takiego z przelomu 19 wieku poczatek 20. Jak sama nazwa wskazuje żelazko najprawdopodobniej wytwarzalao sie z żelaza. I teraz pytanie czy takie żelazko może byc z tego slawnego zelaza wloknostego? Bo jesli tak to bardzo przyzwoity plaski bloczek miał bym do obrobienia/przerobienia na jakas ostrosc.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Żelazko

Post autor: Bodar » 11 lut 2019, 15:57

abadoncabal, rejestrując się na Forum, wspomniałeś że jesteś laikiem w dziedzinie kowalstwa, zresztą jak wielu tu zaczynających swoją przygodę z tym fachem, siebie nie wyłączając. Zapomniałeś tylko dodać że jesteś też leniem, któremu nie chce się zgłębiać wiedzy tu zgromadzonej. Jakby było inaczej wiedziałbyś jak sprawdzić z czego owe żelazko jest ... "jakas ostrosc" , dobre :facepalm:

graffic

Re: Żelazko

Post autor: graffic » 11 lut 2019, 18:42

primo - wrzuć foto
secundo - dla mnie pytanie o żelazko jest prowokacją :D - dlaczego ? - bo wiesz że jest ono z przełomu XIX / XX wieku, ale nie wiesz z jakiego materiału ono zostało wykonane... :mrgreen: to jak powiedzieć że mam samochód (tu możesz wpisać dowolną tobie znaną / posiadaną markę) i zadawać głupawe pytanie - na jakie paliwo ów samochód jeździ...

przy okazji - nie liczyłbym że posiadasz żelazko z przełomu XIX / XX wiek, wykonane z żelaza włóknistego
zresztą - jeśli to coś jest z żelaza włóknistego - to proponuje to rozgrzać do czerwoności i pokuć trochę - wydaje mi się że dość szybko znajdziesz odpowiedź z czego było owo żelazko zrobione :D

Awatar użytkownika
Tadek
Posty: 631
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:29
Lokalizacja: Żychlin

Re: Żelazko

Post autor: Tadek » 11 lut 2019, 21:14

:) Magnesem sprawdź. Może mosiądz.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Żelazko

Post autor: BANAN » 11 lut 2019, 21:56

graffic pisze:
11 lut 2019, 18:42
primo - wrzuć foto
secundo - dla mnie pytanie o żelazko jest prowokacją :D - dlaczego ? - bo wiesz że jest ono z przełomu XIX / XX wieku, ale nie wiesz z jakiego materiału ono zostało wykonane... :mrgreen: to jak powiedzieć że mam samochód (tu możesz wpisać dowolną tobie znaną / posiadaną markę) i zadawać głupawe pytanie - na jakie paliwo ów samochód jeździ...

przy okazji - nie liczyłbym że posiadasz żelazko z przełomu XIX / XX wiek, wykonane z żelaza włóknistego
zresztą - jeśli to coś jest z żelaza włóknistego - to proponuje to rozgrzać do czerwoności i pokuć trochę - wydaje mi się że dość szybko znajdziesz odpowiedź z czego było owo żelazko zrobione :D
Tak jak Rafał sugeruje, próba kucia zakończy się fiaskiem. Jesteś w posiadaniu pięknego odlewu żeliwnego i niech tak zostanie :)
Kontakt 517355290

ODPOWIEDZ

Wróć do „ROZMOWY - hydepark ”