Legnica 30-31 Maj 2010 "Turniej o Srebrne Klucze Legnic

Spotkania, warsztaty, imprezy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Legnica 30-31 Maj 2010 "Turniej o Srebrne Klucze Legnic

Post autor: Nikiel » 04 sty 2010, 00:50

:mrgreen:
Zapomniałem napisać, ale dostaliśmy piękną świąteczną kartkę z życzeniami od OSiR-u w Legnicy.
Kartka śliczna, czerwona z choinkami , a w środku życzenia 8-)

"Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz nadchodzącego nowego roku
życzymy wszelkiej pomyślności i wiele radości
w pracy zawodowej i w życiu osobistym
"

Dyrektor i pracownicy
Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Legnicy





Za życzenia pięknie dziękujemy :-)

W imieniu użytkowników forum, życzymy OSiR-owi samych dobrych i pięknych rzeczy . Pokaźnego budżetu na realizację wszystkich planowanych przedsięwzięć, oraz życzliwej atmosfery w pracy. Życzymy również słonecznej pogody w czasie kolejnego Turnieju kowali:)

Z poważaniem

Administracja Forum kowalskiego
Ostatnio zmieniony 03 lut 2010, 20:43 przez Nikiel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 04 sty 2010, 15:18

racja! ;) zyczymy rowniez zeby impreza kowalska rosla w sile i stawala sie coraz bardziej miedzynarodowa :) jak widac po kowalu z niemiec ludzie z zagranicy to swietni rzemieslnicy ;)

Tomek Błotnicki
Posty: 114
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Tomek Błotnicki » 17 maja 2010, 18:47

Witam wszystkich,
mam pytanie, kto się wybiera w tym roku do Legnicy? I czy jest ktoś, kto się zapisał i oficjalnie będzie brał udział ale jedzie sam? Chodzi o to, że chętnie zapisałbym się u niego jako pomocnik (mogą brać udział zespoły 2.osobowe)? Mogę machać młotkiem i podawać kleszcze no i przynosić piwo...

pzdr
Tomek

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 17 maja 2010, 19:08

Tomku z całym szacunkiem, ale raczej powinieneś szukać pomocnika nie majstra ;-) mnie tam niestety nie będzie, ale za rok może w końcu się zorganizuje żeby się gdzieś pokazać.

Tomek Błotnicki
Posty: 114
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Tomek Błotnicki » 17 maja 2010, 22:59

Nie zdążę przygotować skrzynki na listy...

Tomek Błotnicki
Posty: 114
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Tomek Błotnicki » 21 maja 2010, 18:05

No dobra, robię skrzynkę i jadę do Legnicy. Kto jeszcze się wybiera?

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 31 maja 2010, 13:42

Widzę, że chłopaki w robocie, a może jeszcze odsypiają imprezę? :mrgreen:
Ja właśnie przed chwilą wróciłem do chaty. Jak odeśpię to napiszę jak było:)
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Tomek Błotnicki
Posty: 114
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Tomek Błotnicki » 31 maja 2010, 21:58

No było zajebiście, niech chłopaki wrzucą zdjęcia, bo ja mam mało. Najważniejsze wspomnenie - skurcz ręki od kucia i hotdogi o 3 w nocy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Yaro
Posty: 77
Rejestracja: 29 sie 2009, 18:53
Lokalizacja: okolice Czarnkowa
Kontakt:

Post autor: Yaro » 31 maja 2010, 23:05

Tomek dobrze prawi, było naprawdę super, pewnie zasługa towarzystwa :-D . Zdjęć już dziś nie dam rady wrzucić, muszę poprzebierać i pozmniejszać bo jest tego sporo, postaram się jak najszybciej to zrobić.

Awatar użytkownika
Salaputro
Administrator
Posty: 678
Rejestracja: 01 wrz 2009, 02:42
Lokalizacja: Mosina k/Poznania
Kontakt:

Post autor: Salaputro » 01 cze 2010, 08:01

Było bardzo fajnie , tegoroczna edycja Turnieju była wyjątkowa - ponieważ wykonana była rzeźba, która jest trwałą pamiątką po imprezie....Zdjęcia to tym razem Yaro robił - więc na nim spocznie ciężar pokazania co i jak :mrgreen:
Dotarliśmy w piątek ok 18-tej, była kolacja, później odprawa z mistrzem Mazurem odnośnie harmonogramu prac w sobotę , krótka prezentacja historii powstawania elementów rzeźby itp, później było piwko i.... nocne polaków rozmowy :mrgreen: aż do czasu gdy dopadł nas mały głód 8-) .... Postanowiliśmy wyruszyć w Legnicę w poszukiwaniu czegoś na ząb.... ale o tej porze ( było ok 1:30 ) wszystko już było pozamykane - napotkany po drodze chłopak wskazał nam azymut na Statoil - gdzie nabyliśmy wspomniane przez Tomka hotdogi....do bazy dotarliśmy o 3.... :mrgreen:
Sobotni poranek był ....ciężki , ale po pysznym śniadanku doszliśmy do siebie...Udaliśmy się na pozycje bojowe do palenisk i kowadeł i kuliśmy temat dowolny- ja z Jarkiem czekoladę a Tomek z Niklem ekspander - odwiedził nas też Harlem ...cdn.

Awatar użytkownika
Yaro
Posty: 77
Rejestracja: 29 sie 2009, 18:53
Lokalizacja: okolice Czarnkowa
Kontakt:

Post autor: Yaro » 01 cze 2010, 08:30

Zanim ogarnę temat fotek można popatrzeć na zdjęcia w lokalnych portalach :lol: :
http://www.legniczka.com/news,single,ph ... p,0#photos
http://www.legnica.wfp.pl/zdjecie.php?i ... b6ddee823f

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 01 cze 2010, 12:17

patrzę Niko wszędzie się wciśnie :]
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 01 cze 2010, 14:18

Niko=Nikodem
Nikiel=Nikiel:)
Proszę nie mylić ksyw :-P

Mathan, Mamy z Tomaszem fotkę, bo zdjęcia robiła Pani fotograf, a że jesteśmy ładne chłopaki 8-) to mamy ładne zdjęcie.

a tu więcej zdjęć:
http://www.legnica24.net/galerie.php?PH ... 46cd876da9


Impreza była wspaniała! Byłem już na różnych tego typu spotkaniach, ale Legnica swoim klimatem bije wszystkie na głowę! Nawet 15 godzin w pociągu nie zniechęca mnie do udziału w imprezie.

Organizatorom turnieju należą się wielkie podziękowania. Przede wszystkim Panu Dyrektorowi Andrzejowi Gąsce i wspaniałym Paniom z OSiR-u. Prawda jest taka, bez ich pracy nie było by żadnej imprezy. Za to wszystko należy się Państwu wielki szacunek!:)

Doskonale wiemy jak kończą się próby zrobienia czegoś dobrego dla społeczeństwa:) Najczęściej wszyscy zaczynają rzucać kłody pod nogi, człowieka bierze cholera i daje sobie spokój. Czasem ktoś jest na tyle uparty, że mimo niechęci ludzi(przeważnie chodzi tu o tępych urzędasów) potrafi doprowadzić projekt do końca. W takich sytuacjach wszyscy podchodzą, poklepują po plecach i podpinają się pod sukces :evil:


Impreza w Legnicy jest wyjątkowa pod wieloma względami.
Przede wszystkim chodzi o ludzi, jacy tam przyjeżdżają. Od Majstrów z 70-cio letnim stażem, po ludzi którzy kują od kilku miesięcy. Miejsce jest dla każdego. Nawet jeśli ktoś zadziera na początku nosa, to po bliższym poznaniu wrzuca na luzik(mówię tu o majstrach i o uczniach :) )
My, 3 lata temu wbiliśmy się na imprezę troszkę na krzywy ryj, ale zostaliśmy serdecznie przyjęci przez organizatorów i przez kowali. Pełna kulturka !Tak nam się tam spodobało, że jeździmy co roku i zachęcamy wszystkich do udziału w imprezie.

To w Legnicy spotkaliśmy się z Maciejem, Watem, Sopikiem, Tomaszem. Możliwe, że bez tego spotkania nie było by teraz forum...

W Legnicy poznaliśmy Majstra Franciszka co zaowocowało dwoma warsztatami kowalskimi i zebraniem założycielskim SFK:)


Zdecydowanie to ludziach tkwi cała siła tej imprezy :)
Drugą ważna sprawa to jedzonko :mrgreen: Kto był to może potwierdzić. PYCHOTA!!!


W tym roku zmienił się troszkę charakter imprezy, ponieważ część kowali zajmowało się składaniem rzeźby zaprojektowanej przez córkę Pan Mazura. Wyszło super!
Mam nadzieję, że takich projektów będzie więcej. Wtedy park legnicki mógłby prześcignąć park w Doniecku, który jest nabity kutymi rzeźbami , "jak dobra kasza skwarkami":P
http://www.google.pl/images?hl=pl&clien ... a=N&tab=wi

Wydaje mi się, że u nas jest więcej miejsca:D



Co do naszej ekipy, to muszę powiedzieć że to prawdziwi rzeźnicy!!!
Nie chodzi mi tylko o bankiet 8-)
Tomasz jak widzi kawałek ciepłej stali, to dostaje białej gorączki!!! nie ma sposobu, żeby go zatrzymać! Nawet skurcz w łapie go nie zniechęca! Prawdziwy szałaput!

Maciej, jak to Maciej :) ponieważ nie mógł patrzać jak się majstry męczą lekkim młoteczkiem, złapał swoją szóstkę w rękę, stanął na klocku, wzion rzęźbę i ponitował 8-)

W Yarze, obudziło się prawdziwe kowalskie zwierze :P


Co do nocnego wypadu na parówki, to muszę powiedzieć, że żeby wyjść z noclegowni to przechodziliśmy przez szczelinę w bramie. cała ekipa przeszła z wyjątkiem Macieja, któren to był się zaklinował na wysokości klaty. Wydostał się jednak z tej uwięzi dzięki serdeczności kolegi Yara, który to wziął i kolegę przepchnął na chamulca(nie zważając na jego okrzyki "ała", "ała")!!!
W drodze powrotnej nie byliśmy w stanie już pomóc Maciejowi (zmęczyła nas okrężna droga, która przebyliśmy w wyniku "zagubienia się wmieście po raz kolejny") i z tego to właśnie powodu Miszczunio Maciejko musiał się górą przeprawiać przez palisadę...
Sos czosnkowy do parówek był mniej niż średni! nie polecam! :-P

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 01 cze 2010, 14:54

A nikluś mogę mówić ;]

ogólnie fajnie wyglądają prace...
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 01 cze 2010, 20:41

brzmi jak reksio :mrgreen: , ale jak muszisz...
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY KOWALSKIE, IMPREZY - hammer ins, events”