Robić czy kupić

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Mr Hyde
Posty: 66
Rejestracja: 20 maja 2019, 13:01
Lokalizacja: Zamość

Robić czy kupić

Post autor: Mr Hyde » 13 cze 2019, 09:14

Cześć
Jak w temacie :) potrzebuje coś takiego jak w linku

https://kowalperun.pl/mlotki-i-podstawk ... ronny.html

Nie mam doświadczenia z robieniem takich narzędzi. Opłaca się kupować coś takiego czy lepiej próbować samodzielnie? Z czego to najlepiej wykonać?

Awatar użytkownika
leonzlasu
arcyforumoholik
Posty: 2080
Rejestracja: 30 gru 2016, 14:44
Lokalizacja: Prądówka

Re: Robić czy kupić

Post autor: leonzlasu » 13 cze 2019, 10:06

Oczywiście że robić...

wik
Posty: 43
Rejestracja: 09 cze 2015, 12:22
Lokalizacja: Warszawa/Wilcze Piętki

Re: Robić czy kupić

Post autor: wik » 13 cze 2019, 10:46

Mr Hyde pisze:
13 cze 2019, 09:14

Nie mam doświadczenia z robieniem takich narzędzi. Opłaca się kupować coś takiego czy lepiej próbować samodzielnie? Z czego to najlepiej wykonać?
No to w takim razie pytanie do samego siebie - czy chcesz zdobyć takie doświadczenie, czy szkoda Ci czasu, a masz pieniądze.
Rozwiązań jest wiele - wpisz w google: "spring fuller", po tym wizyta na złomie, zabawa ze szlifierką i spawarką i masz narzędzie za kilkanaście zł.
A przy kolejnych poprawkach narzędzia będziesz zbierał doświadczenie ;)
kuj kuj, skuwaj!

graffic

Re: Robić czy kupić

Post autor: graffic » 13 cze 2019, 14:36

odpowiedź ? - to zależy :D

jeśli potrzebujesz na "już", masz kasę, chcesz mieć gwarancję jakości, nei czujesz się na siłach, narzędzie będzie długo pracowało, bo masz wielkie zlecenie i nie chcesz się wkurzać, itp. - wówczas odpowiedź brzmi - tak, kup

jeśli nie potrzebujesz na "już" , chodzi tylko o zrobienie czasowej pomocy (lub nabrania wprawy w robieniu takich narzędzi), masz minimalne umiejętności sprzęt i wiedzę do zrobienia, nie zależy Ci na czasie, ale chcesz pogłębić swoją wiedzę i umiejętności, itp. - wówczas odpowiedz brzmi - nie, nie kupuj, spróbuj zrobić samemu :)

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Robić czy kupić

Post autor: Bodar » 13 cze 2019, 15:41

Za 369 zł? Żebym miał nawet kasę, to bym nie kupił.
Za 69 zł kupisz dedykowany materiał na taki żłobnik, a nawet dwa (złom jeszcze kilka x taniej). Zrobić resztę to bajka.
... no chyba że będziesz zbroił terakotową armię.

Mr Hyde
Posty: 66
Rejestracja: 20 maja 2019, 13:01
Lokalizacja: Zamość

Re: Robić czy kupić

Post autor: Mr Hyde » 13 cze 2019, 18:36

Macie racje, że lepiej zrobić samodzielnie; bede mógł przy tym wymiary dostosować do potrzeb. Klepie trochę mieczy wiec pośpiechu nie mam, sprzętu trochę mam wiec może dam rade coś stworzyć. Zastanawiało mnie głównie czy taka rzecz kupiona w sklepie jest warta swojej ceny ale już widzę, ze przebicie jest duże. Dzieki za odpowiedzi :>

graffic

Re: Robić czy kupić

Post autor: graffic » 13 cze 2019, 18:39

możesz jeszcze zobaczyć sobie takie coś na YT https://www.youtube.com/watch?v=9JD7ORLOjyo :D

Awatar użytkownika
Sokolpl
Posty: 719
Rejestracja: 30 gru 2018, 22:23
Lokalizacja: Ubiad Wielogłowy

Re: Robić czy kupić

Post autor: Sokolpl » 13 cze 2019, 20:38

Bardzo ciekawy kanał na Youtube można sporo ciekawych rzeczy podglądać 😁
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

Mr Hyde
Posty: 66
Rejestracja: 20 maja 2019, 13:01
Lokalizacja: Zamość

Re: Robić czy kupić

Post autor: Mr Hyde » 13 cze 2019, 22:03

Kanał rzeczywiście fajny; sporo można podpatrzyć. Polecę coś z moich klimatów (kanał na yt)

https://m.youtube.com/watch?v=V2McvSw9qFo

Może to znacie,a jak nie to warto z jeden odcinek zobaczyć - zero gadania tylko odgłosy kuźni zamiast muzyki

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”